Jump to content

gamemode [GM] JailBreak


Danny

Recommended Posts

jailbreak.png


Autor: Danny


Začiatok vývoja: 18.1.2016


 


popis.png


Mód sa bude odohrávať v prostredí väznice, v móde budú zo začiatku iba dva týmy a to väzeň a dozorca. Úlohou väzňov bude využívať nepozornosť dozorcov a prešmyknúť sa k únikovému východu, odkiaľ môžu opustiť priestor väznice. Potom si vezmú auto a začínajú útek, mód ich prevedie celým útekom a všetko čo majú vykonať budú mať podrobne vysvetlené v dialógoch a v chate. Dozorci budú mať naopak úlohu väzňov strážiť a zamedziť im možnosti k úteku v prípade ale, že sa väzni dostanú na útek, tak je úlohou dozorcov väzňa chytiť a zabiť, tým ho transportujú späť do cely a väzeň sa bude môcť pokúsiť o útek znovu.


 


utek.png


V móde bude zo začiatku len jeden útek, pomocou ktorého budú môcť väzni uniknúť z väznice a získať tak zaslúženú odmenu, ktorá bude hlavnou motiváciou väzňov pre útek. Tou odmenou sú body, ktoré budú väzni získavať. Každopádne útek sa bude skladať z viacerých častí, začiatok úteku väzeň spustí tak, že unikne dozorcom cez únikový východ do garáže dozorcov, kde majú zaparkované autá. Väzeň auto ukradne a tým pádom dozorci dostanú oznam, že sa väzeň do auta vlúpal, čiže útek začne. Väzeň následne utečie na úrad, kde sa pokúsi vybaviť si falošnú identitu, ďalším jeho krokom bude získanie peňazí, väzeň teda pôjde za svojím verným kamarátom, ktorého nedávno prepustili z väznice avšak aj napriek tomu, si žije luxusný život a požičia si od neho peniaze, kamarát mu ponúkne aj bývanie, ale väzeň chce opustiť mesto, v ktorom je najviac hľadaný, pretože život v takom meste by logicky nefungoval... čo urobí? To zistíte, až keď sa do úlohy väzňa dostanete sami.


 


potreby.png


Každý väzeň bude mať potreby, ktoré si bude musieť dopĺňať, v opačnom prípade ho čakajú isté nevýhody a následne smrť. Medzi tieto potreby bude patriť:


Hlad (vo väznici bude bufet, v ktorom si väzeň môže vypýtať jedlo, každému väzňovi je určený rozpočet, ktorý môže na deň minúť)


Energia (v každej väznici bude posteľ, na ktorej sa väzeň bude môcť vyspať)


WC (vo väznici budú verejné záchody, kde môže každý väzeň vykonať svoju potrebu)


 


npc.png


V móde budú taktiež NPC kuchára pri bufete a vášho kamaráta.


 


od_autora.png


Dlho som už s pawn nerobil, takže neviem robiť zázraky. Niekto môže povedať, že pawn sa nedá zabudnúť, každopádne po dlhej dobe sa v tom človek musí aspoň zorientovať, aby si vedel spomenúť na všetky veci, ktoré vedel. Mód budem avšak aj po vydaní ďalej vylepšovať, budú sa meniť verzie, teda pravidelne sa hráči budú môcť tešiť na niečo nové, každý update bude vždy predom zverejnený na fóru servera, ktoré bude vytvorené v deň dokončenia módu. Ďalej je treba pochopiť, že väzenie je proste veľmi úzko spojené so smrťou a čiernou farbou, teda žiadne farbičky som sem, do osnovy proste dať nemohol, to mi odpusťte, každopádne aj napriek tomu som sa snažil, aby bola prezentácia pekná a prehľadná.


Jemne som sa inšpiroval od autora módu For Life osnovou pre prezentáciu módu.


Edited by Danny
Link to comment
Share on other sites

Pěkné mejval jsem tyhle mody strašně rád přeju hodně štestí :d

 

 

Pokud můžu poradit nebo navrhnout

Pokud na serveru bude 0 dozorcu.

Tak na věžích budou NPC které budou střílet po hračích kteří opustí prostor vězení.

 

 

ten font se nedá číst... strašně to bolí do očí.

 

Už stárneš no :d

Link to comment
Share on other sites

 

Pokud můžu poradit nebo navrhnout

Pokud na serveru bude 0 dozorcu.

Tak na věžích budou NPC které budou střílet po hračích kteří opustí prostor vězení.

Väzenie bude v interiéri.

Edited by Danny
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Díky, doteraz som na móde nepracoval, pretože som bol na lyžiarskom, ale čoskoro sa do vývoja pustím, tak vám budem písať aktuálne informácie.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrátor

Změn si název módu(sarkasm) ... Já vždycky když se podívám do nejnovějších tak vidím Jailbreak a premyslim kdo zase co vymejsli s ajfounem

Link to comment
Share on other sites

Popremýšľam o tom, každopádne tento názov je dosť dobrý vzhľadom na to, že reprezentuje módy hlavne na CSku, takže hráči automaticky vedia o čo ide a dobre by ho podľa tohoto mena poznali. Uvidím, ale keďže tento mód chcem dokončiť, tak nebudem jeden s tých "ajfonistov", ktorý napíšu pár základných riadkov a skoncujú s tým, ale server dotiahnem do konca a bude to prvý JailBreak, ktorý snáď bude stáť za to.

Link to comment
Share on other sites

Zajímá mě jak vyřešíš příkazy od dozorců, protože bez voice chatu si to nedokážu moc dobře představit.

(Příklad: Otevírat dozorci dialog s hláškami, když musí chytat vězně, který právě utíká..)

 

Každopádně na mód se přijdu rozhodně podívat, vypadá to zajímavě.

 

Ps. Musíš tam zakomponovat i mini-mod zombie, jako je to v cskovém jailbreaku. :d

Link to comment
Share on other sites

Trošku sme sa nepochopili, názov je síce inšpirovaný herným módom z CSka, ale príbeh hry skôr zo známeho FoxRiveru, každopádne určite tam zakomponujem automatické eventy, ktoré budú môcť administrátori spúštať vo forme toho, čo je na CSku, díky za nápad! ;)

Edited by Danny
Link to comment
Share on other sites

ale server dotiahnem do konca a bude to prvý JailBreak, ktorý snáď bude stáť za to.

 

Jses si vedom svych slov? Existuje tady u nas mod PFR od HP a dalsich. Ten mod myslim stal tak nejak "za to" a v zahranici se urcite taky neco najde :)

Link to comment
Share on other sites

Áno, ale PFR v dnešnej dobe je na bode mrazu, mám taký pocit, že ten server už ani nefunguje a mal som predovšetkým na mysli našu česko-slovenskú scénu, ostatné krajiny neriešim.

Link to comment
Share on other sites

Tady se ale diskutuje o módu a ne serveru. To že třeba není tolik navštěvovaný (jestli vůbec existuje) neznamená, že nestojí za to. Ostatní státy bys asi měl řešit.. svět je celkem velkej :(

Edited by Lukasz
Link to comment
Share on other sites

Trošku som zmenil svoje plány, každopádne stále vyvíjam prison, dal som na vaše rady a rozhodol som sa, že to bude niečo úplne iné, niečo úplne nové a podľa mojích vlastných nápadov, ktoré tu predom nebudem zverejňovať, každopádne máte sa na čo tešiť, približne 5.3.2016 sa tu objaví téma, kde bude mód prezentovaný, takže tí, čo si chcete zahrať prepracovaný mód na báze väznice, tak sa čoskoro máte na čo tešiť.

 

Tu prosím o lock, avšak nie o zmazanie.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...