Jump to content

[Otázka]Ako sa stať programátorom


_Martin_

Recommended Posts

Čaute. Tento rok si budem musieť vybrať školu na akú chcem ísť a chcel by som byť programátorom. Zatiaľ som uvažoval o gymnáziu, ale neviem tam čo sa asi robí na tej informatike alebo či sa programovať musím naučiť na vlastnú päsť

Link to comment
Share on other sites

a co prumyslovka ja tam pudu ale nwm jestly ji tam mate nekde

 

 

Na průmku chodim já teď... tu se učí jako informativní obor pracovat v katii a je to rozložené do 4 ročníků... ale jako prumyslová informatika podle mě neni to pravé.. poptám se kámoše jaký to tam je a co tam berou :)

Link to comment
Share on other sites

Já osobně chodím na průmyslovku se zaměřením na Počítačové Aplikace a jelikož už od 12 let se zabývám programováním, tak dostávám samé jedničky a těším se až bude něco nového co neumím, ale je to aspoň dobré zopakování a občas zjistím, že mi něco chybí apod. :d Ale jinak když to umím nebo aspoň vím o co jde, tak s tím pak lépe pracuji.

Link to comment
Share on other sites

  • Majitel

Plno lidí by tu chtělo studovat programátora, ale ti nejlepší programátoři školu stejně nepotřebují :)

 

niCe, ATomas, já, Y_Less, DracoBlue a dlaší tihle týpci snad mají programátorskou školu? Ti dva poslední jsou elita (Draco býval..) a nepotřebují k tomu školu..

 

Škola tě nenaučí programovat.. Ta ti leda řekne že se máš naučit programovat.. A možná poradí jak se to naučit.. Ale stejně se to musíš učit sám o sobě a imrvére, jelikož každou chvíli je v trendu jinej a jinej jazyk...

Link to comment
Share on other sites

Abys by programátor tak žádnou školu nepotřebuješ, já programuju a přitom jsem šel na slaboproud ;)

 

 

 

Plno lidí by tu chtělo studovat programátora, ale ti nejlepší programátoři školu stejně nepotřebují :)

 

niCe, ATomas, já, Y_Less, DracoBlue a dlaší tihle týpci snad mají programátorskou školu? Ti dva poslední jsou elita (Draco býval..) a nepotřebují k tomu školu..

 

Škola tě nenaučí programovat.. Ta ti leda řekne že se máš naučit programovat.. A možná poradí jak se to naučit.. Ale stejně se to musíš učit sám o sobě a imrvére, jelikož každou chvíli je v trendu jinej a jinej jazyk...

Zapoměls na mě ;):d

Link to comment
Share on other sites

Abys by programátor tak žádnou školu nepotřebuješ, já programuju a přitom jsem šel na slaboproud ;)

 

 

 

Plno lidí by tu chtělo studovat programátora, ale ti nejlepší programátoři školu stejně nepotřebují :)

 

niCe, ATomas, já, Y_Less, DracoBlue a dlaší tihle týpci snad mají programátorskou školu? Ti dva poslední jsou elita (Draco býval..) a nepotřebují k tomu školu..

 

Škola tě nenaučí programovat.. Ta ti leda řekne že se máš naučit programovat.. A možná poradí jak se to naučit.. Ale stejně se to musíš učit sám o sobě a imrvére, jelikož každou chvíli je v trendu jinej a jinej jazyk...

Zapoměls na mě ;):d

Z toho si nic nedělej, já jako bych taky neexistoval :d

Link to comment
Share on other sites

MartiN":3bqo6z0p]Mňa to tiež zaujíma už od 12 ale zatiaľ som nič poriadne nevytvoril. :(

 

Záleží jaký druh programování tě zajíma.. prumyslovka je takove všeobecné zaměření ;)

 

 

No určite weby a čo najviac okolo nich. Poprípade C(#,++)

Link to comment
Share on other sites

MartiN":2qjrbgo7]
MartiN":2qjrbgo7]Mňa to tiež zaujíma už od 12 ale zatiaľ som nič poriadne nevytvoril. :(

 

Záleží jaký druh programování tě zajíma.. prumyslovka je takove všeobecné zaměření ;)

 

 

No určite weby a čo najviac okolo nich. Poprípade C(#,++)

C++ budu mít ve čtvrťáku.

Link to comment
Share on other sites

a co prumyslovka ja tam pudu ale nwm jestly ji tam mate nekde

 

 

Na průmku chodim já teď... tu se učí jako informativní obor pracovat v katii a je to rozložené do 4 ročníků... ale jako prumyslová informatika podle mě neni to pravé.. poptám se kámoše jaký to tam je a co tam berou :)

To máš podle oboru.. já dělám prumku též.. programování mám od druháku a třeťák se mi na to specializuje..

 

Jsme na tom stejně ;)

 

Já osobně SPŠE Mohelnice...

Link to comment
Share on other sites

Me poradce rekl ze nejlepsi cesta je nejdriv jit na prumyslovku(tady v Chomutove je jedna fakt masivne husta,pokusim se tam dostat :) tu mi doporucil a pokud si ted spravne pamatuju je i s maturitou) pak uz jen udelat Vysokou IT a hura :)

 

tady si muzes precist co na ty skole uci :

http://www.spscv.cz/index.php?sec=skoly ... subpg=info

 

prumer je 1.5 pak uz berou jen co zbyde,a na prumku moc lidi nechodi takze velika sance ze se tam dostanes :)

 

jinak jestli chces mit snazsi cestu a tim padem i mensi uplatneni tak bez rovnou na stredni IT a pak na vysokou IT..

 

ale kazdopadne muzes byt i programatorem bez vyucniho listu, ze si najdes nejakej projekt kde ti budou dobre platit a jentak to neshori :)

Link to comment
Share on other sites

MartiN":2inc0bjc]A čo by sa stalo keby idem na gymnázium ? :)

 

Tam sa na informatike žiadne progr. jazyky učiť nebudeš. (možno j, ale na tvojom mieste by som si vybral lepšiu školu než je gympel)

Link to comment
Share on other sites

Školu na takovýto zaměření, nemáš ani k tomu aby si se to naučil, jako k tomu, aby si měl papír na vzdělání a mohl pokračovat dál :d (Já momentálně jsem v prváku na oboru "Informační Technologie" i tak se bere samá teorie a jiné věci :d)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...