Jump to content
  • 0

pomoc FilterScripty a Gamemody součinoust...


pe.vanasek

Dotaz

Zddravím všechny :d štastné a veselé! :d

Mám dotaz....pawnim už dost dlouho :)
Ale stále narážím na jeden problém
Začal jsem používat MySQL, je výborná...ale. :d

Například mám 2 skripty a k tomu Gamemod.....spusteny, a ted potřebuji načítat ze stejné databáze třeba i stejné udaje...naráz ve všech Scriptech.  
Pokud se ale v každém scriptu připojím zvlášt k databázy.......je z toho Error :d

Pokud se připojim na jednom Scriptu....a na ostatnich jen načitam....je z toho taky Error :d
Je to vůbec možné se připojit na včech Scriptech současně a číst data? :d Nebo budu muset vymýšlet nějaký fígl?

Děkuji moc za jakoukoliv odpověď :d        Už mě to jebe :d :D

Link to comment
Share on other sites

2 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

Jaký MySQL plugin používáš a jaké ti to vrací chyby?

 

Pokud používáš MySQL plugin od BlueG (https://github.com/pBlueG/SA-MP-MySQL/releases), tak se stačí k MySQL serveru připojit jen jednou. Funkce mysql_connect ti vrátí id toho daného připojení (pokud tam máš jen jedno připojení tak je id vždy 1). Následně stačí ve filterscriptech používat 

mysql_query(id připojení, query); 

- tj. v tvém případě

mysql_query(1, "SELECT ....");

Nezapomeň ale na to, že filterscripty se při spuštění serveru načítají dříve než gamemode, takže pokud budeš připojení provádět v OnGameModeInit a ve filterscriptech budeš v OnFilterScriptInit odesílat nějaké SQL dotazy, dostaneš samozřejmě chybu, protože server ještě nebude připojený k žádnému mysql serveru

Edited by kentaur
  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...