Jump to content
Prosíme všetkých užívateľov, ktorý sa chcú opätovne pripojiť na discord aby znovu spárovali svoje účty kliknutím na "Discord" v navigácií a pripojili sa na server Read more... ×

DooM

Uživatel
 • Příspěvků

  3 479
 • Registrován

 • Aktivní

 • Vítězných dnů

  15

DooM last won the day on Květen 27 2018

DooM had the most liked content!

Reputace

91 The Truth

About DooM

 • Moto
  Podnikatel v oblasti IT
 • Narozeniny 15.12.1995

Kontaktní údaje

 • Skype
  dominik.hosic

Návštěvníci

2 454 profile views

Single Status Update

See all updates by DooM

 1. Poprvé v životě jsem si koupil iPhone... Musím upřímně říct, že jsem v životě nedržel v ruce větší šunku... Dokonce jsem si 2 dny na to koupil ještě jeden, protože jsem nemohl uvěřit, že glorifikovaný telefon od Applu je takový křáp. Byl jsem přesvědčen, že se jedná o vadu kusu. K mému zklamání tomu tak nebylo (HW telefonu super, ale ten iOS je děs a bída). Takže prodám 2 iShity SE v záruce a TOP stavu levně, kdyby měl někdo zájem :d Vracím se z5 k Androidu. To je alespoň stabilní systém s minimálním počtem bugů, který se dá používat a jsou na něj aplikace. Snad mě právě zakoupený Samšunt S7 nezklame, jinak se na to už vážně vyseru a opravím si svoje staré dobré Xiaomi :d Btw od téhle chvíle až uvidím někoho s iPhonem X, tak se asi pojebu od smíchu, protože dát přes 30 tisíc za telefon k ničemu je fakt konečná xD #appleSheepsRocks... Když se nad tím ale tak zamyslím, tak ten iPhone zas tak k ničemu není. Docela dobře se s ním dá třeba telefonovat. To je asi vše. Takže platíte dvojnásobek ceny podobně výkonného smartphonu za přenosnou pevnou linku. Nenáročnému uživateli postačí.

   

  Abych popsal svoji iOS experience: Po příchodu domů netrpělivě rozbaluji poměrně vzhlednou krabičku s mým prvním iOS zařízením zakoupeným v iSETOSu. Telefon zapínám. Po pár vteřinách naběhne uvítací obrazovka sdělující "Dobrý den" v několika světových jazycích. V tuto chvíli přišel první šok. Displej nereagoval na dotyk. Jediné, co fungovalo bylo tzv. home button. Telefon jsem zkusil několikrát restartovat. Při cca 5. pokusu jsem uspěl. Displej konečně začal reagovat. V inicializačním nastavení jsem se tak posunul o kus dál a rozhodl se využít funkce "Move To iOS" nebo jak se to jmenovalo, která by měla obstarat přesun dat z Androidu na iOS. Při přesouvání samozřejmě nastala chyba. Jak se dalo očekávat. Tak jsem se na to po chvíli vykašlal a zvolil možnost: "Nastavit jako nový iPhone".

  Hurá! Jásám! Konečně jsem se dostal do systému. Začal jsem si instalovat veškeré aplikace, které jsem na Androidu využíval. Tady nastalo další zklamání. Velké množství aplikací, které využívám na iOS neexistovalo nebo nebyla žádná alternativa. Nejvíce mě zklamala nemožnost posílat SMS skrz data (krom iMessage, což je k prdu, protože funguje jenom mezi iOS zařízeními) a neexistující aplikace pro sledování filmů pro dospělé :d (Přes prohlížeč to není zrovna nejlepší UX a pokud si hodíte zástupce stránky na plochu, tak nejde nastavit, aby se spouštěla v anonymním režimu). Také mě velmi překvapilo, když jsem na obchodní schůzce otevřel Safari a vyskočila na mě moje poslední "otevřená stránka". Jistě si to dovedete představit.

  No...Tak jsem tedy pokračoval v instalování dalších aplikací a začal telefon používat. První dny jsem měl chuť to vyhodit z okna. Většina jakýchkoliv požadavků se stala nemožná nebo problematická.

  Například, když jsem si chtěl objednat jídlo, tak telefon zaměřil moji polohu o vchod vedle. Po projetí veškerého nastavení, modlení se k bohu a myšlenkami nad sebevraždou jsem došel k závěru, že ta adresa tam manuálně dopsat nejde. Sáhl jsem tedy po androidu, ale zvolenou restauraci jsem nemohl najít. Sedl jsem tedy za PC a zjistil, že restaurace, kterou mi nabídl iPhone již neexistuje. Prostě neuvěřitelné. Objednal jsem si tedy jídlo a konečně se najedl. Přitom jsem volal s kamarádem, jenž je Apple ovečka a popisoval mu své problémy. Nechápavě na mě zíral a prý se mu nikdy nic takového nestalo a všechny iOS zařízení mu vždy fungovaly bez jediného problému přesně podle jeho představ. Řekl jsem si, že mám asi nějakou blbou karmu nebo co.

  Pokračoval jsem pár dalších dnů v používání iPhonu. Za tu dobu se vyskytly chyby jako neustálé pády aplikací. Například 4x během 3 dnů mi spadly 2 různé aplikace při scrollování fotek na obou těch iPhonech (Střídal jsem je obden), nechtěné vysouvání notifikační lišty nebo ovládacího centra, v 60% jsem se díky miniaturnímu křížku u reklamy netrefil a omylem klikl na reklamu (a to nemám tlusté prsty), fingerprint scanner fungoval cca v 70% případů i po opětovném přeskenování všech prstů. Navíc je neskutečně pomalý, po instalaci klávesnice z AppStoru, jelikož na té defaultní se nedá swipovat jsem čelil občasnému uskakování klávesnice mimo obrazovku. Také mě překvapilo přehřívání. Telefon se velmi rychle zapotil. Stačilo zapnout nahrávání/přehrávání 4k videa a telefon byl po chvíli tak horký, že se pomalu nedal držet. Vyřešil jsem to silikonovým obalem. Dále, co mě nepříjemně překvapilo byl fakt, že predikce slov u defaultní klávesnice funguje pouze v portrait otočení obrazovky. A mohl bych takto pokračovat do nekonečna...

  Jediné, co na tom telefonu mohu vyzdvihnout je kvalita zadního fotoaparátu, čistota hlasu při telefonování, výkon a výdrž baterie, která je obstojná na kapacitu 1624mAh. Jinak nevidím jediné plus. Telefon je bez pochyby super. Zpracování je kvalitní a skvěle padne do ruky. Bohužel je osazen opravdu nepoužitelným systémem, který nechápu jak někdo dokáže v dnešní době používat. (Nebo mám možná opravdu nějakou špatnou karmu a ten iPhone nefunguje jen mně :D)

  Zde přikladám screen uskakující klávesnice: KLIK a video s nefunkčním dotykem: KLIK

   

  1. Show previous comments  12 more
  2. DooM

   DooM

   ku*va, co já s těma telefonama dělám :d Právě mi po cca 10 minutovém natáčení 4k videa chcípl motherboard v nově zakoupeném Samsung Galaxy S7... Zlaté Xiaomi... To je nesmrtelný. Mám doma dva modely. Redmi 1S, který funguje bez jediného problému už 4 roky a Redmi 4 Prime, který funguje cca 1,5 roku. Nikdy žádnej problém... Ale jakmile si koupíš nějakej "lepší" telefon, tak hned v p*či :d

  3. Fakerko_

   Fakerko_

   Měl jsem před iPhonem Huawei, který nahradil Xiaomi Redmi Note 2, protože přestala fungovat vibrace. Takže zas tak super to není :d

  4. Hip

   Hip

   aspoň víme, že za to nemůže zabugovanej iOS nebo Androind, prostě mobily nemají rádi Emo :keepo:

×