Jump to content

[HELP - NTB] Notebook nechce prijímať elektrinu


Mattsy

Recommended Posts

takže mám rozobrať adaptér či čo? :d Myslíš tú skrinku že?

Hej to , mne to robil celé strýko . Mne raz nabíjalo raz nie proste som vždy musel nájsť nejakú polohu aby ten adaptér fungoval ale akonáhle som ho posunul tak koniec ..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No tak idem to skúsiť nejako otvoriť :d Kladivom asi nie čo? :d

tak steba elektrikar nebude. Treba ju otvorit a premerat podla mna strelil niektory kondenzator alebo si spalil transformator ale to sa mi nezda.

Link to comment
Share on other sites

No tak idem to skúsiť nejako otvoriť :d Kladivom asi nie čo? :d

tak steba elektrikar nebude. Treba ju otvorit a premerat podla mna strelil niektory kondenzator alebo si spalil transformator ale to sa mi nezda.

 

Ešte keby som tak vedel ako to mám otvoriť tak by nebol problém :d Premeriam to zajtra na praxy...tu nato nemám pomôcky :d

Link to comment
Share on other sites

Takže som v škole vyskúšal adpatér akurát že od NTB Asus novšieho ale koncovka pasovala ja Output bol 19V ako by malo byť ale diódky nemá asni snahu bliknúť ako s baterkou tek bez nej :)

Link to comment
Share on other sites

Vyzerá to na základovku.

 

PS :

Ty chodíš na IT školu a nevieš čo ti mohlo odísť ? :laugh:

 

Ja sa Hardware neučím ;) Iba siete a Software môj zlatý :)

Link to comment
Share on other sites

To vypadá na trafo zřejmě bouchly nějaký stabilizační kondenzátor, ty se dají bez problému vyměnit cena kondenzátoru se pohybuje v řádě korun. Musíš dbát ale aby si je zapájel se stejnou polaritou. Vadný kondenzátor poznáš tak že má jakoby nafouknutou hlavičku ale i když nemá může být vadný. Dále bych zkontroval rezistory a také proměřil diody a stabilizační obvod (stabilizátor má 3 nožičky a má paivní chladič). Ale ndříve skus proměřit to trafo jestli dává napětí a jeslti není porušený přívodní kabel.

Link to comment
Share on other sites

A ty to vieš? :d ja viem že je buď chyba v trafe alebo na základovke...nerob múdreho keď ani ty to konkrétne nevieš

 

Paulie: Diky, už len zohnať prístroj na meranie :d

Link to comment
Share on other sites

Multimetr stojí 2 stovky a skoro každej ho má doma kdyžtak si ho půjčíš

 

Máme nejaké v škole...takže keď budem mať najbližšie Elektorniku ale Základy Elektrotechniky sa popýtam učiteľa lebo dnes som zabudol trafo zobrať na prax.

Link to comment
Share on other sites

Multimetr stojí 2 stovky a skoro každej ho má doma kdyžtak si ho půjčíš

 

Máme nejaké v škole...takže keď budem mať najbližšie Elektorniku ale Základy Elektrotechniky sa popýtam učiteľa lebo dnes som zabudol trafo zobrať na prax.

 

 

Na co se učíš na elektrikáře? :d

Link to comment
Share on other sites

To vypadá na trafo zřejmě bouchly nějaký stabilizační kondenzátor, ty se dají bez problému vyměnit cena kondenzátoru se pohybuje v řádě korun. Musíš dbát ale aby si je zapájel se stejnou polaritou. Vadný kondenzátor poznáš tak že má jakoby nafouknutou hlavičku ale i když nemá může být vadný. Dále bych zkontroval rezistory a také proměřil diody a stabilizační obvod (stabilizátor má 3 nožičky a má paivní chladič). Ale ndříve skus proměřit to trafo jestli dává napětí a jeslti není porušený přívodní kabel.

Pri nabíjačkách u ntb sa nevyužívajú lineárne, ale spínané (pulzné) zdroje a nájsť chybu v nich vie len málokto... a nie ešte niekto kto nemá doma ani multimeter :d

Link to comment
Share on other sites

To vypadá na trafo zřejmě bouchly nějaký stabilizační kondenzátor, ty se dají bez problému vyměnit cena kondenzátoru se pohybuje v řádě korun. Musíš dbát ale aby si je zapájel se stejnou polaritou. Vadný kondenzátor poznáš tak že má jakoby nafouknutou hlavičku ale i když nemá může být vadný. Dále bych zkontroval rezistory a také proměřil diody a stabilizační obvod (stabilizátor má 3 nožičky a má paivní chladič). Ale ndříve skus proměřit to trafo jestli dává napětí a jeslti není porušený přívodní kabel.

Pri nabíjačkách u ntb sa nevyužívajú lineárne, ale spínané (pulzné) zdroje a nájsť chybu v nich vie len málokto... a nie ešte niekto kto nemá doma ani multimeter :d

 

 

Já vím co máš na mysli ty se spínají jen se zátěží to znamená že naprázdno běží v nich proud asi 0,1 - 0,2 V a jak se zvedne Odpor záteže zdroj sepne. Tak to je jiné ale najdeš tam zesilovací prvek takovou cívku a většinou dva stabilizační obvody. Ale chyba se dá najít jen to chce multimetr :d Já ho doma mám potřebuju ho ke škole :d

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...