Jump to content

Změnení zbraně v autě (spolujezdec)


Recommended Posts

Ahoj lidi takže dnes si ukážeme jak udělat aby spolujezdec v autě mohl změnit zbraň ;)

 

Takže začneme:

 

Hore si dáme:

new ChWeapon[] = {31,29,24,30,25}; // ty čísla jsou id zbraní které muže změnit 

 

Do OnPlayerCommandText (pokud chcete mužete si to předělat na dcmd ;) ):

if(strcmp(cmd, "/zmenitzbran", true) == 0)
   {
       if(IsPlayerConnected(playerid) && GetPlayerState(playerid) == PLAYER_STATE_PASSENGER) //zjistíme jestli je hráč připojen a jestli sedí jako spolujezdec
       {
           new rand = random(sizeof(ChWeapon)); //nastavime random
           SetPlayerArmedWeapon(playerid,ChWeapon[rand]); //nastavíme hrači zbraň
       }
       return 1;
   }

 

 

Teď do OnPlayerKeyStateChange:

if (newkeys == KEY_SPRINT)//když zmáčkne "W"
   {
       OnPlayerCommandText(playerid,"/zmenitzbran");  //tak se spusti tento prikaz 
   }

 

A to je vše nic těžkého že ?

Link to comment
Share on other sites

Toto je o nicom, ako som pisal uz na samp forku.

Toto - http://pawno.cz/viewtopic.php?f=48&t=17977 - je ovela lepsie, zbrane prehadzuje v poradi, a ma vela pouzitelnych funkcii a nastaveni.

Asi ti ještě nedošlo, že toto je tutoriál jak to udělat, narozdíl od tvého primitivního scriptu, jestli to vůbec lze nazvat scriptem.. Kdysi tomu tak nebývalo :|

Link to comment
Share on other sites

Roox":gdmqc4bg]
Toto je o nicom, ako som pisal uz na samp forku.

Toto - viewtopic.php?f=48&t=17977 - je ovela lepsie, zbrane prehadzuje v poradi, a ma vela pouzitelnych funkcii a nastaveni.

Asi ti ještě nedošlo, že toto je tutoriál jak to udělat, narozdíl od tvého primitivního scriptu, jestli to vůbec lze nazvat scriptem.. Kdysi tomu tak nebývalo :|

Ukaz mi tvoje dielo, ktore je podla teba lepsie ako to moje, potom ti uznam pravdu. Flamovat chod niekam inam, kde su ludia na to zvedavy.

Link to comment
Share on other sites

Co viem, na samp fore je tento, co je v tomto topicu, nakolko autor (tohto topicu) sa dopustil len plagiatorstva a cele to prelozil od bodky do bodky, ziadna uprava. Ten druhy, je odo mna, rovnako na samp fore ako tu, na pawno.cz. Ten moj ma o nieco viac vyhod ako tento, o com sa mozes presvedcit ci uz v tejto alebo tejto teme. Proti tomuto skriptu nemam nic, je to pekny navrh ako to demonstrovat, ale je podla mna blbe to riesit nahodou.

Link to comment
Share on other sites

Vsak na to ani nenarazam. Len narazam na to, ze tento skript sice pekne demonstruje pouzitie niekolkych funkcii, zatial co .. no, vsak vsetci vieme :d

 

5/10, len za to demonstrovanie, a nebudem odcitavat to, ze si to len prekopiroval a prelozil

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...