Jump to content

pomoc Instalacia routera Tenda w311r+


RIP

Recommended Posts

Ahoj.

 

Mam taky problem ze po dlhsom case som nasiel router od wifi a uz dlhsie som si to chcel spristupnit len mam tam jeden zlty kabel od toho ktory sa snazim zapojit do pc no marne totizto problem je v tom zemi to nikam nechce ist zapojit proste to tam nestrcim a ja si neviem s tym dat rady .. 

 

Tu prikladam neake fotky : 

 

Dakujem za kazdu radu velmi mi tym pomozete.

post-14079-0-20408200-1459706408_thumb.jpg

post-14079-0-71083100-1459706412_thumb.jpg

Edited by RIP
Link to comment
Share on other sites

Neviem na čo používaš ten počítač či ide o nejaký server alebo klasicky počítač na prácu. Vizerá to tak že sa jedná o starší pc. Do počítača sa dá zakúpiť komponent ktorí ti rozšíri o ďalší vstupný konektor RJ45. Videl som ich vo viacerých vyhotoveniach ktoré sa pripájajú do počítača ako staršie grafické karty alebo ešte USB typy. 

Ale ak osom spomínal ak ide iba o inštaláciu routra a opätovnému spusteniu, internetový kábel môžeš na chvíľku odpojiť a neskôr zas pripojiť. 

takto vyzerá ten komponent 

ST1000BT32.Main.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pokud jsem to dobře pochopil, tak chceš zprovoznit wifi router. Ten černý co ti vede do počítače dej do wifi routeru (Vetšinou je to tam označeno modrou nebo jinou barvou.). A pak vemeš normální ethernetový (Nebo LAN teď nevím :d ) kabel, zatrčíš ho z jedné strany do wifi routeru (vetšinou tam jsou 4 místa) a druhý konec do PC. Samozřejmě, že ti net hned tak nepůjde. Nejdřív si tu wifi musíš naistalovat. Většinou je to na adresu 192.168.0.1 nebo 192.168.1.1..(Nebo taky pomocí instalačního CD, které by jsi měl mít u routeru). Údaje k připojení: jméno: admin heslo: admin. Vetšinou takto, jestli jsi to nezměnil. A adresy potřebné k instalaci zjištíš když si zapneš příkazový řádek a napíšeš tam ipconfig. Jinak víc nevím, jak bych ti pomohl. Možná pak jedině koupit síťovou kartu viz. hore.

Edited by PetrPaulik
  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Cena je samozrejme rôzna v závislosti od produktu a predajcu. 
Kúpiť to môžeš hoci kde len zas čím lepší tovar tím hlbšie musíš siahnuť do peňaženky. 

Napríklad tu je jeden z ebay 
Niečo z alzyhttps://www.alza.sk/sietove-prvky/sietove-karty/18843099.htm

Link to comment
Share on other sites

Cena je samozrejme rôzna v závislosti od produktu a predajcu. 

Kúpiť to môžeš hoci kde len zas čím lepší tovar tím hlbšie musíš siahnuť do peňaženky. 

 

Napríklad tu je jeden z ebay 

Niečo z alzyhttps://www.alza.sk/sietove-prvky/sietove-karty/18843099.htm

Nevím jestli jsem to špatně pochopil, ale on chce zprovoznit wifi router. Tak k čemu síťovou kartu? Už tam má jeden vstup, jenom prohodí kabely.

Link to comment
Share on other sites

Nevím jestli jsem to špatně pochopil, ale on chce zprovoznit wifi router. Tak k čemu síťovou kartu? Už tam má jeden vstup, jenom prohodí kabely.

Úprimne ani ja neviem vlastne ako to chce keď písal že ten internetový kábel ktorý má zapojený nechce odpájať. Čiže som predpokladal že to využíva na nejaký server pre nejakého klienta ktorý vyžaduje stále pripojenie. Prípadne ma ešte napadlo že asi chce pripojiť oboje káble k pc. 

Tak ma napadla takáto alternatíva v prípade ak som ho dobre pochopil inak ako si čítal tiež som mu odporúčal nech pripojí na chvíľku cez ten konektor ktorý tam už má a opäť by zapojil daný kábel tam kam predtým. 

 

Link to comment
Share on other sites

Ako cena je prijatelna to by sa dalo len nedava mi zmysel k pc za 40 k + nepripojit kablik z wifi .. A instalacne cd nemam aj tak je k nicomu je tam len pouhy navod. 

Link to comment
Share on other sites

Pokud jsem to dobře pochopil, tak chceš zprovoznit wifi router. Ten černý co ti vede do počítače dej do wifi routeru (Vetšinou je to tam označeno modrou nebo jinou barvou.). A pak vemeš normální ethernetový (Nebo LAN teď nevím  :d ) kabel, zatrčíš ho z jedné strany do wifi routeru (vetšinou tam jsou 4 místa) a druhý konec do PC. Samozřejmě, že ti net hned tak nepůjde. Nejdřív si tu wifi musíš naistalovat. Většinou je to na adresu 192.168.0.1 nebo 192.168.1.1..(Nebo taky pomocí instalačního CD, které by jsi měl mít u routeru). Údaje k připojení: jméno: admin heslo: admin. Vetšinou takto, jestli jsi to nezměnil. A adresy potřebné k instalaci zjištíš když si zapneš příkazový řádek a napíšeš tam ipconfig. Jinak víc nevím, jak bych ti pomohl. Možná pak jedině koupit síťovou kartu viz. hore.

 

 

 

Uvidime.

Edited by RIP
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Teraz ked som mal cas sa s tym hrat tak som to zapojil presne tak ako ste mi napisala ze som dal hlavny internetovy kabel do modreho portu na routery a ten zlty som prepojil normalne dotoho portu kde bol predtym ten hlavny internetovy cierny kabel no ale akonahle som to tak spravil tak sa nic nedialo .. Neviem co s tym dalej .. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...