Jump to content

návrh [Navrh] Forum pre radioamaterov / elektrotechnikov


Recommended Posts

Zdravim vas :)

 

Mal by som napad zalozit tu aj sekciu pre radioamaterov a elektrotechnikov , kde by sa zdielali rozne schemy na roze utilitky od primitivnych veci az po FM vysielace. Diskutovalo by sa tam o roznych schemach , prezentovali by sa svoje nazory a pod..

 

Postupom casu by sa ludia naucili zostrojovat si jednoduche veci od osvetlenia az po uzicotcnejsie zasahy do zdrojov v PC a pod.

 

 

Neviem ci som to dobre zhrnul , no dufam ze sa tato sekcia vytvory , kedze na CZ/SK scene vela takychto webov nieje :)

 

 

 

Dakujem za pochopenie , s pozdravom majkx

Link to comment
Share on other sites

Člověk co se chce tohle naučit většinou jde do školy :d a ne na forum, kde si to přečte, uděláto pak doma a zapálí si barák jen proto, že si blbě opravil zdroj v PC :d za mě ne ;)

Link to comment
Share on other sites

Člověk co se chce tohle naučit většinou jde do školy :d a ne na forum, kde si to přečte, uděláto pak doma a zapálí si barák jen proto, že si blbě opravil zdroj v PC :d za mě ne ;)

 

 

to je prave preto :p amaterske zapojenia chladicov na zdroj , pc tuning , osvetlenia ledkov , a pod.. :) vsetko bude pekne popisane :p

 

A prave preto to je pre RADIOAMATEROV :d ktory to proste len chcu skusit :)

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor
Člověk co se chce tohle naučit většinou jde do školy :d a ne na forum, kde si to přečte, uděláto pak doma a zapálí si barák jen proto, že si blbě opravil zdroj v PC :d za mě ne ;)

za mě jo! :d ja myslím že když už to někdo dělá jako já tak je dobré se nejdříve poradit aby mi nevybuchoval kondik jako se mi to stalo když jsem zkoušel teslák sice sem dosáhl jenom 40 000 Voltů ale i tak to byl smrádeček a pěknej záblesk :d

a spousta lidí co tu je většinou chodí na nějaké průmyslovky kde se to učí... takže by to sem mohli postovat ale dal bych pro to fórum speciální pravidla. jako třeba pravidlo o informování základníchbezpečnostních pokynů. apod.

Link to comment
Share on other sites

Člověk co se chce tohle naučit většinou jde do školy :d a ne na forum, kde si to přečte, uděláto pak doma a zapálí si barák jen proto, že si blbě opravil zdroj v PC :d za mě ne ;)

 

 

to je prave preto :p amaterske zapojenia chladicov na zdroj , pc tuning , osvetlenia ledkov , a pod.. :) vsetko bude pekne popisane :p

 

A prave preto to je pre RADIOAMATEROV :d ktory to proste len chcu skusit :)

 

radioamater neni clovek co sa zaujima vysielacou a prijmacou elektronikou? A co ma radioamater spolocne s tuningom PC to fakt nechapem :d

 

Mimochodom mohla by sa tu vytvorit sekcia pre elektrotechnikov vseobecne a nie len pre radioamaterov

Link to comment
Share on other sites

Člověk co se chce tohle naučit většinou jde do školy :d a ne na forum, kde si to přečte, uděláto pak doma a zapálí si barák jen proto, že si blbě opravil zdroj v PC :d za mě ne ;)

 

 

to je prave preto :p amaterske zapojenia chladicov na zdroj , pc tuning , osvetlenia ledkov , a pod.. :) vsetko bude pekne popisane :p

 

A prave preto to je pre RADIOAMATEROV :d ktory to proste len chcu skusit :)

 

radioamater neni clovek co sa zaujima vysielacou a prijmacou elektronikou? A co ma radioamater spolocne s tuningom PC to fakt nechapem :d

 

Mimochodom mohla by sa tu vytvorit sekcia pre elektrotechnikov vseobecne a nie len pre radioamaterov

 

Nazov topicu...Radioamaterstvo MA aj s vysielanim , ale je to "kryci nazov" pre elektrotechniku :p

ved predsa , ked vojdes do radioamatera obchodu) tak tam nemas LEN audiotechniku ale aj kopec inych veci.. :)

Link to comment
Share on other sites

No ja neviem naco sa to presne specializuje :d

konkretne vyraz RADIOAMATERstvo , sa specializuje na vysielanie FM / AM signalu (radia)

 

takto som to teda pochopil ja :p

Link to comment
Share on other sites

A jake navody by si chcel? Nieco jako? Zoberte ten a ten kondik a pricinujte ho sem a sem? :d

Inak plno zaujimavich schem je na http://danyk.wz.cz/ a nemyslim si ze by sa tu objavovali nejake schemy ktore niesu stiahnute alebo prebrate z inej stranky. A kdo o tom chce nieco vediet tak si to jednak moze vygooglit a jednak to neni teoreticka fyzika tak ze bez praxe by mu to bolo aj tak k hovnu.

Link to comment
Share on other sites

Tak naco tu je potom toto forum ? aj vsetky navody z pawna sa daju najst. Aj na C++ aj na C#...

 

ja chcem toto forum rozsirit o dalsiu zaujimavu sekciu , nech to je pekne na jednom mieste..cim viac sekcii pre uzivatela , tym lepsie..nie ?

Link to comment
Share on other sites

Tak naco tu je potom toto forum ? aj vsetky navody z pawna sa daju najst. Aj na C++ aj na C#...

 

ja chcem toto forum rozsirit o dalsiu zaujimavu sekciu , nech to je pekne na jednom mieste..cim viac sekcii pre uzivatela , tym lepsie..nie ?

jn, ale ked tu bolo forum iba na pawn tak sa tu aj pawn riesilo, teraz tu je forum na vsetko a riesi sa tu vekle ho*no. Sak pozri sa co sa riesi v tych sekciach ako je napr. C++ alebo PHP. Same kraviny, nikde tu nevidim ziaden serial ani na jeden z jazykov na ktore je tu sekcia.

Link to comment
Share on other sites

To je pravda..ale elektrotechnika je cosi ine

 

nemusi to byt pisane na seriali (ale njdu sa aj vynimky)

 

Ja viem ale zober si ze co by sa v tom fore vlastne riesilo? je tu mozno 10 ludi co sa zaoberaju z elektro. Aj to asi prehanam.

Link to comment
Share on other sites

To nebude podborne forum..tam bude bezny uzivatel listovat , a hladat co ptorebuje..napr si chce spravit podsvietenie na PC , najde schemu vysvetlenu a HOTOVO :p

Link to comment
Share on other sites

To nebude podborne forum..tam bude bezny uzivatel listovat , a hladat co ptorebuje..napr si chce spravit podsvietenie na PC , najde schemu vysvetlenu a HOTOVO :p

 

Tak ze sa tu ma spravit nova sekcia iba preto aby si tam par ludi pomhlo pozriet picoviny typu ako zapojit 10 lediek do serie a drbnut to do 12V pinu na zdroji? To tu rovno mozme spravit sekciu aj na to ako sa ma spravne srat na hajzli alebo ako sa maju spravne cistit zuby...

 

PS: Clovek co si dokaze postavit nejaku vecsiu vec urcite nebude zavisli iba na tomto fore a rozhodne vie asi aj googlit. A robit tu sekciu pre taketo blbosti mi nepride zrovna najlepsi napad.

Link to comment
Share on other sites

Tu nejde len o to , ale aby tu aj ostatny elektrotechnici , zdielali svoje pokusy , navody ako si zostavit obvody od lahkych az po tazsie , trosku aj z teorie , ako si vyrabat energiu z tepla , ventilatora , ako si spravit prenosnu solarnu nabijacku , ako si spravit fm vysielac a mnoho ineho..ide tu aj o komunikaciu medzi elektrotechnikmy , ci uz pokrocilejsimi alebo amatermi..

Link to comment
Share on other sites

Tu nejde len o to , ale aby tu aj ostatny elektrotechnici , zdielali svoje pokusy , navody ako si zostavit obvody od lahkych az po tazsie , trosku aj z teorie , ako si vyrabat energiu z tepla , ventilatora , ako si spravit prenosnu solarnu nabijacku , ako si spravit fm vysielac a mnoho ineho..ide tu aj o komunikaciu medzi elektrotechnikmy , ci uz pokrocilejsimi alebo amatermi..

 

Tak keby chcem komunikovat z elektrotechnikmi tak asi idem na elektrotechnicke forum nie? Pre mna je zbytocne sem vypisovat dlhe clanky ze som si postavil plno veci ked to bude citat tak 20 ludi a pochopia to mozno traja...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...