Jump to content

Testování Javascript Performance v Firefox 18, Chrome 24, IE 9 a Maxthon 3


DooM

Recommended Posts

Zdravím, dnes mě začal zajímat výkon javascriptu v jednotlivých wébových prohlížečích.

Testovali se čtyři wébové prohlížeče : Mozilla Firefox 18, Google Chrome 24, Internet Explorer 9 a Maxthon 3 pod operačním systémem Windows Vista Home Premium x86.

 

Čekal jsem minimální rozdíly, k mému překvapení tomu tak nebylo.

 

Jak můžete vidět na následujícím screenu. Byly rozdělěny okna všech čtyř prohlížečů na stejné rozlišení 628x300 a byla vykreslována jedna ryba.

 

Firefox si udržoval FPS na 57 - 60

Chrome k mému překvapení měl jen 4-6 FPS

Explorer dopadl téměř stejně jako Chrome

Maxthon mě celkem překvapil na to, že je to mix Chrome-Opera-Explorer a dosáhl FPS 20 - 25

(Jestli se ptáte, proč v maxthonu byl identifikován prohlížeč jako Chrome 22, tak odpověď zní: Maxthon využívá dvě vykreslovací jádra. Webkit(Chrome) a Trident(Explorer))

 

2j5yvls.jpg

 

Když jsem zvýšil počet vykreslených ryb na 100. Největší úbytek FPS byl znát u Firefoxu. Avšak jeho FPS bylo i nadále nejvyšší, pohybovalo se kolem 25 - 32 FPS.

Chrome s 6 FPS se 100 rybami a s 5 FPS s jednou rybou ? Poněkud zvláštní. FPS se staticky drželo na 6.

Explorer a jeho Trident dopadli stejně jako Chrome s jeho Webkitem.

A náš mixovaný Maxthon skončil na druhém místě s 8 FPS.

 

 

35s1w.jpg

 

 

A teď přejdeme k tomu nejnáročnějšímu. Nasadíme 1000 ryb.

Při 1000 rybách kleslo FPS všech prohlížečů téměř k zemi.

Firefox i Chrome se usilovně drželi na 3-4 FPS. Při této zátěži tedy Chrome dohnal Firefox, ačkoli při menší zátěži mu moc nekonkuroval.

NExplorer a Maxthon se staticky drželi na 2 FPS. Čili Explorer a Maxthon jsou při větší zátěži též stejně výkonní. Ale jejich výkon je o 50% nižší než u Firefoxu a Chrome.

 

91kimr.jpg

 

 

Závěr:

 

Závěrem bych chtěl jednotlivě zhodnotit výkon javascriptu ve všech testovaných prohlížečích.

Firefox - V testu si vedl nejlépe a ukázal, že dokáže na méně náročných javascriptech jet naplno.

Chrome - Chrome je dobrý pro náročné javascripty, avšak při méně náročných příliš spoří s výkonem a nevykreslí při nich větší FPS.

Explorer - Tudy cesta nevede. FPS se při jakémkoliv zatížení drželo u země.

Maxthon - Je dobrý pro méně náročné javascripty. Na náročnějších pokulhává.

 

Tak podle testu je Firefox a Chrome srovnatelný při větších zátěžích, ale Firefox má při nižších zátěžích zdaleka navrch.

Děkuji za přečtení.

Link to comment
Share on other sites

Ja som dosiahol na Google Chrome plných 60 FPS pri 1000 rybách (1360x768) :)

No jo, jenomze ty mas zdaleka vyssi hw konfiguraci nez ja :d

Link to comment
Share on other sites

Tak na mé staré plečce s Win XP professional , 1GB RAM , 1.6GHZ single core procesorem a nejnovejsim chromem:

 

10 ryb : 45 - 55 fps

100 ryb : 50-53 fps

100 ryb : 20-22 fps

 

P.S. -mohl bys doome napsat HW konfiguraci tvojí sestavy ?

Link to comment
Share on other sites

Tak na mé staré plečce s Win XP professional , 1GB RAM , 1.6GHZ single core procesorem a nejnovejsim chromem:

 

10 ryb : 45 - 55 fps

100 ryb : 50-53 fps

100 ryb : 20-22 fps

 

P.S. -mohl bys doome napsat HW konfiguraci tvojí sestavy ?

 

2Ghz (Ale je to Turion 64 MT MK-36, takze 2Ghz bych srovnal s 800 Mhz :d)

766 MB RAM

...

Proste mam nejvetsi krap co existuje snad :d, nejde udelat temer nic bez toho aby se neco zaseklo, i psani se mnohdy seka :d ... Nastesti si ted sestavuju dalsi PC... Jo a mimochodem je to notebook.

 

PS: jenkingsi, tebe asi zabiju xD Jsi mi as pred 3-4 mesici doporucil chrome :d .. A tu dobu jsem se na nem plazil, jelo to jako kdyz nejelo :d ... Nejak jsem nepostrehl ten vysoky ubytek rychlosti... Az ted jsem zapl firefox a rikam si, WTF? RUFKM?!!! :d

Link to comment
Share on other sites

Preferuji FireFox, a jsem rád že preferuji správně :).

 

POČET RYB - FPS | POČET RYB - FPS ..........

 

1-25 | 10-12 | 20 - 10 | 50 - 6 | 100 - 4 | 500 - 3 | 1000 - 3

 

Netbook: 1GB Ram,CPU Dvojjadro- 1,6 Ghz

http://www.alza.cz/asus-eee-pc-x101ch-cerny-d304344.htm

 

Na pc to spouštět nebudu, ten ma ram 512mb, a cpu 1,4ghz(jednojadro)

 

PC má lepší grafiku než netbook, jináč netbook je lepší.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...