Jump to content

Prechod z WIN7 na LINUX


DonMafia

Recommended Posts

Ahojte.Mám otázku.Myslíte žeby bol dobrý nápad prejsť s ORIGOŠ WIN7 na LINUX UBUNTU? Mám notebook (Intel Core i3 2,4GHZ,4GB ram,1GB vga)...Prosím poraďte lebo tie winy mi už lezú na nervy.

 

S pozdravom Don"Lukáš"Mafia

Link to comment
Share on other sites

Pokud na tom nebudeš hrát hry.. Jen chodit na net, využívat aplikace linuxu a dělat činnosti co se týče kanceláře, tak ano. Ale pokud by jsi tam chtěl hrát hry, tak Windows.

Link to comment
Share on other sites

Pokial máš hry na Steame tak na Linux Steam je a väčšina hier ide. Btw zajtra sa uz aj ja chystám na prechod na Ubuntu

Já mám ubuntu na notebooku a hry mi na tom nechodí. Pokud jsou některé hry speciálně upraveny pro chod na linuxu, tak je jich jen pár.

 

Ale BF3, APB Reloaded, tera online, World of tanks mezi ně určitě nepatří..

Link to comment
Share on other sites

Ubuntu mam aj ja v laptope a na zaklade svojich skusenosti musim povedat ze to s tymyto distramy ide skopca. Cim dalej tak tym to je horsie. Kedysi bolo ubuntu asi najlepsia distro na pracu z cim kolvek no dnes by som si to uz nikde nenainstaloval. Cela komunita ubuntu je parta nerdov ktory si drzia ten svoj OS v svojom nerdskom svete a ani za 100 rokov ho neprisposobia na pracu pre obycajnych ludi. Najnovsie ubuntu 13 mi snad kadzych 10 sekund vyhadzovalo hlasky ze nieco nepracuje ako ma alebo ze nieco spadlo. Tiez to nema nejaku slavnu grafku ktora mi uz celkom zacina liest na nervy. Ak ti programy na wine nepadaju kazdych 10 sekund a z nejakeho extremneho dovodu nepotrebujes prejst na linux tak si nechaj win. Dnes sa Linux na desktope este stale neoplati. Ja na svoju pracu potrebujem aj linux a riesim to tak ze si do virtualboxu nainstalujem debian a mam ho na fullscreene na druhom monitore.

Link to comment
Share on other sites

Je to pouze na tobě jestli prejdes na linux nejake hry tam jsou steam tedka pro linux zacal prevadet nejake hry napr L4D ale je spis pracovni jak zminoval blood nahore.Muzes to nainstalovat jako 2 OS do PC a pak kdyz se ti nebudou linuxi líbit zajdes na winy :d

Link to comment
Share on other sites

Ubuntu je dneska už celkém šunt :d .. hlavně 13.04... tu když jsem nainstaloval, tak to byl boží trest :d .. Pak jsem nainstaloval 12.04 a to jelo o poznání lépe.

Linuxovou distribuci, kterou já preferuji je Zorin OS. A linux je defakto pro lidi, kteří nechtějí hrát ty super náročné hry . Nějaké hry na to máš, ale jsou to takové menší gamesky no. Ale zase na druhou stranu ta přizpůsobivost, stabilita a rychlost .. to je mňamka :)

A ohledně toho odstranění W8 ..

To myslíš, že máš na jednom stroji W7 i W8 ? :d .. Tak ve W7 v boot.mgr jenom smažeš řádek s W8

Link to comment
Share on other sites

Na začátky je nejlepší si 1) pokud máš 1 disk tak si ho rozdělit na 2 partitiony a na jednom mít Widle a na druhém Linux.

2) pokud máš 2 disky tak na jeden z nich nainstalovat linux ^^ (ale pozor obsah hdd se smaže :o)

3) Jít do toho úplně po hlavě a zvyknout si na to prostě :d

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...