Jump to content

ostatní Notebook RAM


Tosi

Recommended Posts

Dobrý deň, plánujem si zakúpiť notebook s RAM 8GB. Pri tom, ako som prezeral rôzne ponuky som si všimol že niektoré typy majú tých 8GB rozdelených na 2x4GB ale niektoré ako celok tj. 1x8GB. Tak ma napadlo či 2x4GB má nejaký význam(menšie prehrievanie, dlhšia životnosť..). Za každú pomoc ďakujem. :)

Link to comment
Share on other sites

Dobrý deň, plánujem si zakúpiť notebook s RAM 8GB. Pri tom, ako som prezeral rôzne ponuky som si všimol že niektoré typy majú tých 8GB rozdelených na 2x4GB ale niektoré ako celok tj. 1x8GB. Tak ma napadlo či 2x4GB má nejaký význam(menšie prehrievanie, dlhšia životnosť..). Za každú pomoc ďakujem. :)

Ne , Akorat zabira dvě místa ve sběrnici.Ale na čem zaleží je frekvence paměti Ram.Dam příklad Kingston 1x8Gb 1333 Mhz VS. Kingston 2x4Gb 1666Mhz

Tak lepší je ta s vyšší frekvencí -> tyn 1666 mhz

Link to comment
Share on other sites

jj 2x4gb máš lepšie pretože keď ti odpáli 1 4GB ram tak stále máš ešte 1 4GB ale keď ti odpáli tu 1 8GB tak neviem na čom budeš frčať :):d

Hlavní důvod proč brát 2x4GB místo 1x8GB je ten, že 2x4GB jsou rychlejší jak 1x8GB

Link to comment
Share on other sites

Vysvětlím ti to tak trochu obyčejným způsobem.

 

Kdo práci vykoná dříve? 1 člověk a nebo 2?

 

V tom prípade by ale malo platiť že 4x2GB by bolo lepšie. Avšak takéto riešenie je extrémna záťaž na memory controler. Ale dám na teba a kúpim 2x4GB. Ďakujem. :)

Link to comment
Share on other sites

V tom prípade by ale malo platiť že 4x2GB by bolo lepšie. Avšak takéto riešenie je extrémna záťaž na memory controler. Ale dám na teba a kúpim 2x4GB. Ďakujem. :)

Já byl na tom stejně jako ty, chtěl jsem si koupit 2x8GB, ale po bádání na internetu apod. jsem došel k závěru, že se vyplatí 4x4GB a šlape to super.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...