Jump to content
  • 0

Diakritika v JListu


martanius

Dotaz

Zdravím. Mám takový problém. Potřebuji vytvořit jednu aplikaci. Aplikaci jí podobnou jsem již předtím dělal, ale s tímto problémem jsem se nesetkal.

 

Potřebuji načíst do JListu text z .txt souboru, což funguje, ale zdá se, že z nějakého důvodu se v JListu objeví ty texty tak, jako by to nebralo dikaritiku. Místo třeba ř, č, ě, ý, atd... se objeví jen nějaký nečitelný znak.

 

11jw0o9.png

 

 

Zde je zdroják, který přidává text ze souboru do JListu :

        File fDatabazeStudentu = new File(cesta + File.separator + "SeznamStudentu.txt");
        File fDatabazeKnih = new File(cesta + File.separator + "SeznamKnih.txt");
        int pocetstudentu = 0; //definice pocitadla
        if (fDatabazeStudentu.exists()) {
            try {
                // Zde umístěte kód pro načtení vašeho nastavení ze souboru
                try (BufferedReader br = new BufferedReader(new FileReader(fDatabazeStudentu))) { //cteni ze souboru fDatabaze
                    String s; //definice s.
                    DefaultListModel DLM = new DefaultListModel(); //definice list modelu DLM

                    while ((s = br.readLine()) != null) //cyklus jede dokud dalsi radka v fDatabaze 
                    {
                        DLM.addElement(s); //prida element do JListu, ten obsahuje vse na radce s.
                        seznamStudentuJList.setModel(DLM); //aktualizuje model JListu
                        pocetstudentu++; //prida 1 k pocitadlu.
                    }
                    infoSeznamStudentuJLabel.setText("Seznam obsahuje: " + Integer.toString(pocetstudentu) + " studentů."); //aktualizuje JLabel o pocet studentu (radku v fDatabaze).
                } // konec cteni ze souboru fDatabaze
            } catch (Exception e) //v pripade chyby pri cteni
            {
                infoSeznamStudentuJLabel.setText("<html>Seznam obsahuje: " + Integer.toString(pocetstudentu) + " Studentů.<br />Chyba při přístupu k souboru.</html>"); //aktualizuje JLabel. 0 studentu nebo chyba.
            }

        }

Děkuju za odpověď.

Link to comment
Share on other sites

2 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

Aha. Tak to jsem něml. Díky :)

 

Já jen, že předtím to šlo. Ale abych to otestoval tak jsem tam teď ten text vložil přímo do toho txt souboru, tak to bylo asi tím, než když si to tam ta aplikace vloží sama.

 

Díky :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...