Jump to content

návod Začínáme s CPF - práce s knihovnou cas.lib


cniry

Recommended Posts

První použití CPF frameworku může některým připadat kompilikované, jiným trapně jednoduché. Doufam že těch v tom druhém případě bude více :)

 

zkopírujeme celou složku cpf na web a vedle ní založíme soubor index.php s tímto obsahem:

<?php
//nacteme CPF Framework.
require "cpf/loader.php";  //Od teto chvile je cely framework nacten v promenne $cpf

//pro zacatek si vypiseme treba aktualni datum a cas:
echo "Dnes je: " . $cpf->cas->DateTime(); //vypise nam Dnes je: 21.02.2010 16:43:22

 

Všiměte si toho konce. Pokud napíšete DateTime, vypíše se datum a čas. Pokud TimeDate, vypíše se čas a datum. Pokud Date, získáme jen datum a u Time jen čas.

 

Ale to není včechno, ještě tady máme pro ty vybíravější šablonku :)

 

šablona umí následující znaky:

 

DE #den (1-31)

ME #mesic

RO #rok (08)

HO #hodina

MI #minuta

SE #sekunda

DEN #den (01-31)

ROK #rok (2008)

TIM #cas (to samé jako "HO:MI:SE")

DAT #datum (to samé jako "DE.ME.ROK")

 

Zkusíme si ji tedy zavolat:

echo "Dnes je: " . $cpf->cas->sablona("DAT, HO:MI"); //vypise nam Dnes je: 21.02.2010, 16:43

 

 

Je rok přestupný?

if( $cpf->cas->PrestupnyRok( 2012 ) )   echo "rok 2012 je prestupnym rokem";

 

Zkoušejte, koukejte do dokumentace, te tam toho fakt hromada. Příště mrkneme na práci s textovými soubory a naučíme se číst INI soubory a samp konfiguráky.

Link to comment
Share on other sites

Myslim, že tohle je rychlejši dělat přes normal funkci Date(); ... ae jinak se muže hodit...

nj jenže kdo si má pamatovat ty jejich značky? já dycky musel otvírat php.net, než jsem se na to vysral a udělal si DateTime. šablonka ti sežere i klasické Date() značky

Link to comment
Share on other sites

Myslim, že tohle je rychlejši dělat přes normal funkci Date(); ... ae jinak se muže hodit...

nj jenže kdo si má pamatovat ty jejich značky? já dycky musel otvírat php.net, než jsem se na to vysral a udělal si DateTime. šablonka ti sežere i klasické Date() značky

 

 

taky pravda... taky si to nikdy nepamatuju :d takže k nečemu to je :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...