Jump to content

ostatní Lenovo / MSI


Tosi

Recommended Posts

Zdravím, potreboval by som od vás pomôcť s výberom notebooku. Notebook má byť zameraný na hry a vybral som si tieto dva. Avšak logicky potrebujem len jeden. Nič iné ako linky na Alzu neposkytnem pretože by som potreboval vás osobný názor. Vopred ďakujem. :)

 

http://www.alza.sk/lenovo-ideapad-y500-black-d388079.htm#popis

http://www.alza.sk/msi-ge60-0nc-485cz-d384124.htm

Link to comment
Share on other sites

Prvni ma jasne ohodnoceno spatne chlazeni a z toho plynouci prehrivani + spoustu dalsic much, precti si hodnoceni cesky i slovensky co je na alze a jinde. ten druhej nevim.

Link to comment
Share on other sites

Rozhodně MSI! Nad čím přemýšlíš?

 

Výhody oproti Lonovu

1. Procesor i7

2. Klávesnice

3. Monitor

 

Nevýhody oproti Lenovu

1. Nemá SSDisk, to mě by bylo totálně buřt :d

2. Lesklý monitor mi vadí.

Link to comment
Share on other sites

Rozhodně MSI! Nad čím přemýšlíš?

 

Výhody oproti Lonovu

1. Procesor i7

2. Klávesnice

3. Monitor

 

Nevýhody oproti Lenovu

1. Nemá SSDisk, to mě by bylo totálně buřt :d

2. Lesklý monitor mi vadí.

 

Áno ten precesor mi na Lenove hodne prekáža. Avšak MSI má kompletne plastovú konštrukciu takže sa vážnejšie prehrieva(Uživateľské recenzie). Naviac šachta UltraBay je veľké plus. Naviac nevravím o SSD, väčšie HDD a podsvietenej klávesnici.

Link to comment
Share on other sites

To že je z plastu neznamená, že se musí přehřívat. Záleží, jak se k němu chováš a kde ho používáš. Navíc chladící podložka je snad nedílnou součástí každého herního ntb... Můj herní ntb MSI, který je z plastu vůbec nehřeje. Takže jak jsem psal, musíš se rozhodnout u těchto dvou variant.

 

Upozorňuji, že u ntb je lepší vzít výkonnější, než méně - neboť nejdou nijak upgradovat. Tím neříkám zda se máš rozhodnout pro ten či ten ntb. Jen si pořádně projdi výkonnost každých grafických karet a procesorů. Ono, to že jeden je i5 a druhý i7 neznamená automaticky, že i7 je výkonnější. Na to pozor! Je to jen velký marketingový tah Intelu. Sice to zpravidla takhle bývá, ale není tomu vždy.

  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

To že je z plastu neznamená, že se musí přehřívat. Záleží, jak se k němu chováš a kde ho používáš. Navíc chladící podložka je snad nedílnou součástí každého herního ntb... Můj herní ntb MSI, který je z plastu vůbec nehřeje. Takže jak jsem psal, musíš se rozhodnout u těchto dvou variant.

 

Upozorňuji, že u ntb je lepší vzít výkonnější, než méně - neboť nejdou nijak upgradovat. Tím neříkám zda se máš rozhodnout pro ten či ten ntb. Jen si pořádně projdi výkonnost každých grafických karet a procesorů. Ono, to že jeden je i5 a druhý i7 neznamená automaticky, že i7 je výkonnější. Na to pozor! Je to jen velký marketingový tah Intelu. Sice to zpravidla takhle bývá, ale není tomu vždy.

No pozeral som že i5 má vyšiu frekvenciu ale u MSI turbo boost zvyšuje viac. Chcel by som sa ale hlavne spýtať, u tých procesorov je hlavný rozdieľ že i7 má hyper threading. V hrách to zrejme nič neovlivní, ani nepracujem s videami, ale hodne pracujem s Photoshopom. Ovlivní hyper threading niečo v tomto programe? Nakoniec by som sa ešte chcel spýtať, počul som že SSD disky majú tendenciu pri častých bootoch odísť. Čo je na tom pravdy? Ďakujem :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...