Jump to content

[Windows 7] Pomalý startování - 1 minuta a 32 sekund


daniele_pvk

Recommended Posts

Zdravím, mám nový notebook asi týden.

Nainstaloval jsem si do něj stejný Windows 7 jako mám na svém stolním počítači.

Zkoušel jsem ten notebook už asi 3x přeinstalovat, zda se to startovaní nezrychlý.

Teď mám notebook přeinstalovany asi 3-4dny.

 

Parametry (Notebooku - Lenovo G780):

- Windows 7 Ultimate x64

Intel Core i7 3520M Ivy Bridge

- 4GB Ram

- NVIDIA GeForce GT635M 2GB

- HDD 1TB 5400 otáček

- Startup:  cca 1 minuta 30 sekund

 

Parametry (Stolní PC - HP p6210cs - 4 roky starý):

 

- Windows 7 Ultimate x64

Intel Core 2 Duo

- 4GB Ram

- NVIDIA GeForce G210  512MB

- HDD 640GB

- Startup:  cca 45 sekund

 

 

 

Kde může být problém prosím?

Ovladače mám všechny, instaloval jsem z přibaleného CD.

Pohrál jsem si už i s msconfig.exe

Také jsem zkusil tyto programy na pročištění a zrychlení: CCleaner, AVG PC Tuneup, SpeedUpMyPc 2013

Ale ty to ještě zhoršily mi přijde.

 

Děkuju všem za rady :)

Link to comment
Share on other sites

Do 5 sekund vůbec, ale zrychlí se to. Problém bych viděl v tom: "Ovladače mám všechny, instaloval jsem z přiloženého CD". Je celkem známé, že SW výrobců totálně systém zanese...

Link to comment
Share on other sites

Do 5 sekund vůbec, ale zrychlí se to. Problém bych viděl v tom: "Ovladače mám všechny, instaloval jsem z přiloženého CD". Je celkem známé, že SW výrobců totálně systém zanese...

 

i tak stále nechápu proč je to 2x pomalejší než u stolního pc, který je starý 4-5 let.

Link to comment
Share on other sites

Nepomohlo, to není možný. Člověk počítá stím že když si pořídí notebook za 15 tisíc (s operačním systémem za 18 tisíc), že už bude nějak provozu schopnější a rychlejší.

Doma máme asi ještě 5 notebooků, horších - nikde není SSD a jede se tam všude Windows 7. A jejich startup je rychlý, opravdu nevím včem je problém. Občas mam chuť

to vyhodit z okna a nebo vyměnit.

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

-format (když je zanesenej bordelem tak se nediv .. jako ten můj)

-defragmentace... 

 

ta vždy pomůže ... celej disk je vždycky rozházenej uplně všude ... ;)

muj oblíbenec na defragmentaci: http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/systemove_nastroje/sprava_disku/defraggler/

Link to comment
Share on other sites

Do 5 sekund vůbec, ale zrychlí se to. Problém bych viděl v tom: "Ovladače mám všechny, instaloval jsem z přiloženého CD". Je celkem známé, že SW výrobců totálně systém zanese...

Mne sa do 5s kludne nabootuje ;)

 

Inak 5400rpm disk, nemôžeš sa tomu čudovať :)

Link to comment
Share on other sites

Za 5s se ti systém nastartuje z vypnutého stavu, aniž by ten systém byl nový, ano? Pak máš zřejmě nejrychlejší SSD disk pod sluncem, protože žádný SSD disk takové rychlosti nedosáhl. A testy sleduju. I pokud se na Macbooku Air 2013", který má ultrarychlé PCI-E SSD, se Windows spouští nějakých 10-12s.

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

Za 5s se ti systém nastartuje z vypnutého stavu, aniž by ten systém byl nový, ano? Pak máš zřejmě nejrychlejší SSD disk pod sluncem, protože žádný SSD disk takové rychlosti nedosáhl. A testy sleduju. I pokud se na Macbooku Air 2013", který má ultrarychlé PCI-E SSD, se Windows spouští nějakých 10-12s.

 

kámo už to nehul .. na Macbooku windowsy? :d sorry za off topic ale tohle jsem si nemohl nenapsat ... :d

Link to comment
Share on other sites

Někteří lidé si kupují Macbook, aby si tam pak dali Windows. Mají rádi Windows a chtějí kvalitní hw. A nejsou to zrovna ojeidnělé případy - Macbooky vyhrávají takové to označení - "Macbook je nejlepší notebook pro Windows". A i v ČR jsem se s pár takovými lidmi někde na internetu potkal.

 

A ohledně té rychlosti, to je fakt divný. Chtělo by to prostě video, zkusil jsem hledat a nenašel jsem žádné, kdyby se počítač startoval 5s.

Link to comment
Share on other sites

Někteří lidé si kupují Macbook, aby si tam pak dali Windows. Mají rádi Windows a chtějí kvalitní hw. A nejsou to zrovna ojeidnělé případy - Macbooky vyhrávají takové to označení - "Macbook je nejlepší notebook pro Windows". A i v ČR jsem se s pár takovými lidmi někde na internetu potkal.

 

A ohledně té rychlosti, to je fakt divný. Chtělo by to prostě video, zkusil jsem hledat a nenašel jsem žádné, kdyby se počítač startoval 5s.

W8 se startuje 5s xD Ale to je tím, že se systém spíš hibernuje než vypíná.

 

A k topicu: Tvůj HDD v ntb má méně rpm než HDD stolního PC a tak najíždí pomaleji.

 

Řešení:

1.Upgrade na rychlejší disk

2. Možná si ještě pohrát s BOOT.INI a nastavit využití max. počtu jader a fyzické paměti, je to podle mě trošku nešetrné(a hádám, že nedoporučené) zapnout stroj a hned to šrotovat na 100%, ale trošku to bootování urychlí.

3.Tweaky v registrech a celková optimalizace systému

 

Ale musel bys ty Widle teda hodně osekat, aby jsi se dostal na +- 45s.

Myslím si, že minuta a půl není nějaký skandální čas z kterého je třeba vyšilovat.

Link to comment
Share on other sites

Rychlost HDD jde opravdu poznat, i když nemáš SSD. 5400 vs 7200 je docela velký rozdíl. Např. GTA IV se mi na ntb načítalo takových 5-6 obrazovek a na stolním pc se mi načte za 2-3 obrazovky

Link to comment
Share on other sites

A nebo znova přeinstaluj Windows a vyzkoušej když máš na instalované ovladače jak dlouho se bude načítat a pak uvidíš v čem to je když pořád pomalu tak máš chybu v PC jinak pokud máš FlashDisk co nepotřebuješ ten použi ke zrychleni poznáš změnu  ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...