Jump to content
  • 0

pomoc Objekty


Mischino19

Dotaz

cawte robil som len moj mod stunt mod len MOJ nic ine tam neoblo ziadne KOPIROVANE OBJEKTY! a ked som ho skusal mal som tam zatial asi 1000-1500 objektov cez YSI dynamic ziadny ERROR ani ziadny WARNING! nic cisty pekny mod a ked som tam isiel tak mi to zacalo blbnut napr.

 

1. ked som sa portol napr. na letisko LV tak tam som mal stunty dal som ich do modu a ked som tam prisiel bola tam len polovica tycho objektov isiel som inde a ked som tam zas prisiel boly tam vsetky a niekedy tam neboly vobec

 

a za

 

2. ked hram tak zrazu sekne my hra a vyhodi mi tabulka odoslat neodoslat a padne mi hra

 

Otazka: Preco mi myzli objekty a zase sa objavovaly a preco mi stale padala hra ked som nemal ani 1WARING ani 1ERROR plssss help meeeee strasne potrebujem mod ale ked mi pada a takto blbne stymi objektamy tak moc si ho neuzijem plsss help meee

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

Tak už to prostě je ... streamery blbnou ať už YSI nebo xobjects, ale prostě máš občas blbosti v modu atd... v každym stunt modu objevíš časem chybu že se třeba portneš a pod sebou nemaš ani silnici... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Streamery jsou jen to, že každý časový úsek (např. každou vteřinu) kontrolují pozici hráče a zobrazují / skrývají jednotlivé objekty - vždy maximálně 150 v okruhu hráče. Pokud máš např. v okruhu 200 m čtverečných více než 150 objektů, tak potom se ti samozřejmě všechny neobjeví a když se warpneš přes celou mapu, tak se hold nestihnou všechny objekty načíst.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Já Streamery nepoužívám, protože zatěžují server. Stejně v 0.3 bude uplně jiný systém tvorby objektů, takže to ani nemá moc cenu řešit.

Jinak vzhledem k velkým znalostem a zkušenostem spíš věřím Y_Lessovi, takže já jsem pro YSI (jen ten jsem jednou zkoušel).

Link to comment
Share on other sites

  • 0

ae mne to strasne blbne x( chcem nejaky normal mod x( ae to je cudne normalne pridem napr. na nejaky zavod kde su objekty dokopi napr. 50 objektov stoho 10 ich tam neni x( taka kktina kazdemu to ide len mne urcite nie

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tak samozřejmě, že když používáš YSI nebo XObjects, tak nemůžeš používat CreateObject, ale ty jejich speciální fce. U Y_objects to je myslím CreateStaticObject či tak nějak.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

To je jako by ses ptal jestli je lepší AK47 nebo M4 . M4 je přesnějí ale má slabší náboje a AK47 má větší náboje, ale je nepřesnější.

 

Každý prostě používá něco jiného a nedá se říct, co je lepší.

 

(Jestli se zeptáš ještě jednou, tak mě fakt nasereš)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

no tak mi vysvetlite preco to pada a robi kktini teraz som si vspomenul na dalsu vec ze ked som dal /help nic neukazalo ked som dal warp nikde neodwarplo proste jako keby su tam neni ziadne prikazy.......stiahol som si mod je tam 8000 objektov v YSI object podla mna to neni objektmy ze mi toto robi

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Kolik máš zhruba řádků v modu ? Kolik proměnných ? Např. my měli mod, že nám nestačila operační paměť - mod přetékal datovou paměť. Museli jsme zaměnit MAX_PLAYERS s MAX_HRACU, které jsme definovali jako 50 (stejně má náš server 50 slotů, tak není více potřeba).

 

Bylo to to stejné - jako by příkazy neexistovaly.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

mod ma 3351 riadkov je tam cez 2270 objektov mam tam tancovanie pri vybere postav

 

public OnPlayerRequestClass(playerid, classid)

{

SetPlayerPos(playerid, 1958.3783, 1343.1572, 15.3746);

SetPlayerCameraPos(playerid, 1958.3783, 1343.1572, 15.3746);

SetPlayerCameraLookAt(playerid, 1958.3783, 1343.1572, 15.3746);

SetPlayerCameraPos(playerid,256.0815,-43.0475,1004.0234);

SetPlayerCameraLookAt(playerid,258.4893,-41.4008,1002.0234);

ApplyAnimation(playerid,"DANCING","dnce_M_a",9999.1,999,999,999,999,999);

SetPlayerTime(playerid,20,0);

PlayerPlaySound(playerid,1187,-1753.6497,885.7203,295.8750);

SetPlayerWeather(playerid, 13);

return 1;

}

 

 

potom tam mam connect ked pride niekdo na server

 

public OnPlayerConnect(playerid)

{

SetPlayerColor(playerid,0x888888FF);

GameTextForPlayer(playerid,"XXXXXXXX",2000,5);

GameTextForPlayer(playerid,"~r~Vitam vas na servery ",2500,5);

SendClientMessage(playerid, COLOR_BLUE, "Stunt mod vytvoril www_hoVno_sk");

SendClientMessage(playerid, COLOR_RED, "pre prikazy napis /help");

GivePlayerMoney(playerid, 999999);

new pName[ 30 ];

GetPlayerName(playerid, pName, 30);

format(pName, 256, "%s prisiel na server (ID:%d)", pName);

SendClientMessageToAll(COLOR_GREY,pName);

return 1;

}

 

do disconect

 

public OnPlayerDisconnect(playerid, reason)

{

Object_OnPlayerDisconnect(playerid, reason);

new pName[30];

GetPlayerName(playerid, pName, 30);

format(pName, 256, "%s odisiel zo servera", pName);

SendClientMessageToAll(COLOR_GREY ,pName);

return 1;

}

 

v onplayercommandtext mam

 

skiny napr. ak niekdo napise /klaun tak bude mat skin klauna mam ich 9 potom tam mam LOCK UNLOCK flip potom tam mam take ze ked nieco napise /lol tak vyhodi hrac sa smeje potom tam mam /fix pre opravenie auta a este /hp /vesta /nitro potom par warpov a potom take ze /sultan a mas vytuningovany sultan mam tam uranus sultan jester flash strat elegy to je setko

Link to comment
Share on other sites

  • 0
new pName[ 30 ];

GetPlayerName(playerid, pName, 30);

format(pName, 256, "%s prisiel na server (ID:%d)", pName);

 

Blbost!

za 1.) jak mužeš ziskat hračovo jmeno a pak ještě ho formatovat a dat velokost 256 když si ji dal na 30 ..

 

2.) (ID:%d) pitomost nemaš nikde getid

 

radši si nejdřiv přečti wiki jo? http://wiki.sa-mp.com/wiki/format

Link to comment
Share on other sites

  • 0

ROFL . Tak nějakejch 1100 řádků kodu nic neudělá. Nám začala paměť docházet při 20.000 řádcích optimalizovaného kodu.

 

Spíš jde o ty kravský chyby jak poznamenal Mach. Docela se divím, že ti to vůbec cpawno zcompiluje.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...