Jump to content
  • 0

pomoc Owner


Twixo

Dotaz

Popis problému:

Zdravím,

 

ako ste si možno všímli, tak robím gangy. Stále sa trápim s majtelom (gangowner). Neviem ako ho dobre zadefinovať. Chcel by som žiadať skusenejších pawnerom o radu ako by som mal postupovať.

 

Chyby/varování kompilátoru a při běhu:

--

 

Kód:

 

--

 

 

 

Dodatečné poznámky:

--

Link to comment
Share on other sites

7 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

Ak hráč založí gang, tak mu šupne majtela, takže som skušal niečo s new GangOwner[MAX_PLAYERS], lenže pri 3Dtextu, kt. je pri pickupu gangu, tak mi nešlo nejak spraviť aby ukazalo meno majtela. Takže ako to zadefinovať, keď som šiel na to zle a ukázať správnu cestu

Link to comment
Share on other sites

  • 0

new GangOwner[128];

 

GangOwner = GetPlayerName(playerid);

 

format(str, sizeof(str), "%s" GangOwner);

Hlúposť... 128 znakov pre meno? Teba v mladosti 4x vyhodili do vzduchu a len 3x chytili čo?

 

No ale k problému... Ewweho riešenie tiež nie je správne lebo z toho čo píšeš chápem, že máš sídlo gangu kde máš pickup a pri ňom 3D text kde je uvedený názov majitela, čo pri ewweho riešení robí problém keď sa hráč odpojí...

 

Nakoľko si nám neposkytol žiaden kód tak je ťažké sa trafiť do toho čo už máš a čo nie...

Každopádne by som to riešil tak, že si zadefinuješ maximálny počet gangov, následne vytvoríš premennú napr. gangOwner[MAX_GANG_NUMBER][MAX_PLAYER_NAME+1]; Do tejto premenej budeš potom ukladať meno majitela... Gangy budeš rozlišovať podla ID ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Administrátor

Hlúposť... 128 znakov pre meno? Teba v mladosti 4x vyhodili do vzduchu a len 3x chytili čo?

 

No ale k problému... Ewweho riešenie tiež nie je správne lebo z toho čo píšeš chápem, že máš sídlo gangu kde máš pickup a pri ňom 3D text kde je uvedený názov majitela, čo pri ewweho riešení robí problém keď sa hráč odpojí...

 

Nakoľko si nám neposkytol žiaden kód tak je ťažké sa trafiť do toho čo už máš a čo nie...

Každopádne by som to riešil tak, že si zadefinuješ maximálny počet gangov, následne vytvoríš premennú napr. gangOwner[MAX_GANG_NUMBER][MAX_PLAYER_NAME+1]; Do tejto premenej budeš potom ukladať meno majitela... Gangy budeš rozlišovať podla ID icon_e_wink.gif

Jo nemá tam být new GangOwner[MAX_PLAYERS][21]; ale new GangOwner[MAX_GANGS][21]; a pak místo player nejake id gangu

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Pokud budeš chtít mít nějaký seznam členů(což hádám, že asi určitě budeš chtít), dával bych majitele vždy na první místo (0) a porovnával s jménem hráče. A kdybys ho chtěl změnit nebo vyhodit, budeš pracovat jenom s indexem 0.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...