Jump to content
  • 0

pomoc Kničemu


xplosiv

Dotaz

Já tohle nechápu.....já se tu snažim dělat v Pawno....čtu samé návody atd...

 

a stejně mi ta aplikace ve které to dělám ukáže ERROR.

 

Nemáte někdo lepší program kterej ten blbej error neukáže??

 

Protože já se chci naučit vytvořit si vlastní mód když RZE 7.3 je zabugovaný jako kráva....

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

No už když to samotné Pawno spustim tak to napíše: Failed to set data for"

 

a pak když jsem v tom ....mám tam napsaný nějaký ty kody v Pawno a zmáčknu F5 tak se ukáže taková tabulka ve který je napsaný tohle

 

C:\Users\Xplosiv\Documents\ZeroTolerance\Programování\Pawno\mod1.pwn(3) : fatal error 100: cannot read from file: "dutils"

 

Compilation aborted.Pawn compiler 3.2.3664 Copyright © 1997-2006, ITB CompuPhase

 

 

1 Error.

 

:boss:

Link to comment
Share on other sites

  • 0

jj dobrý.... No ikdyž ....taky mám tady na tohle svůj názor...

 

Tohle fórum už je dost přecpaný samejma jinejma návodama a někdy i SPAM tématama...jako je i tohle....

 

A tím že je to tu plný tak já musim hledat Návody přes nějaký vyhledávání a to ani nevím co tam mám psát.... Protože Každé téma se jmenuje jinak..... Jedinný co se mi tu líbí je to že Téma s návodem je označené [TuT] - Tutorial

 

ale moc toho tu pro úplný začátečníky není....

 

Já vidim Pawno poprvý a chci ho umět taky jako ostatní....ale k tomu potřebuju taky vaší pomoct a víc návodů tzv...pro blbce

 

Doufám že tu bude tutoriálů víc a víc...abych se naučil co nejvíc...protože to se chci naučit

Link to comment
Share on other sites

  • 0
nemáš include dutils. Chybu při spouštění odstraníš když dáš options > associate with *.pwn files

 

Díky 7Hot "cyclops"

 

Daw3":2r98f6ry]No jako bez prdele... Promin ale kopíráky podporovat nebudu.. Tady jsi od toho aby ses pawno učil...

 

 

Další problém je taky v tom že když je někdo úplnej začátečník v Pawnu tak neví ani jak má ta celková hlavička souboru vypadat...

 

Když dám NEW tak mi vyjede takovej seznam....tam jsou samé kódy atd...

 

Ale vy když tu dáte nějaké návody tak ani nenapíšete kam se to má přesně napsat....

 

Když si vzpomenu že jsem naposledy četl o /login a /register

 

tak sem ani nevěděl kam s tim.... Mohli by jste to trošku popsat a nebo tam dávat to jak to bude CELÉ vypadat.... Jinak já se tohle nikdy nenaučim...

Důležitý je abych se naučil ten začátek...pak už bych to zvládnul sám....kdybych teda věděl kam psát ty informace atd..

 

Nejlepší by byl návod kterej bude napsanej asi takhle jako je tady: http://www.pawno.cz/viewtopic.php?f=8&t=5573

 

Je dobrý vždy když je napsáno kam to napsat a co s tim dál

Link to comment
Share on other sites

  • 0
no jo no to mi pripomína mě na začátku :d nevedel sem ani co s new pawnem .... ale pokud maš dobrý tut tak tam je napsané co máš dat do jakého publicu....

 

 

Jj máš pravdu :) Je to o tom jak to ten určitej uživatel vysvětlí. Pak už je to jen na mě jestli to pochopim :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Chtěl bych se taky zeptat....

 

Když mám v tom Pawno to RETURN

 

public OnPlayerDisconnect(playerid, reason)
{
return 1;
}

 

Co s ním mám dělat?? Nebo k čemu to je?

 

Já jen že jsem to smazal :d a nahradil Pawno kodem

 

:ugeek:

Link to comment
Share on other sites

  • 0

return slouzi k funkcnosti funkce....return vetsi nez 0 ti udela to ze funkce bude fungovat tak jak ji naprogramovali lidi ze samp teamu...a kdyz das return 0; tak bude fungovat jenom to co je nad tim return 0;...dam ti priklad...kdyz si chces udelat aby se ti napsal text co napise hrac do chatu i s jeho ID tak to udelas takhle:

public OnPlayerText(playerid, text[])
{
  new string[256];
  format(string, sizeof(string), "(%d) %s", playerid, text);
  SendPlayerMessageToAll(playerid, string);
  return 0;
}

 

ten return 0; ti udela to ze se ta zprava neposle bez toho ID hrace, tak jak to udelal samp team...a bude fungovat jenom to co je nad nim...doufam ze to chapes...a dystak si prohlidni nejaky navody...je tam hodne uzitecnejch veci

 

ps: zbiju te Aveste :d

Link to comment
Share on other sites

  • 0
return slouzi k funkcnosti funkce....return vetsi nez 0 ti udela to ze funkce bude fungovat tak jak ji naprogramovali lidi ze samp teamu...a kdyz das return 0; tak bude fungovat jenom to co je nad tim return 0;...dam ti priklad...kdyz si chces udelat aby se ti napsal text co napise hrac do chatu i s jeho ID tak to udelas takhle:

public OnPlayerText(playerid, text[])
{
  new string[256];
  format(string, sizeof(string), "(%d) %s", playerid, text);
  SendPlayerMessageToAll(playerid, string);
  return 0;
}

 

ten return 0; ti udela to ze se ta zprava neposle bez toho ID hrace, tak jak to udelal samp team...a bude fungovat jenom to co je nad nim...doufam ze to chapes...a dystak si prohlidni nejaky navody...je tam hodne uzitecnejch veci

 

ps: zbiju te Aveste :d

 

díky :) tohle jsem pochopil :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
return slouzi k funkcnosti funkce....return vetsi nez 0 ti udela to ze funkce bude fungovat tak jak ji naprogramovali lidi ze samp teamu...a kdyz das return 0; tak bude fungovat jenom to co je nad tim return 0;...dam ti priklad...kdyz si chces udelat aby se ti napsal text co napise hrac do chatu i s jeho ID tak to udelas takhle:

public OnPlayerText(playerid, text[])
{
  new string[256];
  format(string, sizeof(string), "(%d) %s", playerid, text);
  SendPlayerMessageToAll(playerid, string);
  return 0;
}

 

ten return 0; ti udela to ze se ta zprava neposle bez toho ID hrace, tak jak to udelal samp team...a bude fungovat jenom to co je nad nim...doufam ze to chapes...a dystak si prohlidni nejaky navody...je tam hodne uzitecnejch veci

 

ps: zbiju te Aveste :d

Omg xD já myslel jako v něčom jinom, natohle sem se vůbec nekoukal xDDDDD

hmm když tam máš return 0; tak se ti ten druhej text nezobrazí no

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Já už jsem z toho na palici "study"

 

Furt čtu různý tutoriály a žádnej mi nefunguje.....samej ERROR....

 

Používám na to trochu jinej program na PAWNO : cakePawn

 

a ten mi ukazuje vždy co mám blbě.... nj ae ja to nechapu...na foru to mate tak napsany a stejne to nejde.... ja to nechapu v cem je chyba .... furt neco blbe

 

 

ani /login a /register sem nedal dokupy.....

 

Ja se tohle snad nikdy nenaucim.....

 

Chtel sem zkusit predelat mod Realna zeme 7.3 .... soubor .amx jsem prevedl v DEAMX a stejne se mi v tom pawnu ukazali 3 radky ktery jsou nazacatku celyho modu...

 

Napadlo me ho nejak editovat a vylepsit,protoze RZE 7,3 je zabugovaný.

 

A já chci mód kterej půjde na 100% proto se pokoušim o tvorbu vlastního,ale zatim neúspěšně.

 

Malinko už jsem Pawno pochopil,ale ty ERRORY ...to je něco.... když je tam ERROR Tak je mi jasný že to nepujde.

 

 

Neni nejakej navod fakt pro debily abych to konecne pochopil??? Protoze takhle se to nenaucim nikdy.... Potřebuju návody aby šli zasebou...od tvorby začátku módu přes příkazy,povolání atd... až do konce....

 

:roll:

 

Teď si asi myslíte že už sem na dělo...když tohle nechápu a nejde to.... no musim říct že jsem asi ze všech začátečníků nejhorší...furt se ptám a nic mi nejde :?:

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nevim jestly to jiz zaznelo ale pokud mas visty coz mas kdyz ti to todle pise musi na to kliknout pravim tlacitkem misy a dat spustit jako spravce a bude ti to fungovat

Link to comment
Share on other sites

  • 0

to sem udělal a error při spouštění PAWNO už není....ale je ERROR když je něco v těch PAWN kodech napsaný blbě.... a to je to nejhorší.... Já v Pawno neumim...vpodstatě jsem úplnej začátečník...takže když mi to hodí ERROR nějakýho špatnýho kódu nebo zadání tak nevim co s tim ...nevim jak to udělat aby to bylo správně...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...