Jump to content
  • 0

pomoc NPC - nejezdí v autech


Roox

Dotaz

Cau,

Tak tu mam zas problem, ale tentokrat s botama :d Bot se normalne pripoji, ale nechce jezdit v aute, ikdyz to ve spawnu tak mam nastaveny.......

if(IsPlayerNPC(playerid))
{
new npcname[MAX_PLAYER_NAME];
GetPlayerName(playerid, npcname, sizeof(npcname));
if(!strcmp(npcname, "[bOT]Taxikar", true))
{
	SetPlayerColor(playerid, 0xFFFFFF00);
	PutPlayerInVehicle(playerid, TaxiLV_car, 0);
}
}

Obrazek :

media1:4b291c816a43c.jpg

 

Nevite v cem jenom muzu mit chybu ? Jeste asi pred tydnem me to normalne fungovalo a ted najednou ne.... Proste na to muzu rict jediny.... Dalsi zahada :d

 

PS: Pokud nekomu obrázek nenaskocil muze se kouknout i tady : http://media1.webgarden.name/cssimages/media1:4b291c816a43c.jpg/media1:4b291c816a43c.jpg

Link to comment
Share on other sites

17 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

A nemáš chybu přímo v něčem jiném? Já měl chybu celkově v mode že jsem prostě nikoho neviděl se pohybovat - jenom stáli na místě a i když se pohybovali, já je viděl že se nechýbou na spawnu..

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nj jenomze projed si 18 000 radku :d a v cem si mel chybu ty ? ze bych mohl mit v necem podobnym...... Jo a on se hybe tak divne... Stoji a treba za 10 sekund zmizi a objevi se zas dal nekde na draze a kdyz se k nemu portuju, tak jako by jel ale pritom tam nic neni :d Jo a tomu jeho autu to meri i rychlost kdyz do nej nasednu :d

Link to comment
Share on other sites

  • 0

18000 řádků ještě nic není. To máš ten mód poměrně prázdný. Náš nový projekt má skoro 30000 a zatím má jen základní funkce pro podporu hry a serveru. Jinak zpět k věci. Hoď sem obsah souboru toho bota. Zdali tam nemáš nastaveno aby ten bot chodil místo aby jezdil autem. Musíš mít řádně nastaveny i soubory botů. Nemůžeš dát bota, že chodí pěšky a pak ho putnout do auta. On sice do toho auta vleze, ale jakmile se mu odstartuje nahraná akce tak buďto server spadne a to při nejhorším a nebo ten bot bude chodit po cestě místo aby jezdil v autě. Dále také jak již se zmínil Veron tak to může mít také za příčinu špatné nastavení souboru pro bota jelikož bot v tomto případě neví co má dělat a když neudělá ani jednu z výše zmíněných věcí tak stojí jak tvrdé Y na místě a nic nedělá.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ja to mam takto:

#define RECORDING "TaxiLV"
#define RECORDING_TYPE 1 //Jestli de pesky nebo v aute 1 v aute jinak 2
#include 
main(){}
public OnRecordingPlaybackEnd() StartRecordingPlayback(RECORDING_TYPE, RECORDING);
#if RECORDING_TYPE == 1
   public OnNPCEnterVehicle(vehicleid, seatid) StartRecordingPlayback(RECORDING_TYPE, RECORDING);
   public OnNPCExitVehicle() StopRecordingPlayback();
#else
   public OnNPCSpawn() StartRecordingPlayback(RECORDING_TYPE, RECORDING);
#endif

A ted sem zkusil smazat pulku modu a porad to nejde..

Link to comment
Share on other sites

  • 0

No chybu nevidím, ale takto po ránu sem slepý jako poleno :). Takže to zkus takto.

 

#include 
main(){}
public OnRecordingPlaybackEnd() { StartRecordingPlayback(PLAYER_RECORDING_TYPE_DRIVER,"TaxiLV"); }
public OnNPCEnterVehicle(vehicleid, seatid) { StartRecordingPlayback(PLAYER_RECORDING_TYPE_DRIVER,"TaxiLV"); }
public OnNPCExitVehicle() { StopRecordingPlayback(); }

 

Takto mi to funguje na 100% bez problému. Pak už jen záleží zda máš správně kód a bude vše v pořádku. No kdyby něco zase nejelo tak se neboj zeptat, ale poprosil bych tě aby si sem hodil vše co se týká toho NPC a hlavně kam si tyto věci nastrkal. :)

 

sp maic

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ty se prosím tě laskavě ne*** do něčeho čemu nerozumíš. Pokud ti to přijde stejný mě tedy ne. Dal sem mu tam definice přímo do kódu jelikož se může u NPC stát, že ti DEFINE nepůjde. A pokud už chceš něco napsat tak si najdi topic kde dokážeš slušně odpovědět a dát příspěvek dle pravidel fóra a ne tady spamovat. Děkuji. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Globální moderátor

nespamuju .. To co jsem říkal je dobře. To tvoje bylo jen pro auta mezitím jak to má Roox tak to je pro obojí. To co jsi napsal je to samé jako jak napsal StarScream. To co napsal Roox je z Samp fora a tenhle kod zjistí pokud je v aute nebo pesky tak to nastaví. A Ty mi tu nemáš co rikat! Jsi snad admin? Ne!

 

 

EDIT : Mám ten stejný kod jak Roox a funguje mi oba boti .

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nejsem sice admin, ale jsem jeden s těch co jsou ochotni poradit, ale tímto máš u mě velký mínus a začínám pochybovat o tom, že zde vůbec radím. Nejspíš se na vás zase slušně vyseru jak na to koukám. Jedna lama vedle druhé. Kdyby si četl co jsem psal tak šlo právě o ten #indif a #define, ale ta tvoje hlava s micro obsahem to asi nepobírá. A dávej si bacha jak se mnou mluvíš já jsem s tebou husy nepásl. Poroučím se.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Globální moderátor

klidně odejdi .Nezačal jsem tím , že jsem ti nadával . Ty sis začínal tak laskavě drž hubu. Je tu dost lidí , kteří se snaží pomáhat. Někteří zas blbě pomáhaj a kvůli tomu nemusíš hned nadávat. Možná jsem blbě poradil. Možná mám pravdu. Můj názor nesebereš. Nemysli si , že jsi tu jedinej king kterej tu bude rikat co a jak. Stejně pawno nemá svůj cíl...

 

Takže se uklidni a stop Offtopic

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Zdravím , tahle diskuze mě donutila se zaregistrovat.

Nevím přesně oč tu jde ale znám to tu jak svoje ponožky, takže bych tímto chtěl vám malým šmejdům říct že nikdo z vás nesahá "maicovi" ani po kotníky !

 

S Pozdravem "Xnuke"

Link to comment
Share on other sites

  • 0

No dobre i toto nejde...


OnGameModeInit

ConnectNPC("[bOT]Taxikar","BoT1_TaxiLV");
TaxiLV_car = AddStaticVehicle(420,1707.0236,1432.8059,10.3845,176.9303,6,1);


OnPlayerRequestClass

if(IsPlayerNPC(playerid))
{
SpawnPlayer(playerid);
SetPlayerColor(playerid, 0xFFFFFF00);
}


OnPlayerRequestSpawn

if(IsPlayerNPC(playerid))
{
SpawnPlayer(playerid);
SetPlayerColor(playerid, 0xFFFFFF00);
return 1;
}


OnPlayerSpawn

if(IsPlayerNPC(playerid))
{
new npcname[MAX_PLAYER_NAME];
GetPlayerName(playerid, npcname, sizeof(npcname));
if(!strcmp(npcname, "[bOT]Taxikar", true))
{
	SetPlayerColor(playerid, 0xFFFFFF00);
	PutPlayerInVehicle(playerid, TaxiLV_car, 0);
}
}


Dale miniscript davam do npcmodes a nahravku do npcmodes/recordings


No a to je vsechno... newy atd snad nepotrebujes :d

 




PS: Souhlasim s tebou Xnuke... Maic je proste borec nejvetsi

Link to comment
Share on other sites

  • 0

To vozidlo nedávej ADD, ale zkus dát create. Jinak pokud je toto celý kód o čemž silně pochybuji tak ti to nemůže fungovat. Bota bych tedy 2x nespawnola už jen z úcty k pawnu, ale pořádně si ten kód pročti a uvidíš, že chybu najdeš. :p jinak sem hod ten kód celý a ne jen to pro NPC jelikož právě něco co není pro NPC může tomuto bránit.

 

sp maic

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Takze diky vam vsem ale nakonec sem to stejne vyresil sam :d Postupne sem si odmazaval casti modu a pak sem zjistil, ze mi chybi return na konci publiku OnPlayerUpdate :d Vubec nwm jak sem si ho mohl smazat :d No co vsechno uz funguje tak jeste jednou diky ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...