Jump to content
  • 0

pomoc [HELP] Nefunguje..


Guest Petr Hnátek

Dotaz

Čau, dělám si takový malý redakční systém a zasekl jsem se u výpisu novinek..

 

Vypisuje mi to chybu:

 

Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /DISK3/WWW/petrhnatek.cz/www/rs/index.php on line 7

 

Můj code:

<?php
require"top.php";                     

include_once "config.php"; 

$sql = mysql_query("SELECT * FROM ".$tabulka." ORDER BY id DESC");
while($vypis = mysql_fetch_array($sql)){
echo "Název : ".$vypis['nazev']."\n";
echo "Obsah : ".$vypis['obsah']."\n";
echo "Kategorie : ".$vypis['kategorie']."\n";
echo "
\n";
echo "\n";
}                     

require"bottom.php";
?>

Link to comment
Share on other sites

23 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

protože máš chybu v query... přijde tam null/false místo zdroje (výsledku query)

 

zkus to, co jsem psal a zkontroluj, zda proměnná $tabulka má vůbec hodnotu názvu tabulky v DB

Link to comment
Share on other sites

  • 0

no tak nejsi připojenej... je blbost aby to hodilo null/false kdyby bylo query v pořádku.. dej to do jednoho souboru (vše, jak connect do mysql, připojení do DB, a pak tohle query...

btw. proč používáš fetch_array a nepoužiješ fetch_assoc ?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
no tak nejsi připojenej... je blbost aby to hodilo null/false kdyby bylo query v pořádku.. dej to do jednoho souboru (vše, jak connect do mysql, připojení do DB, a pak tohle query...

btw. proč používáš fetch_array a nepoužiješ fetch_assoc ?

Zkusím to..

 

Protože jsem našel jen tuto funkci..

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Když jsem to teda dal přímo k tomu, tak mam toto:

 

 

Warning: mysql_query(): Can't connect to local MySQL server through socket '/tmp/mysql.sock' (2) in /DISK3/WWW/petrhnatek.cz/www/rs/index.php on line 6 Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /DISK3/WWW/petrhnatek.cz/www/rs/index.php on line 6 Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /DISK3/WWW/petrhnatek.cz/www/rs/index.php on line 7

 

Píše to, že není spojení k mysql, ale údaje jsou správně..

Link to comment
Share on other sites

  • 0

nemůžou být správně pokud ti to jasně píše, že se to nemohlo připojit k mysql serveru...

 

takže zacněme od začátku :d Tohle se ti připojí bez problému?

$con = mysql_connect("localhost", "db_user", "db_password");

echo $con ? "ok" : mysql_error();

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
nemůžou být správně pokud ti to jasně píše, že se to nemohlo připojit k mysql serveru...

 

takže zacněme od začátku :d Tohle se ti připojí bez problému?

$con = mysql_connect("localhost", "db_user", "db_password");

echo $con ? "ok" : mysql_error();

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

no neposílej mi odkaz, jasně ti to píše, že se to nemohlo připojit, tak máš někde chybu v připojení a né přímo v query, když se to tam ani nedostalo, takže zkus co jsem před chvíli napsal a jestli ti to napíše 2x "ok", tak můžem řešit query a dál...

Link to comment
Share on other sites

  • 0
no neposílej mi odkaz, jasně ti to píše, že se to nemohlo připojit, tak máš někde chybu v připojení a né přímo v query, když se to tam ani nedostalo, takže zkus co jsem před chvíli napsal a jestli ti to napíše 2x "ok", tak můžem řešit query a dál...

Mam 2x ok

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Dobře, tak teď tam přidej

$query = @mysql_query("SELECT * FROM novinky"); // predpokladam ze tabulka je "novinky"
echo ($query) ? "ok" : mysql_error();

Pokud ti to vypíše 3x ok, tak můžem pokračovat

Další ok to už nevypsalo..

 

Chyba:

 

Can't connect to local MySQL server through socket '/tmp/mysql.sock' (2) Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, null given in /DISK3/WWW/petrhnatek.cz/www/rs/index.php on line 8

Link to comment
Share on other sites

  • 0
dej to fetch_array pryč.. jako poslední tam nech to query, co jsem napsal, takhle to vypíše tu chybu z fetch_array a taky zkontroluj, zda se tabulka jmenuje opravdu "novinky"

Can't connect to local MySQL server through socket '/tmp/mysql.sock' (2)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

aha, tak to asi nic.... on je pravděpodobně problém, že neni vytvořenej mysql soket, kterej by měl vytvoři daemon (mysqld) (nebo může bejt vyplej)

nevim jestli to nějak jde přes třeba mysqlphpadmin (ale pochybuju) nebo něco má pipni tam

 

můžeš zkusit, jestli o tom něco nebude uvedený v:

<?php phpinfo() ?>

jinak nevim, zkus pogoolit.. kdyby jsi měl přístup do terminálu, tak se to řeší symlinkem jako toto... že se vytvoří odkaz na soket pro daemona

ln -s /var/run/mysqld/mysqld.sock /tmp/mysql.sock

nebo zkus jiný DB jako mysqli nebo pg

Link to comment
Share on other sites

  • 0
aha, tak to asi nic.... on je pravděpodobně problém, že neni vytvořenej mysql soket, kterej by měl vytvoři daemon (mysqld) (nebo může bejt vyplej)

nevim jestli to nějak jde přes třeby mysqlphpadmin nebo něco má pipni tam

 

můžeš zkusit, jestli o tom něco nebude uvedený v:

<?php phpinfo() ?>

jinak nevim, zkus pogoolit.. kdyby jsi měl přístup do terminálu, tak se to řeší symlinkem jako toto... že se vytvoří odkaz na soket pro daemona

ln -s /var/run/mysqld/mysqld.sock /tmp/mysql.sock

Ok, prohledám administraci.. Jinak napiš mi do SZ ten skype

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...