Jump to content
  • 0

pomoc Diakritika - mysql


PartyGameOficial

Dotaz

Zdarec

 

mám takový problém ohledně zobrazování diakrtitiky. 

 

Když nastavím UTF-8 v visual studio code, a mysql_set_charset na UTF8. A struktura tabulky na cz to se mi zobrazí v pohodě na phpmyadmin diakritika.

 

Ale jakmile jdu na server, tak ta diakritika je poškozená.

 

Když např dám windows-1250 v visual studio code. A nastavim třeba strukturu na cp1250. Tak diakritika na serveru mi jde, ale na mysql Phpmyadmin už zase ne....

 

 

Díky za odpověd, a pomoc.

Link to comment
Share on other sites

6 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

Zkus po inicializaci připojení (či před 1. query) zavolat tuto query: 

SET NAMES 'UTF8';

Teda tipuju že je problém jen s diakritikou z DB, že slova s diakritikou hardcodnutá v kódu s tím problém nemají

Edited by kazlik
Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Globální moderátor

tabulka by měla být setnutá taky na něco co to podporuje. Vždy jsem dával utf8mb4_general_ci (případně utf8mb4_czech_ci) ale co jsem se dočetl, tak teď už je něco lepšího. Každopádně klasický utf8 v db nepojede tuším (15 let zpět ne-e) a cp1250 asi uplně nechceš.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
před 2hodinami, Hip said:

tabulka by měla být setnutá taky na něco co to podporuje. Vždy jsem dával utf8mb4_general_ci (případně utf8mb4_czech_ci) ale co jsem se dočetl, tak teď už je něco lepšího. Každopádně klasický utf8 v db nepojede tuším (15 let zpět ne-e) a cp1250 asi uplně nechceš.

 

Oukej, ale co teda mam nastavit strukturu + encoding, a mysql charset? 

@Hip

Link to comment
Share on other sites

  • 0
před 6hodinami, kazlik said:

Zkus po inicializaci připojení (či před 1. query) zavolat tuto query: 

SET NAMES 'UTF8';

Teda tipuju že je problém jen s diakritikou z DB, že slova s diakritikou hardcodnutá v kódu s tím problém nemají

právěže mám... Třeba v dialogu "zrušit" tam se to š nezobrazuje, kdyz pouzivam v visual studio code utf8

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Globální moderátor

já nevím, já jsem teď uplně zmatenej kde ti co kde funguje a nefunguje a kde co vidíš nebo nevidíš. Protože se tady bavíš o kódování sql tabulky, ide a pak dialogu v samp? Takhle to aspoň chápu já a jsem uplně ztracenej. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...