Jump to content
  • 0

pomoc Začátečník


Davida

Dotaz

Popis problému:


Dobry den, ja jsem na teto strance byl jenom chvili jako neregistrovany uzivatel, ale rozhodl jsem si zalozit ucet, a zeptat se vas...

"Jak mam s pawnem zacit" Myslim.. proste ta nejjednodusi volba pro zacatecnika jazyka pawn.

Ja vim ze tu na pawno.cz jsou navody a zaklady, ale.. ja to proste tady nedokazu pochopit, a nebo po chvili vzdycky zapomenu, a mam v tom zmatek...

Proto jsem se v teto chvili registroval na tuto stranku pawno.cz a zeptat se zrovna vas icon_e_smile.gif

Co mi teda doporucite prosim vas, abych se naucil jazyk pawn.




Jo, a jeste, pokud se nekdo ptate, proc nepisu s hackama a carkama, tak pro me to je rychlejsi psani icon_e_biggrin.gif

Ten, kdo se mi bude snazit pomahat, tak mu i predem dekuji, a budu mu strasne moc vdecnyicon_e_wink.gificon_e_smile.gif

 

Jo, a jeste jsem zapomel na jednu vec... kdyby se nekdo ptal, proc jsem si vybral jmeno "Davida" Tak v realu se jmenuju David, a zkusil jsem vymyslet nerealne jmeno "Davida" prostě přidání a icon_e_biggrin.gif


Chyby/varování kompilátoru a při běhu:
--

Kód:

 

--

 




Dodatečné poznámky:
--

Edited by Davida
Link to comment
Share on other sites

12 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

Taky jsem naprostý začátečník, ale už něco MÁLO umím. Vždy jsem si vzal nějaký FS z oficiálního fora, a četl ho, a snažil se ho pochopit (99% se to nepodařilo :d). A taky čtu návody na https://pawno.cz

 

P.S.  Nesestřelte mě za to, že nováček radí nováčkovi.. Prostě snaha o pomoc

Link to comment
Share on other sites

  • 0

 

Taky jsem naprostý začátečník, ale už něco MÁLO umím. Vždy jsem si vzal nějaký FS z oficiálního fora, a četl ho, a snažil se ho pochopit (99% se to nepodařilo icon_e_biggrin.gif). A taky čtu návody na https://pawno.cz

 

P.S. Nesestřelte mě za to, že nováček radí nováčkovi.. Prostě snaha o pomoc

 

 

Jak pisu, vsechno cenim, sice rada k nicemu, protoze kdybych si vzal fs z oficialniho fora a cetl ho, tak bych to taky nepochopil :d;)

 

Cenil bych komentare od trochu vic zkusenejsich pawneru na teto strance pawno.cz :d

Edited by Davida
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Možno daka kniha, cjavim, "Učebnice jazyka C" od Herouta. Neni to o Pawn, ale je to skoro rovnaky jazyk. To mne pomohlo. uloz.to

Ale keby niečo moj skype je gtanoncheat, mozes sa spytat, ale az ked dočítaš prvych 15 stran z tej knihy, skorej ani nepiš :p
 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Možno daka kniha, cjavim, "Učebnice jazyka C" od Herouta. Neni to o Pawn, ale je to skoro rovnaky jazyk. To mne pomohlo. uloz.to

Ale keby niečo moj skype je gtanoncheat, mozes sa spytat, ale az ked dočítaš prvych 15 stran z tej knihy, skorej ani nepiš :p

 

 

No.. Nejak jsem se trochu rozjel v tich navodech pro novacky... Takze ja si myslim, ze by to nejak slo no :d

Edited by Davida
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Keď som začínal, tak som našiel pwn VojnyGangov. Tento pwn súbor bol určený na učenie pawna, bol docela dobré popisaný, ale momentálne neviem, kde je k stiahnuťiu. Skús pozerať návody a hľadaj nejaké pekne popísané, kde sa naučíš zakladne funkcie. Potom ak zistiš najakú funkciu (napr. GetPlayerMoney), kt. nebudeš rozumieť, tak si do google daj nazov funkcie a pozri si to na SAMP Wiki, ak to nepochopíš z wiki, tak sa skús spýtať v pomoc sekcií.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Cela serie zacatecnickych navodu mam naucenou kompletne...

 

Vite co jsem ale nepochopil?...

 

Kdyz mate treba duel.. treba beru priklad od ATomase duel, hrac skoci dolu, a portne ho to zpet, ale.. jak to pozna, ze ten hrac spadl?

 

A nebo jak to pozna, ze hrac uz je pripojenej v tom duelu, a nemuze se pripojit nikdo dalsi..

 

Jak se dela to, ze kazdy hrac se spawne na jine strane?

 

 

Toto by me opravdu zajimalo :d

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Cela serie zacatecnickych navodu mam naucenou kompletne...

 

Vite co jsem ale nepochopil?...

 

Kdyz mate treba duel.. treba beru priklad od ATomase duel, hrac skoci dolu, a portne ho to zpet, ale.. jak to pozna, ze ten hrac spadl?

 

A nebo jak to pozna, ze hrac uz je pripojenej v tom duelu, a nemuze se pripojit nikdo dalsi..

 

Jak se dela to, ze kazdy hrac se spawne na jine strane?

 

 

Toto by me opravdu zajimalo icon_e_biggrin.gif

 

Ak je hráč pripojený.

 

tak napr. new pripojený[MAX_PLAYER];

 

Do príkazu, v kt. sa pripája nastavíš true/1, že hodnota pripojený je aktivovaná, ak umrie, tak ho odpojí z duelu, tak dáš pripojený = false/0 + ostatne funkcie z toho duelu.

 

if(IsPlayerInDuel[playerid] != 0) return SendClientMessage(playerid,BARVA_BILA,"[!] Jiz jste v duelu!");

 

vytvortil teda premennu - new IsPlayerInDuel[MAX_PLAYERS];

A potom zistil či je v duelu, takže keď neni v duelu, alebo Je v duelu sa nerovná 0. != (nerovnosť)

Potom nižšie založil IsPlayerInDuel[playerid] = 1; takže nastavil, že je v dueli pretože 1 = true, true v preklade je pravda, takže IsPlayerInDuel je pravda. Alebo ak si dáš napr. PripojilDoDuelu je pravda, hocičo, to máš jedno, len takto budeš v tom lepší prehlad icon_e_biggrin.gif

 

A to, že ako zistuje, že spadol je asi toto: if(X >= 2445.0791 && X <= 2497.3074 && Y >= 2350.9741 && Y <= 2402.0007), keď pozícia X je väčšia ako hodnota "a" (&&) X je pritom menšia ako hodnota atd. (X a X a Y a Y predstavuu takú zónu, si predstav takú myslenú žiaru pod strechou toho domu, takú zónu

            MinY             v      MinX > *-------------             |            |             |  gangzone  |             |   center   |             |            |             -------------* < MaxX                          ^                          MaxY   

obr. zdroj -> http://wiki.sa-mp.com/wiki/GangZoneCreate

 Ak spadne pod zónu, tak zruší duel, dúfajme, že vieš čo je X,Y,Z a čo predstavujú, ak nie tak to inak nepochopíš

Má to v timeri, kt. sa spustí pri štartnutí duelu:

 

public duelTimerUpdate()

{

for(new i=0; i< MAX_PLAYERS_EX; i++)

{

if(IsPlayerConnected(i))

{

if(IsPlayerInDuel != 0)

{

new Float:X,Float:Y,Float:Z;

GetPlayerPos(i,X,Y,Z);

if(X >= 2445.0791 && X <= 2497.3074 && Y >= 2350.9741 && Y <= 2402.0007)

{

if(Duel[Counter] == 0)

{

if(Duel[Pocethracu] == 1)

{

new string[150];

format(string,sizeof(string),"Vitezem duelu je %s.",Jmeno(i));

SendClientMessageToAll(BARVA_MODRA,string);

KillTimer(Duel[TimerUpdate]);

DuelZbran = 0;

IsPlayerInDuel = 0;

SpawnPlayer(i);

Duel[started] = 0;

Duel[Pocethracu] = 0;

}

}

}else{

DuelZbran = 0;

IsPlayerInDuel = 0;

SpawnPlayer(i);

new string[150];

format(string,sizeof(string),"Hrac %s opustil duel.",Jmeno(i));

SendClientMessageToAll(BARVA_MODRA,string);

Duel[Pocethracu] --;

if(Duel[Pocethracu] == 0)

{

KillTimer(Duel[TimerUpdate]);

Duel[started] = 0;

}

}

}

}

}

return 1;

}

 

keď duel skončí (keď hráč spadne, umrie, odpojí sa atd.) tak ho vypne, takže nebude bugovať hráča a nebude stále vypínať duel. Stačí iba čítať, ak máš všetko v sekcií začiatočník zmaknuté, tak to zvládneš (https://pawno.cz/topic/24321-duel-release-by-atomas/)

Edited by Twixo
Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Hlavní moderátor

Cela serie zacatecnickych navodu mam naucenou kompletne...

 

Vite co jsem ale nepochopil?...

 

Kdyz mate treba duel.. treba beru priklad od ATomase duel, hrac skoci dolu, a portne ho to zpet, ale.. jak to pozna, ze ten hrac spadl?

 

A nebo jak to pozna, ze hrac uz je pripojenej v tom duelu, a nemuze se pripojit nikdo dalsi..

 

Jak se dela to, ze kazdy hrac se spawne na jine strane?

 

 

Toto by me opravdu zajimalo icon_e_biggrin.gif

1. Vezmi si, že máš duel třeba na střeše. Tak si spustíš časovač, který bude probíhat, dejme tomu, každou sekundu, a budeš kontrolovat, zda je hráč pořád na střeše (vygoogli funkci IsPlayerInArea). Takhle pozná, zda je stále na střeše.

 

2. Pokud jsi četl začátečnické návody, pak ti řeknu, jak pozná, že už je někdo v duelu – tyto informace ukládá do proměnné, případně do pole.

 

3. A spawnutí je asi nejjednodušší. Zjistíš si pozice dvou míst na střeše (koordináty X, Y a Z) a jednoho hráče přemístíš na jednu pozici, druhého hráče na druhou pozici (funkce SetPlayerPos).

 

Nehledej v tom žádnou velkou vědu, SA:MP má hromadu funkcí, které tohle řeší za tebe, akorát se chce naučit trochu programátorsky uvažovat. To se naučíš praxí.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

<p>Mam nejaky problem...</p>

<p> </p>

<p>Zkousel jsem napawnit sumo/derby 1v1</p>

<p> </p>

<p>Ale..</p>

<p> </p>

<p>Potreboval bych nejakeho, kdo mi s tim poradi, nejlepe od "vEnd"</p>

<p> </p>

<p>Skype: deadlonger</p>

<p> </p>

<p>Dekuji :)</p>

Edited by Davida
Link to comment
Share on other sites

  • 0

ja osobne by som ti poradil sa pozrieť na neaké youtube tutoriály aj keď českých je málo ale dá sa z toho základ naučiť.

No a potom ostatné veci si dohľadáš tu.

 

Ninjoniku, akorat, ze zaklady uz zvladam....

 

A jak rikam, od vEnda to bude nejlepsi, ten pise strucne, a srozumitelne, a popise vse icon_e_smile.gif

 

Ja nejsem ten typ, co da CTRL+C CTRL+V a fs/gm ma hotovy, ja chci byt samostatny :)

 

A naucit se to poradne

Edited by Davida
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...