Jump to content
  • 0

ostatní Zabezpečení scriptů, mysql a celých stránek


chocholda

Dotaz

Zdarec..

 

 

Určitě je tu spousta zkušených programátorů a tvůrců různých jednodušších, nebo i složitějších stránek, někteří to dělají dokonce i na profecionální úrovni..

 

 

Proto bych vás chtěl požádat, jestli by jste někdo nezkusili udělat téma, které by se zabívalo kompletním zabezpečením stránek?

 

Mín zkušení, jako třeba já toho moc nevíme, a něco, co by bylo ucelenější se opravdu špatně hledá, a troufám si říct, že nikde na netu snad ani není nic, co by tuhle problematiku popisovalo (a hlavně prevenci) ze všech možných způsobů, a když hledám, tak prostě nemůžu vědět, jestli třeba na některé další stránce ve vyhledávači není třeba něco podstatnýho, co mi prostě uniklo - protože jsem ani neměl ponětí že by to mohlo existovat.. :)

 

 

Samozdřejmě, některý věci jsem našel, ale hádám že o dhodně způsobech nemám ani ponětí, proto bych vás chtěl požádat, jestli by jste to někdo nedali dohromady?

 

 

 

Předem děkuju :)

Link to comment
Share on other sites

3 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

Všechno.. Ochrana proti mysql_injection, různé druhy šifrování (klady, zápory každýho, ...), vstupy formulářů, pak nějaké rady ohledně uploadů souborů na serveru, a určitě spousta dalších, o kterých ani nemám ponětí.. :) Tuším před pár měsící jsem našel i ještě jiný způsoby, ale tu stránku už jsem ted nenašel a nepamatuju si to.. :/ No, je to možná trochu bokem, ale částečně se to toho taky týká - nějaký rady, jak udělat co nejbezpečnější trvalý přihlášení (s využitím cookies) ?

 

 

Předem díky.. :)

 

Prostě jsem měl namysli, jestli by každej, pokud by ho napadl nějaký způsob napadení stránky, který by tu nebylo i s prevencí už napsaný, tak aby to řeba připsal, a třeba po měsíci by se to mohlo dát jen do jednoho tématu, aby to bylo fakt pro všechny přehledně na jednom místě.. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Všechno.. Ochrana proti mysql_injection, různé druhy šifrování (klady, zápory každýho, ...), vstupy formulářů, pak nějaké rady ohledně uploadů souborů na serveru, a určitě spousta dalších, o kterých ani nemám ponětí.. :) Tuším před pár měsící jsem našel i ještě jiný způsoby, ale tu stránku už jsem ted nenašel a nepamatuju si to.. :/ No, je to možná trochu bokem, ale částečně se to toho taky týká - nějaký rady, jak udělat co nejbezpečnější trvalý přihlášení (s využitím cookies) ?

 

 

Předem díky.. :)

 

Prostě jsem měl namysli, jestli by každej, pokud by ho napadl nějaký způsob napadení stránky, který by tu nebylo i s prevencí už napsaný, tak aby to řeba připsal, a třeba po měsíci by se to mohlo dát jen do jednoho tématu, aby to bylo fakt pro všechny přehledně na jednom místě.. :)

 

Nejprve byh oštřil exploity,Pak bych na 1000% zakazal uploadovat php soubory.Nekdo ti tam hodi c99 a si v pi*i xD

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...