Jump to content

pomoc Minecraft crash


8eep

Recommended Posts

Nazdar ludia.

Mám jeden problém s minecraftom. Sestre na notebooku nejde mincraft a ja som už deb*l z toho, že prečo to nejde.
U uja googla som sa nič nedozvedel. Akurát som čítal, že to môže byť starým driverom na grafiku ale keď som dal skontrolovať drivery takým šikovným programom od Intelu tak nič nenašiel a vo vlastnostiach grafiky po kliknutí na aktualizácia ovládača mi napíše že ovládač je najnovší...

Keď som to skúšal u mňa na notebooku tak všetko šlo pekne a u sestry neviem. Neviete mi povedať v čom môže byť chyba... ?

Ďakujem.
 
Píše mi to:

 

---- Minecraft Crash Report ----
// Sorry :(

Time: 1.1.16 19:57
Description: Initializing game

org.lwjgl.LWJGLException: Pixel format not accelerated
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.nChoosePixelFormat(Native Method)
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.choosePixelFormat(WindowsPeerInfo.java:52)
at org.lwjgl.opengl.WindowsDisplay.createWindow(WindowsDisplay.java:247)
at org.lwjgl.opengl.Display.createWindow(Display.java:306)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:848)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:757)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:739)
at ave.ap(SourceFile:534)
at ave.am(SourceFile:363)
at ave.a(SourceFile:310)
at net.minecraft.client.main.Main.main(SourceFile:124)


A detailed walkthrough of the error, its code path and all known details is as follows:
---------------------------------------------------------------------------------------

-- Head --
Stacktrace:
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.nChoosePixelFormat(Native Method)
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.choosePixelFormat(WindowsPeerInfo.java:52)
at org.lwjgl.opengl.WindowsDisplay.createWindow(WindowsDisplay.java:247)
at org.lwjgl.opengl.Display.createWindow(Display.java:306)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:848)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:757)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:739)
at ave.ap(SourceFile:534)
at ave.am(SourceFile:363)

-- Initialization --
Details:
Stacktrace:
at ave.a(SourceFile:310)
at net.minecraft.client.main.Main.main(SourceFile:124)

-- System Details --
Details:
Minecraft Version: 1.8.9
Operating System: Windows 10 (x86) version 10.0
Java Version: 1.8.0_66, Oracle Corporation
Java VM Version: Java HotSpot Client VM (mixed mode), Oracle Corporation
Memory: 103508784 bytes (98 MB) / 159518720 bytes (152 MB) up to 523501568 bytes (499 MB)
JVM Flags: 6 total; -XX:HeapDumpPath=MojangTricksIntelDriversForPerformance_javaw.exe_minecraft.exe.heapdump -Xmx512M -XX:+UseConcMarkSweepGC -XX:+CMSIncrementalMode -XX:-UseAdaptiveSizePolicy -Xmn128M
IntCache: cache: 0, tcache: 0, allocated: 0, tallocated: 0
Launched Version: 1.8.9
LWJGL: 2.9.4
OpenGL: ~~ERROR~~ RuntimeException: No OpenGL context found in the current thread.
GL Caps:
Using VBOs: No
Is Modded: Probably not. Jar signature remains and client brand is untouched.
Type: Client (map_client.txt)
Resource Packs:
Current Language: ~~ERROR~~ NullPointerException: null
Profiler Position: N/A (disabled)

CPU:


 

Link to comment
Share on other sites

Nič z toho mi nefunguje. Práveže toto je cca už 5 ročný noťas, nahodil som sem win 10 samozrejme nie ten čo prišiel zadarmo do PC a od vtedy ani za boha sa MC nechce spusiť. Keď som pozeral cez Steam verziu OpenGL tak ako 1.1 a mám taký pocit už od začiatku, že to bude tým.

Link to comment
Share on other sites

Mojang založil i vlastní vlákno na tento problém. Vždy je řešením aktualizace driveru na grafiku. Nabádají ať nepoužíváš žádné automatické vyhledávače na aktualizace, také nemáš spoléhat na Microsoft, který podporuje DirectX a ne OpenGL. Takže to najdi prostě manuálně. ;) Zde je offiko vyjádření:

 

 

Update graphics card drivers

This applies to the people who read this ticket after they have created a duplicate of it.

There is nothing Mojang can do to remedy these problems but you can!

* You need to reinstall/update/fix your graphic-card drivers and try again.
* Do not rely on automatic searches for driver updates.
* Do not use Windows Update or Device Manager - Microsoft doesn't install OpenGL, they promote DirectX.
* If you know the brand and type of your graphics card, go to the links provided above and search manually for the most recent driver for your card. The automatic detection tools of the card manufacturers are not recommended.
* If you are running custom Java arguments to increase RAM, then remove them.

 

 

 

Zde máš další odkaz na řešení tohoto problému. - Jediné co tam je navíc, je asi to, že tam mají speciální řešení pro první a druhou generaci graf. karet Intel HD. Mohlo by to odpovídá tvému případu, mluvil jsi o nějakém prográmku od Intelu a a NT je starý 5 let, ovšem o Intel se nezajímám, takže vůbec nevím, v jakých letech měli druhou generaci těch jejich karet. ;)

 

Pokud chceš problém opravdu vyřešit, nezbývá ti nic jiného zkoušet různé možnosti stále dokola, několikrát i ty samé, někdy změnit pořadí kroků. Co jsem se koukal spoustě lidí, co s tím čarovali to začalo jít... vyzkoušeli toho tolik, že už pak ani nevěděli, co pomohlo. ;)

Link to comment
Share on other sites

Hej viem offiko som čítal a čo sa týka toho programku hej dal som skontrolovať všetky drivery a nič nenašlo. V tom NTB je totiž i5 GPU čo sa týka a CPU Intel HD graphics a win 10, 64 bit. Na nete som hladal všetky možné dostupné drivery na grafiku alee nič ani jeden z nich nešiel, buď mi to vyhodilo že notas nemá minimálne požiadavky na ten driver alebo že niečo s procesorom... Napadlo ma však, že celý zádrhel bude práve v tej grafike, pretože čo sa týka DirectX je tam tuším ešte 10 a OpenGL 1.1 lenže čo z toho, keď nemôžem nájsť funkčný driver...Sestra už celá nešťastná, lebo ona veľká gamblerka na MC :d Ale neviem si s týmto vôbec poradiť skúšal som to aj spustiť ako správca, prípadne tú kompatibilitu ale nič..

Link to comment
Share on other sites

Ovšem error vypisuje, že máš tuto verzi Javy:

Java Version: 1.8.0_66

Podle toho druhého odkazu, máš mít nižší verzi Javy než 8 s updatem 60 (na Win 10), ty máš ovšem 8 s updatem 66, což je samozřejmě více. Po té tady stáhni Minecraft.msi, který podle nich ten problém už vyřeší sám. ;)

  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Diky problém vyriešený, akurát je to pre origo čiže je to demo... a je tam čas...

Nevieš o nejako warez launchery ktorý by šiel normálne ? :d

Prípadne by to nevyriešilo nainštalovať staršiu javu teda update 60 ak sa to teda dá ?

Link to comment
Share on other sites

Javu 8u60 stáhni zde. Tebe zajímá Java SE Runtime Environment 8u60 (respektive zkus nižžší, pokud nepůjde tato), a poté musíš zvoli správný Windows podle platformy x86 (32bit), x64(64bit), to asi víš...  Nejlepší zřejmě bude, pokud odinstaluješ nynější Javu a pak si stáhneš tuto. Někde by jsi měl nastavit hledání aktualizací, aby si tam po nějaké době tvá ségra nestáhla za se tu nejnovější. ;) Jinak Warez launcher osobně používám od TeamExtreme, jeden je na ulož.to a vypadá funkčně, po spuštění se ti stáhne aktuální verze launcheru. ;)

Edited by GaRGoyLeS
  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...