Jump to content

windows 7 se nenačte, ale linux jo


Huzy

Recommended Posts

Ahoj, koupil jsem si novou desku, cpu, ramky a můj problem je, že se nenaččtou windows, ale když naisteluju linux, tak je to v poho, nevíte, v čem by mohl být problém? vrátit desku?


Mimochodem MSI b150m Mortar, CPU I5 6600.

Link to comment
Share on other sites

Ano. Dokonce nešla ani instalace, problem s ovladačemi, nebo co, nainstleoval jsme to na starém pc a pak vložil čisté windows do nového pc.

Link to comment
Share on other sites

Windows 7, myslíš, že by mohl být problém někde jinde, než třeba v MB? Kdybych to chtěl vracet, mám vrátit všechno?

Link to comment
Share on other sites

Na stránkách MSI píší, že bootování Windows 7 přes USB není podporováno v režimu UEFI, ale pouze Legacy. Takže buď zkus nainstalovat Windows 8 a víc nebo to zkus přes DVD, jelikož nevím, co s těmi režimy UEFI a Legacy.

Link to comment
Share on other sites

Odporucil bych rovnou win 10 z USB. M$ ma nato nejaky USB creator a s tim to nabootovat v poho de.

 

Ja jsem mel podobny problem, ale tam slo o tom, ze sem mel UEFI dosku a nevedel som udelat UEFI bootovatelne USB.

Link to comment
Share on other sites

Na stránkách MSI píší, že bootování Windows 7 přes USB není podporováno v režimu UEFI, ale pouze Legacy. Takže buď zkus nainstalovat Windows 8 a víc nebo to zkus přes DVD, jelikož nevím, co s těmi režimy UEFI a Legacy.

 

Ja mam starsi model a mne neslo nabootovat z legacy modu, jenom pres UEFI.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

This is because the Intel 10 series does not support USB EHCI mode and only xHCI mode. However, the installation of Windows 7 does not include the driver of xHCI. 

 

 

Tak starsi model to podporoval, ale nepodporoval legaci mod.

 

 

BTW. na tak vykonou desku bych win 7 pres legacy ani nedaval. To sis rovnou mohl koupit i386ku.

 

Dej tam Win 10 pres UEFI...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...