Jump to content
  • 0

pomoc Pridávanie Peňazí


DonMafia

Dotaz

Ahojte.Zasa začínam s pawnom a priznávam že som to už zabudol :/ Chcel by som poprosiť aby mi niekto vysvetlil ako dať na určité id,určitý obnos peňazí.(Viem že sa to robí cez params.Ale ako.)

 

+ Chcel by som poprosiť či ešte nemá niekto náhodou v pc pwn súbory čo som zverejňoval (http://pawno.cz/topic/31758-gm-downloads/page__hl__downloads) .... Ak áno tak prosím upnite to niekde lebo edisk to zmazal.

 

Ďakujem za odpovede.

SP DOnMafia

Link to comment
Share on other sites

4 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

Cez DCMD:

 

Pokiaľ nemáš "nadefinovane" DCMD tak:

 

#define dcmd(%1,%2,%3) if((strcmp((%3)[1],#%1,true,(%2))==0)&&((((%3)[(%2)+1]==0)&&(dcmd_%1(playerid,"")))||(((%3)[(%2)+1]==32)&&(dcmd_%1(playerid,(%3)[(%2)+2]))))) return 1

 

Do publicu OnPlayerCommandText(playerid, cmdtext[]) hoď toto:

 

dcmd(prachy, 6, cmdtext); // - ta 6ka. je koľko obsahuje znakov prikaz "prachy"

 

 

Prvý spôsob: - Napr to hoď pod public ale nie do publicu !! OnPlayerCommandText(playerid, cmdtext[])

dcmd_prachy(playerid, params[])
{
new id = strval(params[0]);
new ciastka = strval(params[1]);
if(!strlen(params[0]) || !strlen(params[1])) return 0; // Pokiaľ nezadaš ID + Čiastku tak nebude fungovať prikaz
GivePlayerMoney(id, ciastka); // id je *ID* hráča ktore si zadal / *ciastka* je čiastka koľko pošle hráčovi peniaze.
return 1;
}

Druhý spôsob: - Napr to hoď pod public ale nie do publicu !! OnPlayerCommandText(playerid, cmdtext[])

dcmd_prachy(playerid, params[])
{
new pos = chrfind(' ', params)+1;
new id = strval(params);
new ciastka = strval(params[pos]);

if(!params[0] || pos == 0) return 0; // Pokiaľ nezadaš ID + Čiastku tak nebude fungovať prikaz
GivePlayerMoney(id, ciastka); // id je *ID* hráča ktore si zadal / *ciastka* je čiastka koľko pošle hráčovi peniaze.
return 1;
}

 

Keď použivaš druhý spôsob a keď ešte nemaš funkciu "chrfind"

chrfind(n,h[],s=0)
{
new l=strlen(h);
while(s<l)
{
if(h[s]==n)
return s;s++;
}
return -1;
}

 

Dúfam že si pochopil, pokiaľ ne tak sa opýtaj :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Používať jeho spôsob je ako ísť do školy autom bez kolies je to blbost nefunkčné od človeka ktorý nevie ani základy pawn lebo keby hej nikdy by takuto picovinu nenapisal

 

no , jadro funkcie je dobre. Samozrejme este pridat podmienky ak tie peniaze ,ma , popripade ci je hrac admin...inac by so meste trosku riesil ten return 0;

Link to comment
Share on other sites

  • 0

V pawnu nelze rozdelovat text jako v php pomoci explode, tady to funguje jinak:

 

/prachy 155 50000

params je:

"155 50000"

a pri pouziti prams[] (neco v zavorkach se udava znak v poradi):

"155 50000"

123456789

 

A vzhledem k tomu ze id muze byt jednomistne nebo vicemistne, je potreba si najit mezeru (rozdelovaci znak)

 

new pos = chrfind(' ',params)+1;//pomoci chrfind si najdeme mezeru a promene "pos" ji nastavime

 

Potom muzeme pouzit:

 

new id = strval(params);
new castka = strval(params[pos])
if(!params[0] || pos == 0) return ....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...