Jump to content

Autoškola 2012-2013


Ewwe

Recommended Posts

  • Administrátor

Zdravím Vás.

V pátek jsem byl na závěrečné zkoušce v autoškole (rozšiřova jsem si skupiny).

A dozvěděl jsem se tam něco co by některé z Vás především ale ty kteří mají v plánu zahájit výcvik autoškoly u skupin A a B v nádledujícím roce.

 

Dosavadní závěrečná zkouška se skládala ze tří částí :

 

1. Praktická zkouška (jízda)

2. Zkouška z pravidel

3. Zkouška z konstrukce

 

 

A právě od roku 2013 se z nepochopitelného důvodu zkouška z konstrukce konat nebude.

 

Z čeho Vás mohou zkoušet ?

Tato zkouška se týká jak již název vypovídá konstrukce vozidla a úkounů sním souvisejících například výměni kola po defektu, kontroly stavu oleje, výměny baterie , významu kontrolek na přístrojové desce , poviné výbavy a podobně.

 

Tedy abych byl přesný zkouška z konstrukce se bude týkat jen skupin C a D.

Takže tak :)

Link to comment
Share on other sites

Pawno není jen stránka o programovacím jazyku pawn můžeš sem psát cokoliv. Proto je to také v sekci Všechno možné . :facepalm:

je to stránka především o scriptovacím jazyku, nikoliv programovacím ..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrátor
Jj a co to ma spolocne s pawno.cz ?

Společnou to má toto : Obsah fóra » Fórum » Všechno možné

A jsem přesvědčen že uživatelé kteří uvažují o řidičském oprávnění sk. A a B v následujícím roce je to celkem přínosná informace.

Link to comment
Share on other sites

Technická je sranda.. :) Aspoň víš co má být v lékárničce, povinná výbava, jaký je rozdíl mezi dieselem a benzínem....

 

Ale zase jak vyměnit žárovku (což u novějších aut sám nedáš), vyměnit kolo, kontrola auta před jízdou, apod... Je k hovnu. Dalo se to čekat, že to zruší.

 

Já bych byl radši kdyby se s Béčkem mohlo zas jezdit na motorkách.. :) Přemýšlím, že si k Béčku udělám ještě Ačko.. i Céčko by bylo pěkný, ale to jsou jiné prachy. :-/

Link to comment
Share on other sites

Tak vyměnit si kolo je celkem důležitá dovednost

Mno, hodně lidí to nezvládne a volaj si odtahovku. Kolikrát to kolo vyměníš za život? :) Chtěl bych vidět moji mamku jak si mění kolo. Já třeba nevozím ani rezervu, jako nějakou mám (pro bengálce), ale ta je z úplně jiného auta.

Link to comment
Share on other sites

dyz si nekdo neumi vymenit kolo tak to je bida vzdyt to by melo bejt jako povinna vyuka protoze je otravny dyz na pul ceste stoji odtahovka a spomaluje dopravu

Pro odtahovku je to kšeft.. :d Ty to umíš? Udělal jsi to? Dokážeš si poradit s prkotinami v autě? Kdy ti bude dělat bordel motor, apod...

Link to comment
Share on other sites

no pravda je ze jeste nemam ridicak a jeste si chvili pockam nez ho budu moct delat ale neco jako vymenit kolo je totalne lehka prace jenze zensky se boji ze si dolamou nechty dyz bdou vykroucat srouby

Prosím-tě,.. ty by jsi zase nežehlil, nepral, nevařil, apod.. :d Každý má nějaký úkony. :) Nemůže bejt každej kutil...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrátor
No já se příští rok budu připravovat na C takže já takovou informaci určitě ocením :)

C a D se zkouška konstrukce týka pouze A a B ji mít nebude :)

Link to comment
Share on other sites

No já se příští rok budu připravovat na C takže já takovou informaci určitě ocením :)

C a D se zkouška konstrukce týka pouze A a B ji mít nebude :)

tam mělo být B, C...to B jsem nějak vypustil :hehe:

Link to comment
Share on other sites

dybych musel tak se i to naucim pro mne neni problem naucit se varit dybych to potreboval i zehlit a prat bych zkusil dyby to bylo nutny ale mas pravdu kazdej nemuze byt kutil to jo no ale takovou vec jako vymenit kolo by meli davat jako trening protoze to je blby dyz nekdo ma v aute rezervu i zdvyhak proste sechno potrebny a ted vola odtahovku at ho odvezou

Link to comment
Share on other sites

  • Administrátor
tak keď niektorý nevedia vymeniť ani koleso tak je to s nimi dosť zlé :d

Ono ani tolik nejdu o výměnu samotnou při této zkoušce jako o teorii odpověď kterou od tebe zkoušející čeká zní asi takto :

Popište postup při výměně kola:

a) zastavit vozidlo pokud možno co nejdříve (nejlépe na rovině)

B) zajistit vozidlo proti pohybu (ruční brzdou, zařadit nejnižší rychlostní stupeň). Jsme-li ze

svahu, nebo obráceně, zajistíme kola (např. kamenem. Zajišťovat tu stranu vozidla, kterou

nebudeme zvedat)

c) připravit zvedák vozidla, klíč na kola, popř. šroubovák pro sejmutí ochranného krytu kola,

náhradní pneumatiku

d) sejmout ochranný kryt kola (poklice), pomocí klíče povolit šrouby

e) ustavit zvedák vozidla, zdvihnout vozidlo

f) šrouby vyšroubovat, sejmout kolo a nahradit kolem novým

g) šrouby našroubovat a křížem lehce dotáhnout

h) spustit zvedákem vozidlo a šrouby dotáhnout, využít i váhy těla

i) nářadí a poškozenou pneumatiku vrátit do úložného prostoru

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...