Jump to content

návod Jak vytvořit NPC - překlad ze SA-MP fóra [*]


Recommended Posts

Promiňte že píšu do starého tématu ale mámj problém, při vytvoření bota se bot připojí a asi za vteřinu odpojí .

 

Kódy :

OnGameModeInit();

    ConnectNPC("[bOT]_1","npc_bus_1");
   autobus_1 = CreateVehicle(431, 0.0, 0.0, 5.0, 0.0, 1, 3, 5000);

 

npc_bus_1.pwn

#define RECORDING "npc_bus_1" //Název souboru, který jsme nahrávali bez přípony .rec
#define RECORDING_TYPE 1 //1 pokud je v autě, pěšky je to 2

#include 
main(){}
public OnRecordingPlaybackEnd() StartRecordingPlayback(RECORDING_TYPE, RECORDING);

#if RECORDING_TYPE == 1
   public OnNPCEnterVehicle(vehicleid, seatid) StartRecordingPlayback(RECORDING_TYPE, RECORDING);
   public OnNPCExitVehicle() StopRecordingPlayback();
#else
   public OnNPCSpawn() StartRecordingPlayback(RECORDING_TYPE, RECORDING);
#endif

 

a bota mam pojmenovaneho npc_bus_1.rec

 

Děkuju za pomoc

do OnPlayerRequestClass

if(IsPlayerNPC(playerid)) return 1;

nebo kdyz mas zaheslovany server se ti nepripoji

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 311
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Promiňte že píšu do starého tématu ale mámj problém, při vytvoření bota se bot připojí a asi za vteřinu odpojí .

 

Kódy :

OnGameModeInit();

    ConnectNPC("[bOT]_1","npc_bus_1");
   autobus_1 = CreateVehicle(431, 0.0, 0.0, 5.0, 0.0, 1, 3, 5000);

 

npc_bus_1.pwn

#define RECORDING "npc_bus_1" //Název souboru, který jsme nahrávali bez přípony .rec
#define RECORDING_TYPE 1 //1 pokud je v autě, pěšky je to 2

#include 
main(){}
public OnRecordingPlaybackEnd() StartRecordingPlayback(RECORDING_TYPE, RECORDING);

#if RECORDING_TYPE == 1
   public OnNPCEnterVehicle(vehicleid, seatid) StartRecordingPlayback(RECORDING_TYPE, RECORDING);
   public OnNPCExitVehicle() StopRecordingPlayback();
#else
   public OnNPCSpawn() StartRecordingPlayback(RECORDING_TYPE, RECORDING);
#endif

 

a bota mam pojmenovaneho npc_bus_1.rec

 

Děkuju za pomoc

do OnPlayerRequestClass

if(IsPlayerNPC(playerid)) return 1;

nebo kdyz mas zaheslovany server se ti nepripoji

 

Tohle tam nemám "if(IsPlayerNPC(playerid)) return 1;" dám to tam je pravda že server zaheslovaná nemám :) ale mám registraci (mám tam podmínku ;) )

 

-- sob 19. bře 2011 18:20:23 --

 

Díky chyběla mi podmínka , jen lze nějak udělat aby měl bot jiné ID myslím playerid ?

Link to comment
Share on other sites

Ještě malej dotaz jak ukončit práci s botem (jeho deaktivace) KICK nepomůže :(

myslim ze

Kick(nazevnpc);

nebo ban

Ban(nnazevnpc);

 

 

Kick skončí tak že hráč NPC stojí na místě protože mu ruším i vehicle

Link to comment
Share on other sites

dobre napsany este sem to neskousel ale mam dotaz s tim spawnem GetPlayerName(playerid to zjistuje jmeno hrace a ne boti co kdyz na serveru bude hrac jmenem Michal a bot se taky bude jmenoval michal?

este dotaz ja se na sa-mpforum moc nevyznam kde sezenu sa-mp 0.3 a pawno 0.3 nebo aspon beta proste neco aby sem ty "boti" mohl vyskouset docela mne to zajima XD

potom este dotaz kdyz nahrajes jizdu toho bota a treba do nej narazis tak ho projedes nebo ti spadne server neco co se stane?

sory ze pisu do staryho topicu ale kdyz narazis do NPC sekne se a za sekundu de dal

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
om3n je k***t om3n je k***t om3n je k***t

 

Nesouhlasím, jdi se zahrabat a vypadni z tohodle fóra ;)

 

Ano souhlasím !!! Ven z fóra, je to jedinej admin kterej me neco naucil a nemyslím ted pawno !!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Zkoušel sem to na mojem serveru a pravda že boti se celkem sekají, sou pěkně rychlí a Atomasi pokud pojede hráč a narazí do něj bot tak je to to samé jako když hraješ single a narazí do tebe tranvaj...jinak bota jako postavu sem nezkoušel ale normalních botu (autobusu atd.) sem nahral uz asi 20 a je to dost real a bylo by to dobrý do tvý nový reálný země 8.2 asik? :d prostě je to dost dobrý a už letím :kun::d

Link to comment
Share on other sites

Chlapi, nahrál jsem si dva boty. Jeden je jako taxikář co jezdí taxíkem a druhý stojí za pultem a sem tam se projde na druhej konec pultu a zpět. Jediný problém je ten, že jsou rychlí jak cip :d ten co je za pultem chodi rychle jako pr**e a ten v taxiku s tám autem spíš lítá než jezdí :d někdo nějakej tip čím by to mohlo být? Nikde jsem si nevšiml že by se dala nastavit rychlost přehrávání nahrávky. Dík

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...