Jump to content

ostatní VPS


H{3}nr{1}

Recommended Posts

Zdravíčko,

mám prosbu na všechny, kteří se alespoň trochu vyznají ve VPS...

 

Jaký je tedy problém?

 

Koupil jsem si tento stroj: http://www.alza.cz/fujitsu-primergy-tx100-s3p-d406479.htm

A potřebuji ho reinstallovat dříve než se vůbec zapne....

Důvod?

 

Nahral jsem omylem špatný OS....

Děkuji za pomoc... :)

Link to comment
Share on other sites

Co má tvůj server společného s VPS ?

Proč si kupuješ server, když si neumíš ani nainstalovat OS ? :d

 

To chce odvahu ;)

 

Aby jsi věděl, tak myslím, že to vůbec nebyl dobrý kauf. ;)

Kdybys bejval místo toho toweru, co tě sežere i s botama koupil za polovic nějaký herní desktop třeba s AMD Phenom II X4 + WD disk 24/7

 

No co třeba vložit CD\USB/DISK ( nosič na kterým je OS který jsi původně chtěl ) do MECHANIKY/PORTU zapnout, budeš tam mít nějaký GRUB nebo něco a tam vybereš, že chceš bootnout CD/USB.

Link to comment
Share on other sites

To je jedno, peněz mám dost...

Kdo říkal že neumím nainstalovat OS? Ty jsi se nikdy nepřeklikl co?

A psal jsem reinstalovat...

Takže ještě jednou, poradí mi někdo jak vrátit počítač do výrobního stavu? (Reinstalovat)

Děkuji.

Link to comment
Share on other sites

To jentak nejde spíše zvažuj opětovnou instalaci nebo jednoduše použij linux cedečko a nabootuj jsi ho a přes CD a disk kde je system formatuj a bude čisty jako .. ( nic me nenapadá )

 

PS: linux se dá bootovat i z codečka a má dobrý nastroje pro format jen abys to zformatoval do dobre přípony

Link to comment
Share on other sites

Takhle si zaplatil a na proudu/hausingu zaplatíš mnohem víc, nevím jestli tě hraní her bude bavit tak dlouho, aby se ti to stihlo vrátit. Moc nerentabilní kauf, ale když má někdo chechtáky, tak to jo ;):d

 

To samé jsem ti vysvětlil já :d O jinou cestu bych nehledal.

Co na tom nechápeš? Udělám ti návod.

 

1. Na štítu toweru bude takový obdelníček ležatý v hotní části, ukázal bych ti to na obrázku tvého toweru, ale jsem línej zapnout PS, dlouho načítá. :d

2. U obdelníčku bude takový malý čudlíček, stiskni ho.

3. Měla by ti vyject z tý velký krabice taková tenká plástev z plastu, nelekni se.

4. Na tu plástev položíš takový ten talíř, vypadá to jako gramofonová deska, akorát menší. ( na té desce musí být OS který chceš, nebo instalačka jakéhokoliv systému, která ti dovolí zformátovat ten bordel, cos natropil )

5. Opět stiskneš malý čuclík u vysunuté plástve.

6. Vypneš a zapneš server.

7. Zobrazí se ti na výběr jaký systém chceš nabootovat, vybereš si ten nenainstalovaný

8. Někde tam najdi slovo "ZFORMÁTOVAT"

 

Návod při USB bootu

1. Vzadu, jak strkáš do direk věci jako myš, klávesnici apod. bude malinkatý obdelníček, do kterého jde něco strčit.

2. Vezmi USB flash disc vytvoř si v PC nějaký bootovací USB, případně jen NETinstall.

3. Strč ho do toho malinkatého obdelníčku.

4. Vypneš a zapneš server.

5. Zobrazí se ti na výběr jaký systém chceš nabootovat, vybereš si ten nenainstalovaný

6. Někde tam najdi slovo "ZFORMÁTOVAT"

 

PS: Prosím neinstaluj tam XP/Vista/7/8, zkus nějaký serverový OS. ;)

Například: Ubuntu, CentOS, Red Hat, Debian, FreeBSD, Fedora, Gentoo, Slackware,.... popř. windows server 2008 R2

 

Určitě chceš counter-strike servery, jak tak koukám. Povrčí ti dobře na CentOS nebo třeba Debianu klidně nejnovější stable.

Link to comment
Share on other sites

Pokud máš nějakou webkameru nebo něco udělám ti to a ty budeš moje ruce. Dáme to do kupy nainstalujem systém, uděláme mi vzdálený přístup, a já ti ukážu, jak na tom udělat pěkný servery + ti tam hodím nějaký CP, ukážu ti co budeš chtít, naučím tě základy se systémem. Pokud máš zájem, na profilu mám na sebe kontakt. Případně e-mail [email protected]

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...