Jump to content
  • 0

pomoc [HELP]STRCMP


MiNiX

Dotaz

Čau lidi. Potřeboval bych poradit z takovou věcí. Udělal jsem si takovou jednoduchou registraci. Heslo se ukládá do souboru a při loginu se to heslo vytahuje z toho souboru a přeš funkci STRCMP se to pak porovnává z tím co napsal do hráč do inputtextu, to je logický že :DD. Ale je v tom háček. Když se hráč registruje a napíše heslo třeba "auto" tak se to uloží do souboru potom se to heslo při loginu zase musí vytáhnout, to jde krásně ale je tam problém s tím porovnáváním. Když napíše ten hráč do login tabulky slovo který má víc jak jeden znak a není to "auto" tak ho to dál nepustí. A když napíše jen jedno písmeno třeba "s" tak se normálně logne, přitom správné heslo je "auto". Nevím co z tím. Kdyby jste něčemu nerozuměli tak se klidně zeptejte. Dík moc. Zatím :d................ Klidně napište jestli mám vložit kod..

Link to comment
Share on other sites

18 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0
if (strcmp(heslo, inputtext, true) == 0)

V proměnný "heslo" je zapsaný to co je vyčtený ze souboru a v "inputtext" je to co napíšeš do tabulky :DD To ale asi víš ..

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dobře :).. Skusím to ale jakej je v tom rozdíl :d.. Vždit inputtext už je jakoby text ne ? :d

Ano inputtext je řetězec ale nastavají tam problémi nevim proč nedokážu vysvětlit

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sa mi nezdá, že inputtext by nefungoval :think:.
Ináč viete o tom, že inputtext v dialog_style_list je text toho na čo ste klikli? Možno sa vám táto informácia niekedy zíde ;).

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jeste ne mi nestalo aby v inputtextu bylo neco jineho nez tam zadal hrac (vyjimkou je DIALOG_STYLE_LIST, taky uzitecne :d)

 

Mozna to nemas osetrene na prazdny inputtext...

Ale hlavne sis tam nastavil ignoraci celkych a malych pismen

if(inputtext[0] && strcmp(heslo,inputtext,false) == 0)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

 

Jeste ne mi nestalo aby v inputtextu bylo neco jineho nez tam zadal hrac (vyjimkou je DIALOG_STYLE_LIST, taky uzitecne :d)

 

Mozna to nemas osetrene na prazdny inputtext...

Ale hlavne sis tam nastavil ignoraci celkych a malych pismen

if(inputtext[0] && strcmp(heslo,inputtext,false) == 0)

On to ale používá na heslo takže je lepší když může kombinovat hráč velká i malá písmena  kvůli bezpečnosti

Link to comment
Share on other sites

  • 0

No při tom psaní do toho inputtextu mám podmínku že když je inputtext 0 tak mu to napíše že je to prázdný :d Ale počkejte, moc nerozumim... když tam bude teda False tak to bude ignorovat malý písmena... A když True tak ne ?.. Takže když tam bude nastaveno false a hráč napíše třeba heslo "TRAKTOR" (velkým).. a v souboru bude "traktor" (malým) tak to porovná stejně ?... 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

 

 

Jeste ne mi nestalo aby v inputtextu bylo neco jineho nez tam zadal hrac (vyjimkou je DIALOG_STYLE_LIST, taky uzitecne :d)

 

Mozna to nemas osetrene na prazdny inputtext...

Ale hlavne sis tam nastavil ignoraci celkych a malych pismen

if(inputtext[0] && strcmp(heslo,inputtext,false) == 0)

On to ale používá na heslo takže je lepší když může kombinovat hráč velká i malá písmena  kvůli bezpečnosti

 

No vzdyt jo...

To je stejný... I když to udělam přes ten format a i přeš if(!strcmp(inputtext,heslo,false)) Tak mně to logne

To je jasny, protoze strcmp odesila -1,0,1 a kdyz das ! tak to plati pouze pro == 1. takze tito klidne muze odeslat -1 a bere to jak oschodu, proto je lepsi misto ! psat ==0

Link to comment
Share on other sites

  • 0

no ale to jsem tam normálně měl... A s tim to mělo problém. Nahoře jsem to psal jak to porovnávám. Všechny varianty co mi sem píšete prostě nefungujou.. Ta s tim formatem, ta s tim ! a i ta puvodni s == 0.. Ani jedna z nich nejde.. Hele když tam mám tu podmínku takhle 

if (strcmp(heslo, inputtext, true) == 0)

Tak to funguje na 90 %.. když se tam napíše jeden znak tak se ta podmínka spustí.. ale když tu podmínku mám takhle -->

if (strcmp(heslo, inputtext, false) == 0)

Tak se ta podmínka spustí i když je to celý špatně.. Klidně napíšu do SZ kod kdo by byl ochotnej mi fakt pomoct.. Fakt si nevim rady, Ukládání toho hesla mi jde krásně.. ukládá to i malý tak i velký znaky.. Ale prostě ta porovnávací podmínka je v p...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

no ale to jsem tam normálně měl... A s tim to mělo problém. Nahoře jsem to psal jak to porovnávám. Všechny varianty co mi sem píšete prostě nefungujou.. Ta s tim formatem, ta s tim ! a i ta puvodni s == 0.. Ani jedna z nich nejde.. Hele když tam mám tu podmínku takhle 

if (strcmp(heslo, inputtext, true) == 0)

Tak to funguje na 90 %.. když se tam napíše jeden znak tak se ta podmínka spustí.. ale když tu podmínku mám takhle -->

if (strcmp(heslo, inputtext, false) == 0)

Tak se ta podmínka spustí i když je to celý špatně.. Klidně napíšu do SZ kod kdo by byl ochotnej mi fakt pomoct.. Fakt si nevim rady, Ukládání toho hesla mi jde krásně.. ukládá to i malý tak i velký znaky.. Ale prostě ta porovnávací podmínka je v p...

 

tak je problém v ukládání ukládá to třeba i mezeru za heslem nebo já už fakt nevim :d jestli ccheš napiš mi do sz skype .)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

To fakt ne.. Hele prostě ti to pošlu do skypu :DD... Našel jsem tam nějakýho Frajtra a je tam napsáno Město:Ostrava. Jsi to ty ?:d

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...