Jump to content

Pomoze ventilator pod notebook???


Recommended Posts

Ahojte, mam notebook HP 6735s(Teraz sa to vola inak, uz nwm ako + su vylepsenia).

Ked hram, strasne mi to pecie. Raz som tam mal cokoladu a cela sa roztekla =D. I kdyz cez skype volam strastne to huciii. A problemem je to, ze NTB uz byl raz pokazenej.

Pokazenej tak, ze kdyz se zapnul NTB, cela obrazovka byla cerna a blikal capslock(asi 5x). To znamenalo ze je pokazeny spoj medzi Grafickou kartou a maticnou doskou. Kamarat to opravil teplozdusnou pistolov a potom to dal do rury =D. A kvoli tomu notebook nemoze rychlo zmenit teplotu, lebo sa to moze zase pokazit. Takze sa obavam o to. Teda pomohol by mi, keby som si kupil daky venilator, alebo daku chladiacku podlozku pod ntb???

Link to comment
Share on other sites

Samozdřejmě - nejvhodnější by byl chladič, ale ten do noťasu nenarveš. Takže bych skusil tu chladící podložku, tolik zas nestojí a pomoct by to mělo (alespoň trochu). Taky skontroluj, jestli nemáš například ucpané ventilátorky prachem a pod...

Link to comment
Share on other sites

chod na datacomp.sk hore nalavo mas vyhladavanie tam daj chladiaca podlozka daj vyhladat a teraz si vyber podlozku podla ceny velkosti...

Ale to neznamena ze mas podlozku tak ti hucat pri plnom vykone nebute ale bude...

Skus si vycistit notebook od prachu...

Pokial si kupis vykonnu podlozku ja ti odporucam aspon tieto...

http://datacomp.sk/chladiaca-podlozka-z ... 19419.html

http://datacomp.sk/chladiaca-podlozka-z ... 11291.html

je to drahe ale predlzi ti to aj zivotnost notebooka o par mesiacov... aspon sa ti nespáli zakl. doska ako mne.

A este jedna otazka ked hras mas notebook na dreve? stole? alebo ho mas na sebe polozeny a lezis na posteli?

Link to comment
Share on other sites

Ale tá chladiaca doska pod ntb to aj tak bude hučať takže jedine do servisu ale tá chladiaca doska pod ntb trocha stlmí to prehrievanie.

Link to comment
Share on other sites

čo ti bude hucat chladiaca dostka? nebude ti hucat zbytocne do servisu ntb nedavaj radsej ho rozober a povisavaj a mas zadara...!!!!

Tieto chladiace podlozky su tiché a vobec nehucia...

ps. nasaj vzduch do ust a pomali ho vypustaj s huby huci to? :d

Link to comment
Share on other sites

Tuším že ta první je "pasivní" ... No to je prostě že ti to neděla hluk protože to nemá větráčky pokud se nepletu ... A to druhé už hluk pravdě podobně dělá ;) .. Jinak to bez větráčku taky chladí ale asi ne tak jako ta s tím větráčkem

Link to comment
Share on other sites

ja ti poradim minimalne kazdy 2 den cisti stol od prachu! vycisti cely ntb nie len ventilator a este si mi neodpovedal na moju otazku ze ked hras abo robis kraviny na ntb ci ho mas na stole alebo ho mas trebars aj na plachte! :p na to pozor zo spodku mas nasavanie vzduchu s boku mas vysavanie :laugh: vzduchu.

Takze ked mas zapchaty spodok do notebooku nejde vzduch ventilator co mas v ntb je uzavrety a huci jak ked rezes nerezovu trupku :-D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...