Jump to content

návod SEO - 1.diel


MajkX

Recommended Posts

Zdravim :)

Tak ako sa teraz pozeram do HTML / CSS tvorby , tak takmer ziaden web nema ani zakladne SEO.

Tak som sa rozhodol napisat tu par tutorial co a ako s tou "vecou".

 

SEO - Search Engine Optimization , je metodika vytvarana a upravovania webovych stranok , aby ich forma a obsah boly vhodne na automatizovane spracovanie v internetovych vyhladavacoch.

 

A teraz preklad :

je to uprava kodu na taky sposob , aby vas vyhladavace (napr seznam.cz , google a pod...) "nasli".

 

jasne vecsina z vas si mysli , ze to staci dat do google.sk/addurl/ a tym to konci..

Nie..tym to iba pridate stranku do katalogu google.

Ak chcete aby vas naozaj nasli , musite si svoj kod trochu upravit.

Najzakladnajsie su asi meta tagy.

 

Meta tagy tu tagy , do ktorych mozete doplnat autora , klucove slova , popis stranok a podobne.

 

Tak zacneme prvym meta tagom , a to je :

 


 

je to vlastne strucny popis web stranky.

 

TIP : Ak chcete aby vasu stranku naslo viac ludi , dajte na kazdu novu stranku novy popis.

 

Dalsi meta tag budu klucove slova :

 


 

Su to zakladne klucove slova , ktore bude vyhladavac pouzivat pri vyhladavani.

 

POZOR ! zase odporucam na kazdu novu stranku , davat dalsie klucove slova aby sa rozsirilo hladanie.

Nezadavajte vsak klucove slova , ktore nemaju z obsahom stranky nic spolocne.

Nezabudajte ich taktiez odelovat ciarkou.

 

 


 

vlastne hovori vyhladavacu , v akom jazyku je stranka.

namiesto "cs" mozte napisat : sk , en a pod...

Zadavajte ale iba jeden jazyk inac sa to bude pliest.

 

Dalsie je kodovanie stranky.

 

Pomoze to nielen pri dlznoch a mekcenoch , ale aj vyhladavacu zistit ake mate kdoovanie.

 

Kodovanie UTF-8


 

Windows-1250


 

Dalsi meta tag :

 


je nazov editoru , ktory ste pouzili pri vytvaranie stranky.

 

Autor :

je vlastne autor stranky.

 

 

Ok tak z meta tagov by to bolo vsetko , teraz by som rad presiel na nieco "lachsie".

 

Google urobila skvelu sluzbu webmasterom , ked spustila "Nástroje pro webmastery"

ktore sa daju najst na adrese : https://www.google.com/webmasters/tools/home?hl=cs .

Najskor si to odvas bude pytat aby ste overili pravost vasich stranok..vyberte si jednu z moznosti.

 

Potom ked uz mate vsetko overene , zvolte : Soubory Sitemap.

Sitemap.xml je vlastne mapa webu , a tu vyhladavace vyuzivaju pri prehladavani podstranok.Je to vlastne Obsah vasich stranok.

Subor sitemap.xml jednoducho nahrajte do root-u webu.

 

Dalsie je robots.txt

Je to subor , ktory povoluje / zakazuje robotom pristum na niektore stranky.

Ten vam taktiez google vygeneruje podla vasich predstav.

Subor robots.txt jednoducho nahrajte do root-u webu.

 

Dalsia utilitka je Sitelink.

Je to vlastne zobrazenie vasich subodmen a podstranok.

 

Zmenu adresy mozme preskocit , kedze adresu sa menit nechystame.

 

Dalsie je nastavenie.

Tam mozete nastavit webovu lokalitu / geograficky ciel.

 

Ako ste zo SEO pokrocili , co este musite opravit a podobne veci , vam zdarma spravi seo-servis.cz v priebehu par sekund !

Jednoducho prejdite na stranku http://seo-servis.cz/source-zdrojovy-kod/

 

a zadajte adresu vasho webu.

 

 

Snad vam TUT pomohol :d

Link to comment
Share on other sites

Toto se týká pouze některých webů, který jsou dělaný tak, jak to vypočítává SEO... když to uděláte "moderněji", že vše je volaný z jinýho místa, tak i když je všechno validní a zobrazuje se to všude stejně, tak SEO klidně vypíše 40%...

 

Sice se to týká hlavně CMS, ale pokud svůj web začnete dělat stylem CMS, tak nějaký SEO vám stejně nahlásí chyby, i když tam je vše

 

Takže moje rada nebo jak to dělám já je, vysrat se na nějaký SEO, optimalizovat to pro 3-4 nejpoužívanější prohlížeče, narvat tam meta tagy (jen hlavní + pro vyhledávače) a používat pro novinky/kostru webu...

Link to comment
Share on other sites

Toto se týká pouze některých webů, který jsou dělaný tak, jak to vypočítává SEO... když to uděláte "moderněji", že vše je volaný z jinýho místa, tak i když je všechno validní a zobrazuje se to všude stejně, tak SEO klidně vypíše 40%...

 

Sice se to týká hlavně CMS, ale pokud svůj web začnete dělat stylem CMS, tak nějaký SEO vám stejně nahlásí chyby, i když tam je vše

 

Takže moje rada nebo jak to dělám já je, vysrat se na nějaký SEO, optimalizovat to pro 3-4 nejpoužívanější prohlížeče, narvat tam meta tagy (jen hlavní + pro vyhledávače) a používat pro novinky/kostru webu...

 

Přesně tak, souhlasím. Tohle bylo dobře napsáno. SOE znalci jsou bez pochyb zbyteční, pokud stránka má svou podstatu a svou návštěvnost, tak si ji uživatel najde sám bez jakéhokoliv problému. SEO je z cela zbytečné, jelikož to je můj názor, jsem zvědavý kdo se proti tomuhle postaví, poněvadž vím kdo asi bude tak tenhle thread už raději nesleduju...

Link to comment
Share on other sites

Toto se týká pouze některých webů, který jsou dělaný tak, jak to vypočítává SEO... když to uděláte "moderněji", že vše je volaný z jinýho místa, tak i když je všechno validní a zobrazuje se to všude stejně, tak SEO klidně vypíše 40%...

 

Sice se to týká hlavně CMS, ale pokud svůj web začnete dělat stylem CMS, tak nějaký SEO vám stejně nahlásí chyby, i když tam je vše

 

Takže moje rada nebo jak to dělám já je, vysrat se na nějaký SEO, optimalizovat to pro 3-4 nejpoužívanější prohlížeče, narvat tam meta tagy (jen hlavní + pro vyhledávače) a používat pro novinky/kostru webu...

 

Přesně tak, souhlasím. Tohle bylo dobře napsáno. SOE znalci jsou bez pochyb zbyteční, pokud stránka má svou podstatu a svou návštěvnost, tak si ji uživatel najde sám bez jakéhokoliv problému. SEO je z cela zbytečné, jelikož to je můj názor, jsem zvědavý kdo se proti tomuhle postaví, poněvadž vím kdo asi bude tak tenhle thread už raději nesleduju...

A jak se mají lidé dostat na stránku? SEO je nejlevnější způsob získávání většího počtu návštěvníků. Například první místo "kliky". Tematičtí návštěvníci, z nichž většina budou zákazníci - kupci produktů. Další možnosti jsou ppc, bannery, atd, ale konverzní poměr je buď menší, nebo je to za větší cenu, tudíž se to nevyplatí.

Pozor jen na to, že je rozdíl mezi SEO - optimalizací stránek pro vyhledávače a validita, potažmo optimalizace prohlížečů.

A v neposlední řadě, seo-servis.cz určuje faktory, které jsou zbytečné. Při dělání seo je nejhorší možný způsob: Dělat to podle seo-servis.cz

Link to comment
Share on other sites

Lukáš Valenta: částečně máš pravdu, ale většina vyhledávačů má roboty, že stačí přes vyhledávač se jednou podívat na web (u googlu to tušim není podmínka) a on si to za chvíli nebo nějakej čas celý "catchne" a tak umožní zobrazit výsledky ve vyhledávačích na tvůj web (pokud to máš povolený na webu)

 

Takže tak se lidé dostanou na stránku :)

 

PS: seo-servis.cz je ale bohužel nejpoužívanější a platí pouze pro hlavní index, takže SEO jako takový ztácí smysl... krom toho udělat 100% na seo-servis.cz je snad nemožný.. i když má člověk všechno dobře, tak mu to dá 99%, takže nevim co ještě doplnit, snad odkaz na seo-servis.cz do footru nebo nevim :d

Link to comment
Share on other sites

Lukáš Valenta: částečně máš pravdu, ale většina vyhledávačů má roboty, že stačí přes vyhledávač se jednou podívat na web (u googlu to tušim není podmínka) a on si to za chvíli nebo nějakej čas celý "catchne" a tak umožní zobrazit výsledky ve vyhledávačích na tvůj web (pokud to máš povolený na webu)

 

Takže tak se lidé dostanou na stránku :)

 

PS: seo-servis.cz je ale bohužel nejpoužívanější a platí pouze pro hlavní index, takže SEO jako takový ztácí smysl...

Crawler stránku zaindexuje a zarchivuje. Ale lidé přece nehledají site:tvujweb.cz, ale určitou frázi, a proto je potřeba sea, aby se stránka na to první místo dostala.

 

krom toho udělat 100% na seo-servis.cz je snad nemožný.. i když má člověk všechno dobře, tak mu to dá 99%, takže nevim co ještě doplnit, snad odkaz na seo-servis.cz do footru nebo nevim :d

LOL. http://seo-servis.cz/source-zdrojovy-kod/6637751 a spousta dalších webů...

Link to comment
Share on other sites

Crawler stránku zaindexuje a zarchivuje. Ale lidé přece nehledají site:tvujweb.cz, ale určitou frázi, a proto je potřeba sea, aby se stránka na to první místo dostala.

Ano, ale to právě má na starost to indexování ve vyhledávači, pokud prohlížeči povolíš indexování (přes meta tagy a robot.txt), tak z archivuje i texty, hlavně pokud používáš tagy

 

LOL. http://seo-servis.cz/source-zdrojovy-kod/6637751 a spousta dalších webů...

Neřikám, že to je nemožný, ale "snad nemožný"... dřív, když na seo byla starší verze ještě, tak mi to dalo 100% pokud bylo vše správně, ale tentokrát netušim proč to dá jen 99% i když je všechno dobře.. nevim kde získali to 1% navíc :eh:

Link to comment
Share on other sites

Crawler stránku zaindexuje a zarchivuje. Ale lidé přece nehledají site:tvujweb.cz, ale určitou frázi, a proto je potřeba sea, aby se stránka na to první místo dostala.

Ano, ale to právě má na starost to indexování ve vyhledávači, pokud prohlížeči povolíš indexování (přes meta tagy a robot.txt), tak z archivuje i texty, hlavně pokud používáš tagy

co je ? Pokud to na webu nemáš, je to automaticky povolené. Tyto tagy slouží k zákazům, automaticky je totiž all, follow, index (i když i my tam ten tag dáváme, ale z praktického hlediska nemá smysl)

Link to comment
Share on other sites

co je ? Pokud to na webu nemáš, je to automaticky povolené. Tyto tagy slouží k zákazům, automaticky je totiž all, follow, index (i když i my tam ten tag dáváme, ale z praktického hlediska nemá smysl)

myslím

,

, ...

jj, já to tam taky dávám jen z principu, že mám lepší pocit když to vidim a vim, že to je povolený a když to potřebuju zakázat (vyjmečně) a zapomenu syntax, tak stačí upravit hodnotu a nehledat meta tag

Link to comment
Share on other sites

co je ? Pokud to na webu nemáš, je to automaticky povolené. Tyto tagy slouží k zákazům, automaticky je totiž all, follow, index (i když i my tam ten tag dáváme, ale z praktického hlediska nemá smysl)

myslím

,

, ...

jj, já to tam taky dávám jen z principu, že mám lepší pocit když to vidim a vim, že to je povolený a když to potřebuju zakázat (vyjmečně) a zapomenu syntax, tak stačí upravit hodnotu a nehledat meta tag

aha, to mi nedošlo. Bez h1 tagů se to obejde, ale ano, jsou určitým způsobem určující faktor. Ale těch faktorů je hodně - pokud jsou velice podobné stránky a ty extrémně důležité faktory jsou podobné, tak rozhodnou tyto maličkosti.

Link to comment
Share on other sites

Toto se týká pouze některých webů, který jsou dělaný tak, jak to vypočítává SEO... když to uděláte "moderněji", že vše je volaný z jinýho místa, tak i když je všechno validní a zobrazuje se to všude stejně, tak SEO klidně vypíše 40%...

 

Sice se to týká hlavně CMS, ale pokud svůj web začnete dělat stylem CMS, tak nějaký SEO vám stejně nahlásí chyby, i když tam je vše

 

Takže moje rada nebo jak to dělám já je, vysrat se na nějaký SEO, optimalizovat to pro 3-4 nejpoužívanější prohlížeče, narvat tam meta tagy (jen hlavní + pro vyhledávače) a používat pro novinky/kostru webu...

 

Přesně tak, souhlasím. Tohle bylo dobře napsáno. SOE znalci jsou bez pochyb zbyteční, pokud stránka má svou podstatu a svou návštěvnost, tak si ji uživatel najde sám bez jakéhokoliv problému. SEO je z cela zbytečné, jelikož to je můj názor, jsem zvědavý kdo se proti tomuhle postaví, poněvadž vím kdo asi bude tak tenhle thread už raději nesleduju...

A jak se mají lidé dostat na stránku? SEO je nejlevnější způsob získávání většího počtu návštěvníků. Například první místo "kliky". Tematičtí návštěvníci, z nichž většina budou zákazníci - kupci produktů. Další možnosti jsou ppc, bannery, atd, ale konverzní poměr je buď menší, nebo je to za větší cenu, tudíž se to nevyplatí.

Pozor jen na to, že je rozdíl mezi SEO - optimalizací stránek pro vyhledávače a validita, potažmo optimalizace prohlížečů.

A v neposlední řadě, seo-servis.cz určuje faktory, které jsou zbytečné. Při dělání seo je nejhorší možný způsob: Dělat to podle seo-servis.cz

 

 

a nehovoris to iba preto lebo aj ty mas nejaku komercnu sluzbu zaoberajucu sa SEO optimalizaciou?

Link to comment
Share on other sites

Toto se týká pouze některých webů, který jsou dělaný tak, jak to vypočítává SEO... když to uděláte "moderněji", že vše je volaný z jinýho místa, tak i když je všechno validní a zobrazuje se to všude stejně, tak SEO klidně vypíše 40%...

 

Sice se to týká hlavně CMS, ale pokud svůj web začnete dělat stylem CMS, tak nějaký SEO vám stejně nahlásí chyby, i když tam je vše

 

Takže moje rada nebo jak to dělám já je, vysrat se na nějaký SEO, optimalizovat to pro 3-4 nejpoužívanější prohlížeče, narvat tam meta tagy (jen hlavní + pro vyhledávače) a používat pro novinky/kostru webu...

 

Přesně tak, souhlasím. Tohle bylo dobře napsáno. SOE znalci jsou bez pochyb zbyteční, pokud stránka má svou podstatu a svou návštěvnost, tak si ji uživatel najde sám bez jakéhokoliv problému. SEO je z cela zbytečné, jelikož to je můj názor, jsem zvědavý kdo se proti tomuhle postaví, poněvadž vím kdo asi bude tak tenhle thread už raději nesleduju...

A jak se mají lidé dostat na stránku? SEO je nejlevnější způsob získávání většího počtu návštěvníků. Například první místo "kliky". Tematičtí návštěvníci, z nichž většina budou zákazníci - kupci produktů. Další možnosti jsou ppc, bannery, atd, ale konverzní poměr je buď menší, nebo je to za větší cenu, tudíž se to nevyplatí.

Pozor jen na to, že je rozdíl mezi SEO - optimalizací stránek pro vyhledávače a validita, potažmo optimalizace prohlížečů.

A v neposlední řadě, seo-servis.cz určuje faktory, které jsou zbytečné. Při dělání seo je nejhorší možný způsob: Dělat to podle seo-servis.cz

 

 

a nehovoris to iba preto lebo aj ty mas nejaku komercnu sluzbu zaoberajucu sa SEO optimalizaciou?

 

 

Nie nehovori..

SEO ja vazne dobry sposob, ako aspon svoju strabku zviditelnit.

Ako pozeram , je tu SEO mod..

Skuste napisad do google : pawno a sledujte prvy vysledok.

Aj to je SEO.

Jedna vec je ked si ta ludia najdu sami (cez vyhladavac , v katalogu) , a jedna ked zaspamujes ICQ , SKYPE , FACEBOOK spravamy.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...