Jump to content
  • 0

pomoc [POMOC] Část stringu


AK47

Dotaz

5 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

ja bych ti pomohl kdybych to věděl :d

Tak sem nepiš *facepalm*

 

 

strfind

 

a ide aj strcmp (ak chceš iba začiatok) a to musíš http://wiki.sa-mp.com/wiki/Strcmp parameter lenght nastaviť

 

new mojstr[20] = "ahoj ja som QWER";

if(!strcmp(mojstr,"ahoj",false,4))

tak sa to splní podmienka lebo prvé 4 znaky (a h o j) sa zhodujú a ak chceš že môže byť tá časť stringu hoci kde (v strede, na konci) tak strfind

Díky

Link to comment
Share on other sites

  • 0

strfind

 

a ide aj strcmp (ak chceš iba začiatok) a to musíš http://wiki.sa-mp.com/wiki/Strcmp parameter lenght nastaviť

 

new mojstr[20] = "ahoj ja som QWER";

if(!strcmp(mojstr,"ahoj",false,4))

tak sa to splní podmienka lebo prvé 4 znaky (a h o j) sa zhodujú a ak chceš že môže byť tá časť stringu hoci kde (v strede, na konci) tak strfind

 

Dobře, a poradil bys mi prosím, jak s ním pracovat?

Udělal (dobře, zkopíroval ze SA-MP Wiki) jsem toto:

if(strfind("Are you in here?", "you", true) != 2000) //returns 4 (!= -1 because -1 would be 'not found')

{

SendClientMessageToAll(0xFFFFFFFF, "I found you!");

}

(v publicu OnPlayerText) A pokaždé, když něco napíšu, řekne to "I found you!", ať napíšu cokoli. Zkusil jsem změnit const sub[] na "Hi" ale výsledek byl stejný. Co to má být? Jak mám zařídit, aby se to psalo jen, pokud napíšu nějaké z těch slov? A co dělá const string[] a co zase const sub[], když to je asi tak na nic?

 

Děkuji předem za odpověď.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

if(strfind("Are you in here?", "you", true) > -1)// -1 to odesle pokud to text nenaslo a pokud to najde text tak to odesle na jakem miste zacina

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...