Jump to content

Metla lidstva


Ewwe

Recommended Posts

  • Administrátor

Zdravím Vás,

mnozí mě možná neznáte jsem zde na fóru přibližně dva roky atak dále ... Nejsem tu respektive nepíšu tento příspěvek abych zde prezentoval svou biografii ale abych tak nějak oslovil řekněme 3/4 fóra.

 

Co myslím výše zmíněnou metlou lidstva ?

Jednoduše : Gramatiku.

Určitě jste si všimli že gramatika především od mladších uživatelů je prachbídná.

Člověk pochopí že se občas najde slovo kde si člověk není jistý jaké i/y tam má být. Stane se to každému. Nikdo není dokonalý. Ale když mi někdo napíše do SZ :Ti sy idyot

Tak nevím jestli se mám smát nebo plakat. Každý někdy zamění i za y nebo mě za mně. Určitě i v tomto textu se najde několik hrubek, ale snažím se je eliminovat text si po sobě kontroluji.

Když zde například prezentujete cosi-profesionálního a ve Vašem příspěvku není jediné i/y správné, tak to moc o profesionalitě nesvědčí. Dokonce jsem zahlédl gameportál který měl v url domény pravopisnou chybu něco jako Supergamyng.cz nebo tak nějak .... To je příšerné prezentovat se takovouto doménou a ohánět se profesionalitou a bůh ví čím vším možným. Vždyť prohlížeč Vám pravopisné chyby i sám označuje. Už teď co píšu vidím jak mi chrome podtrhává slova ve kterých mám chybu. Vždyť není nic lehčího než nasměrovat kurzor na červeně podtržené slovo a zkusit prohodit i/y nebo s/z. Je mi jasné že si někteří z Vás řeknou Co ti sy za *****, že mně poučujež!!

ale snad si z toho někteří z Vás vezmou něco k "srdci" své příspěvky před odesláním zkontrolují.

A pokud si nejste jistí jaké i nebo y či s nebo z do slova umístit není nic lehčího než to slovo napsat do googlu ,který vám vyhodí dokonce použití ve větách s tím i oním písmenem. Pak už si stačí dle kontextu vybrat.

Snad si z toho tedy co nejvíce uživatelů vezme "ponaučení" a úroveň gramotnosti zde na fóru alespoň trošku povyroste.

Děkuji za pozornost.

Link to comment
Share on other sites

Neviem, čo ti nato povedať, je to problém viac ako 90% detí na Slovensku/Česku.

Problém je v tom, že tí "Lepší" žiaci, nechodia na takéto fóra, väčšinou u nich prevažuje Facebook,Pokec,atď. Na takéto fóra chodia samé deti do 10 rokov, ktoré nepoznajú ani základ gramatiky, a je im ťažké si prečítať text, ktorý napíšu pritom im to ešte windows opravuje!

Link to comment
Share on other sites

Ano, i já se občas divím, co někteří dokáží vytvořit :) a však i já nejsem žádný odborník a občas prostě chybku udělám :) ale dobrý Topic Ewwe :) snad si to uvědomí :) a možná ještě bych dodal, pokud mohu, že pokud píšete topic, dejte si tu práci, a piště z háčkama a čárkama :) děkuji :) je to tak přehlednější :) a vám to v budoucnu tky pomůže :)

Link to comment
Share on other sites

Je to pravda, ale většina lidí si to ani neuvědomí a prostě to tak napíšou. Já už jsem zvyklej automaticky psát slova tak, jak to mám už prostě zarytý do paměti. Sice občas taky udělám někde chybu, ale zas nepíšu text jak ....... (nebudu jmenovat).

Link to comment
Share on other sites

je mi sice málo ne nejmíň ale sem furt dítě.... gramatika mi moc nejde ale snažím se.... ano taky jsem viděl hrubky typu "jakí že to je server" a pod. ale by někdo psal ydiot z tvrdém i tak to jsem ještě nezažil...

Link to comment
Share on other sites

je mi sice málo ne nejmíň ale sem furt dítě.... gramatika mi moc nejde ale snažím se.... ano taky jsem viděl hrubky typu "jakí že to je server" a pod. ale by někdo psal ydiot z tvrdém i tak to jsem ještě nezažil...

To je jako Pýchat, taky je lepší když pýcháš s tvrdym, než s měkkym :d

 

Rozhodně si nemyslím, že tato úleva do tématu něco změní :) Ale snaha byla a s textem souhlasím.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrátor

Ani se neslibuji nějaké výsledky typu revoluce nebo lépe řečeno evoluce. Ale snad alespoň maličká změna přijde.

Link to comment
Share on other sites

Já nevím , proč nekteří řeší gramatiku .. Vím že to vypadá zle , když někdo něco napíše typu " pls poradys my " , nejsme v žádný škole , aby někdo dbal na pravopis , taky nepíšu někdy spisovně.. :)

Link to comment
Share on other sites

podle me je problem v tom, ze jak uz pise iFailGamer sem na forum chodej posledni 1 - 2 roky maly deti a kolikrat mi prijde, ze oni ani nevedi jak se to slovo ma psat, protoze ho do ty doby nikde jinde nepouzili :d nedavno jsem si psal s 9. letym klukem, kterej chtel s necim poradit a neveril jsem svym ocim, co to pise za blbosti :d a pak je problem, ty deti kteri sem chodi serou na skolu a travi moc casu u pocitace.. posledni dobou u nas na zakladni skole, kdyz koukam na znamky tech prcku, nemuzu uverit, ze jsou tak blbi.. :d

Link to comment
Share on other sites

A co teraz? zomries ked miesto idiot napises idyot? Nejaky trapny curak vymyslel i/y a teraz tu vseci placete ze decka su na tolko rozmune ze toho komunistickeho fasa co to vymyslel nepocuvaju a pisu tak jak chcu.

 

Osobne si myslim ze je zbytocne si komplikovat zivot bezvyznamnymi pravidlami o i/y, aj tak sa pouziva vsade anglictina tak naco sa to ucit?

Link to comment
Share on other sites

Kdo kdy řešil na diskuzních fórech gramatiku? Když vezmu fórum o vaření, tak předpokládám že kuchařky nějaká gramatika nezajímá a tudíž budou psát i/y špatně. Stejně tak tady... většina uživatelů nedodělala ani základní školu, takže nečekej že to tu bude bez chyb. Navíc.. ať si každý píše jak chce, pokud ti to vadí, jeho příspěvky číst nemusíš. Já mám také problémy s mě/mně.. nebaví mě si to neustále zdůvodňovat a tak to píšu náhodně... a zatím jsem se nesetkal s nikým komu by to vadilo (kromě mé učitelky Českého jazyka :oops: )

Link to comment
Share on other sites

Taky s tím mám problém :d, ale abych psal "ahojki jak ťy je" to je už i na mě trochu moc .. ale v pravopise nijak nevynikám v takových textech opravdu občas chybuji ale narozdíl od ostatních sem na špici :d

Link to comment
Share on other sites

Jistě, však, na co je potřeba psát spisovně, bez chyb, ještě tady na fóru, jistě, pište jako prasata, už teď to tady vypadá jako ve školce.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...