Jump to content
  • 0

pomoc Problém s komponentom


Twixo

Dotaz

Popis problému:

Zdravím,

 

 

som si robil nejaké príkazy pre adminov, nech to nemusím robiť potom a dostal som sa na /nitro rádius a oprav rádius, oprav mi funguje úplne dobre ako chcem ale nitro ani náhodou. V kóde máte popis mojích chýb. Máte tam nitro, kt. mi vôbec nefunguje a oprav, kt. mi ide úplne pekne, oboje som robil úplne rovnakým štýlom iba som menil príkazy, ak to bolo nitro, tak pridalo komponent a keď to bol stav, tak opravilo a nastavilo stav...

 

Chyby/varování kompilátoru a při běhu:

--

 

Kód:

 

CMD:nitro(playerid, params[])
{
    new radius;
    new Float:x,Float:y,Float:z;
    new str[254];
    if(sscanf(params, "i", radius)) return SendClientMessage(playerid, 0xFF0000FF, "[ ! ] {FFFFFF} /nitro [ radius / -1 iba zadavajúcemu adminovi ]"); //vôbec nefunguje ten príkaz, dám napr. /nitro 100 a nikomu nič nepridá ani mne
    if(radius == -1) return AddVehicleComponent(playerid, 1010); // keď dám /nitro -1, tak mi napíše neznámy príkaz (unknown cmd)
    GetPlayerPos(playerid,x,y,z);
    for(new i;i[/spoiler][b]Dodatečné poznámky:[/b]--
Link to comment
Share on other sites

4 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0
  • Globální moderátor

Základem je vědět jak něco vyčíst z wikiny:
 
http://wiki.sa-mp.com/wiki/Function:AddVehicleComponent
 
Return Values:

  • 0 - The component was not added because the vehicle does not exist.
  • 1 - The component was successfully added to the vehicle.

Příkaz hází unknown command, protože vrací 0 (v našem případě AddVehicleComponent vrátilo 0)

 

 

Když na to koukneš pořádně, tak do (vehicleid, componentid) parametru vehicleid dosazuješ playerid. Poprosil bych tě upřesnit, co přesně má příkaz dělat když se do rádiusu zadá -1? Přidá to uživateli, který příkaz zadal?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ďakujem, síce stačilo iba upozorniť. Keď som to písal, tak bola polnoc, tak som tam urobil chybu a naďalej som si nevšimol tu chybu, lebo som bol iba nevšímavý, takže netreba ma vraciať na wiki sleep.pngLOCK

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...