Jump to content

návrh [NÁVRH] Rozdělení sekce


Recommended Posts

Zdravím s návrhem na rozdělení sekce Návody. Předpokládám sice, že to bude zamítnutý, ale tak proč to nezkusit, myslím, že by to nebylo od věci.

 

Jedná se o to, že v sekci Návody jsou plno témat, které s tímto slovem nemají vůbec nic společného.

Pár příkladů:

viewtopic.php?f=8&t=19661

viewtopic.php?f=8&t=7359

viewtopic.php?f=8&t=11378

 

Je to sice jakž takž popsáno, ale jediné akce většiny lidí, co něco takového využijí je to, že označí kód, aplikují svojí oblíbenou kombinaci CTRL + C, poté najedou do svého scriptu, opět jejich oblíbená kombinace CTRL + V, F5, zkopírování errorů, nové téma, vložení errorů, plsss heeeelp. To je vše.

 

Navrhuji proto tyto návody od této doby zakázat. Zakázat je špatné slovo, spíš je trochu upravit. Kdyby někdo něco takovéhoto chtěl udělat, měl by zakázáno postnout celý kód nachystaný ke kopírování. Mohlo by se to psát stylem tak, že by se samotné funkce psali bez parametrů a odkazovali by se pouze na wiki, druhá možnost je ta, že by se každý řádek psal do 1

 a okolo by byly popisky. To však by se dalo opět také kopírovat, spíš jsem pro první variantu.

 

No teď to rozdělení.

1 sekce by obsahovala právě tyto návody s název "[b]Jak na...[/b]". No a v té druhé by byly vlastně návody, kterým se tak dá říkat :d Té by zůstal název "[b]Návody[/b]"

 

Postnu sem anketu pouze Ano, ne, další řádky jsou zbytečný, kdo je nestranný, tak je jeho hlas zbytečný :d

 

Jak už jsem řekl, naděje je asi malá, ale zkusit se to musí :d

S pozdravem PeTr_AP]

Link to comment
Share on other sites

Od toho tu je "Vaše scripty" pokud jsem to správně pochopil?

 

Sekce Vaše scripty je pro kódy připravené ke kopírování. Podobně vypadá ale většina Návodů tady na fóru. Ty bych zakázal (» aby se tyto všechny psali do té sekce Vaše scripty), protože nemají nic společného se slovem návod. Sekce návody by se rozdělila na 2 podsekce:

1) Teoretické návody » něco jako tvoje výuka, nebo ty co jsem psal já

2) Jak na... » tady by se psali návody tak, že bys jako by sestavoval celý script, ale místo vypisování těch funkcí bys třeba odkazoval na wiki (aby si každý doplnil parametry) nebo tady na nějáký další tut (třeba u timerů, proměnných, cyklů, ...)

Takže by to vypadalo něják takto:

 

 

 

místo:

 

public OnPlayerCommandText(playerid, cmdtext[]) {

if(strcmp(cmdtext, "/otevřít", true) == 0) {

MoveObject(...); //parametry doplněny

return 1;

}

return 0;

}

 

Už chápeš?

 

__________________________________________

Ano, ale lidi se nenaprav, vždycky se najde někdo co udělá takový TuT nebo postne celý kód do helpu ..

 

Já jsem tedy za "ANO"

 

Kdyby to bylo v pravidlech, tak už by to pak záviselo pouze na moderátorech, jak by si s těmito "hřišníky" poradili. :)

Link to comment
Share on other sites

Obnovím si to tu, protože by se to mělo vyřešit :d Vyjádřete také svůj názor i tu.

 

Neustále dokola se tu vyskytují helpy, kteří se dotazují na primitivní chyby v tutoriálech, viz typu nevytvořená proměnná. Tohle by se mělo zarazit, pokud sekce návody má opravdu sloužit k učení.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...