Jump to content

ostatní Problémy s webom na Raspberry Pi


LukikeX

Recommended Posts

Zdravím,

 

pred nedávnom som si kúpil minipočítač RaspberryPi, kde som si nainštaloval Web (apache2, php5, mysql5, ftp, phpmyadmin a pod.), ale mám dva problémy, preto sa obraciam na vás, ktorí s týmto už určite máte väčšie skúsenosti ako ja. Všetkým ďakujem za pomoc :)

 

Problémy:

1) Ako by som zviditelnil tento web? (teraz ho mám zapnutý pre lokálne pripojenie ale chcel by som ho uverejniť a prepojiť napríklad zo zakúpenou doménou)

2) Vždy, keď do FTP nahrávam PHP-Fusion alebo iné redakčné systémy, niektoré súbory sa mi tam prenesú, no pri niektorých mi tiež systém vypíše chybu (skúšal som viac RS, pri niektorých menej chýb pri niektorých viac, ale stále tam tie chyby boli + som prihlásený ako root).

 

Pre toto vás prosím, aby ste mi pomohli, ak by ste mali čas a záujem, za každú pomoc ešte raz ďakujem :)

 

                    S pozdravom LukikeX...

Link to comment
Share on other sites

1) Pro tebe localhost pro ostatní tvoje IP (možná) :d Na tu IP pak stačí nasměrovat doménu u registrátora.

2) Chyby při přenosu rozhodně nezpůsobuje CMS, které se tam snažíš nahrát. Buď systém (zkontroluj logy a pogoogli co znamenaj) nebo máš napindu připojení.

 

Seš rád, že si umíš zapnout PC a vrhneš se do hostování webů? To tě obdivuju. ;)

Spláčeš nad vejdělkem až ti to někdo přinejmenším hackne. Je to jen otázka času. :d

Link to comment
Share on other sites

1.) Na to potrebuješ verejnú IP adresu, potom si zožeň napríklad free "odkaz" doménu a nastav ju, aby presmerovala na tvoju IP.
*Toto nie je chyba raspberry :d.

Link to comment
Share on other sites

Proto jsem psal v závorce "možná". Nechtěl jsem z něho dělat blbečka, abych se ho ptal, jestli má veřejnou IP. Myslím, že když se odhodlal koupit Rpi, tak ho napřed napadlo zřídit ip adresu. :d

Link to comment
Share on other sites

Tak ja mám raspi a verejnú adresu nemám (ani na katastri nenájdeš), dokonca ani ten kábel na net nemám (Čo sa dáva do RJ35 či čo to je, neviem ako sa volá ten kábel). :d.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...