Jump to content

[ CHYBA ] Asi nefunkční základová deska


Dregs

Recommended Posts

Ahoj, stala se mi takova chyba.

Menil jsem u jednoho PC RAM ( DDR1 ), zacvakl jsem ju tam vse v cajku, ale kdyz jsem to zapl, tak ten kompl ani nepipne ( vzdy pri startu pipl ) a nefaka monitor ( napise going to sleep, ale kdyz odpojim kabel, napise to CHECK CABLE )

 

Pls help, nevite co s tim ?

 

Zkousel jsem:

 

- Vytahnout RAM ( co jsem pridaval )

- Menit RAM ( prohodit ve slotech )

- Reset BIOSU

 

Nic nepomohlo

Link to comment
Share on other sites

Teť se mi vratil kompl včra a tejpek řikal že mi Odešla RAM a kdyš tam dal novou tak odešla tky možná se tos stalo i tobe :d ale toto přesně mi dělalo když odešla poprvé ;) tky jsem si myslel že to je Deskou.

Link to comment
Share on other sites

  • Majitel

Jo nejspíš máš v píči základku, jestli jsi tam dal špatnej typ RAMek :d

Taky ti to ta RAMka mohla nějak pojebat..

 

Umíš vynulovat BIOS?

(Nebudu se zdržovat na odpověď a rovnou ti napíšu jak na to)

Otevři case (bednu, stanici, to velký), na základní desce máš někde (většinou dole) plochou baterii.. Je tam taková pacička tak to z ní vycvakni (šroubovákem), hlavně nic neulom... Počkej tak půl minuty, minutu a klidně i deset minut.. Třeba u jednoho mýho kompu to šlo po minutě, u jinýho po 10 u jinýho i hned... Je to různý.. Pak ji tam vrať, ujisti se že tam drží a zapni kompa

Link to comment
Share on other sites

Jo nejspíš máš v píči základku, jestli jsi tam dal špatnej typ RAMek :d

Taky ti to ta RAMka mohla nějak pojebat..

 

Umíš vynulovat BIOS?

(Nebudu se zdržovat na odpověď a rovnou ti napíšu jak na to)

Otevři case (bednu, stanici, to velký), na základní desce máš někde (většinou dole) plochou baterii.. Je tam taková pacička tak to z ní vycvakni (šroubovákem), hlavně nic neulom... Počkej tak půl minuty, minutu a klidně i deset minut.. Třeba u jednoho mýho kompu to šlo po minutě, u jinýho po 10 u jinýho i hned... Je to různý.. Pak ji tam vrať, ujisti se že tam drží a zapni kompa

 

Kdyby jsi cetl, tak jsem zkousel resetovat BIOS ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Majitel
Jo nejspíš máš v píči základku, jestli jsi tam dal špatnej typ RAMek :d

Taky ti to ta RAMka mohla nějak pojebat..

 

Umíš vynulovat BIOS?

(Nebudu se zdržovat na odpověď a rovnou ti napíšu jak na to)

Otevři case (bednu, stanici, to velký), na základní desce máš někde (většinou dole) plochou baterii.. Je tam taková pacička tak to z ní vycvakni (šroubovákem), hlavně nic neulom... Počkej tak půl minuty, minutu a klidně i deset minut.. Třeba u jednoho mýho kompu to šlo po minutě, u jinýho po 10 u jinýho i hned... Je to různý.. Pak ji tam vrať, ujisti se že tam drží a zapni kompa

 

Kdyby jsi cetl, tak jsem zkousel resetovat BIOS ;)

 

Reset a Nulování je pořád něco jinýho...

Link to comment
Share on other sites

mno muze to delat i neco jinyho ujisti se pokud nemas zabudovanou grafickou kartu tak jestli tam je spravne zasunuta...

jestli toto nepomuze tak uz asi nic... mozna zkontroluj zda se ti nevypojil kabl od zdroje(v tech novych byva velkej a malej(malej ma 4 dirky a kdyz neni zapojenej tak desky bez nej mozna zapnout pude kdyz je ten velkej zapojenej))...

jinak mel sem trosku jinej problem tak mam mozna 3. navrh:

ujisti se ze stara RAM neni plna a zda jsi koupil stejnou znacku...nektery desky(malej pocet) si da se rict RAM vybiraj..napr: mel sem desku a jedina ram co mi tam sla byla QDI 512Mb a jiny znacky nebrala...az se tato ram zaplnila tak uz sem desku neroschodil..

 

neco z toho zkus snad pomuze ;)

Link to comment
Share on other sites

Tady bych na radu moc nesázel.. ještě ti někdo něco poradí a jebne ti komp úplně. Napsal bych na fórum zajímající se JENOM na hardware, nebo zajel do servisu. Toť rada ode mně.

Link to comment
Share on other sites

  • Majitel
Tady bych na radu moc nesázel.. ještě ti někdo něco poradí a jebne ti komp úplně. Napsal bych na fórum zajímající se JENOM na hardware, nebo zajel do servisu. Toť rada ode mně.

 

Souhlasím, tady jsme všichni promovaní inženýři..

 

Přijde sem někdo, kdo tomu absolutně nerozumí, poradí ti největší ptákovinu a co ty můžeš udělat...

Link to comment
Share on other sites

RAMky nikdy nesmíš dávat do nějakého sáčku či do podobného materiálu, u kterého se může nabít elektrikou. To si pak můžeš oddělat jednoduše cokoliv.

 

Zkoušel jsi to připojit k jinému monitoru?

 

Doporučuji ti napsat na forum www.zive.cz, kde ti odborně poradí.

 

Mimochodem, jediný Inženýr jsem tady já, protože to mám i v přezdívce. Takže klídek pánové...

Link to comment
Share on other sites

  • Majitel
RAMky nikdy nesmíš dávat do nějakého sáčku či do podobného materiálu, u kterého se může nabít elektrikou. To si pak můžeš oddělat jednoduše cokoliv.

 

Zkoušel jsi to připojit k jinému monitoru?

 

Doporučuji ti napsat na forum http://www.zive.cz, kde ti odborně poradí.

 

Mimochodem, jediný Inženýr jsem tady já, protože to mám i v přezdívce. Takže klídek pánové...

 

Tak já budu IngFfredyk a budu si taky říkat pan inženýr "bounce" "bounce" "bounce" :lol:

Link to comment
Share on other sites

Tak ja mne stal pol roka pc len preto lebo sa mi vybila baterka na matičnej doske...robilo mi presne to isté a vymenil som baterku a všetko ide ako má ;) Skús to aj ty :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest [*LoNg*]LiFe
RAMky nikdy nesmíš dávat do nějakého sáčku či do podobného materiálu, u kterého se může nabít elektrikou. To si pak můžeš oddělat jednoduše cokoliv.

 

Zkoušel jsi to připojit k jinému monitoru?

 

Doporučuji ti napsat na forum http://www.zive.cz, kde ti odborně poradí.

 

Mimochodem, jediný Inženýr jsem tady já, protože to mám i v přezdívce. Takže klídek pánové...

A čo teraz akože? že máš ING :d omg ja sa ucim za mechanika pc. sieti... a mozem ti povedat ze na 100% ti nikdo neporadi cez internet chod stym trebars do obchodu k takemu co sa v tom vyzná... podla mna ti isla do haja zakl. dostka... a na opravu zabudaj min 400e... podla znacky typu... rovno mozes kupit new pc :-)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...