Jump to content

pomoc Chemické rovnice


NextWarrior

Recommended Posts

Mám tu menší problém , v chemii bereme nějaký blbý rovnice a vůbec tomu nerozumím :facepalm: , mohli by jste mi poradit jak udělat tuhle rovnici i s postupem ?Abych věděl co a jak mezi sebou vynásobit , nebo co se s tím má dělat ..

HCl + V ---► VCl + H2

Link to comment
Share on other sites

Základní pravidlo co do nás tloukli je že na levé i pravé straně musí být stejný počet atomů prvku. Ty máš vlevo jeden vodík a vpravo dva cože tak nějak nechápu

 

//edit rovnice je správně,jen jsem to už trochu pozapoměl jak se to dělá ;) sry

Link to comment
Share on other sites

Základní pravidlo co do nás tloukli je že na levé i pravé straně musí být stejný počet atomů prvku. Ty máš vlevo jeden vodík a vpravo dva cože tak nějak nechápu

 

Jaaaj , asi chyba , sry , ta 2 tam nemá být

Link to comment
Share on other sites

No,takže dostaneš rovnici kde levá část je před reakcí a pravá po reakci. A ty pak musíš logickou úvahou doplňovat čísla molekul doleva a doprava tak,aby na obou stranách bylo u každýho prvku stejnej počet atomů .

 

(Promiň ale na vysvětlování nejsem moc dobrej,ale tohle je základ)

Link to comment
Share on other sites

Ta tvoje rovnice teda bude vypadat následovně :

HCl + V ---► VCl + H2

V pravo je jeden vodík navíc -> tudíž vlevo jednu molekulu přidám:

2HCl + V ---► VCl + H2

Teď je vlevo o jeden chlor víc než vpravo -> tak přidám doprava o jednu molekulu kde se vyskytuje chlor

2HCl + V ---► 2VCl + H2

Teď je ovšem vpravo o jeden Vanad víc -> tudíž přidám jednu molekulu s vanadem doleva

2HCl + 2V ---► 2VCl + H2

 

a teď je vlevo i vpravo všech prvků stejně.

A omlouvám se za ten můj první matoucí příspěvek.Musel jsem nakouknout do sešitu abych si to osvěžil

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...