Jump to content
  • 0

pomoc Výběr vozidla


vladasavel

Dotaz

Zdarec chlapi.Mám problém. Hledat jsem ani nezkoušel nevím pod čím. Snažím se  vytvořit o nákup vozidel. ale mam problém, Snažím se o něco takovýho

tohle mam na rozpoznávání názvů, modelů, a cen http://pastebin.com/YueyZWtn

Zde mám vybírání těch vozů http://pastebin.com/akpzc4YG.

Problém je v tom že se mi vždy vytvoří stejný auto jen s jinou barvou.Dokéžete poradit ?

Moje myšlenka je taková že někam musím ukládat jaký vozidlo je vybráno a pak k tomu přičítat nebo odečítat v cykle. problém je že nevím jak ten cyklus správně sestavit a ani nevím jak ukládat který vozidlo je právě vybraný.

Beru jakékoliv rady, nápady,myšlenky. Diky :)

Link to comment
Share on other sites

1 odpověd na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0
  • Globální moderátor

Zvláštní, skoro bych řekl, že se ti vytvoří jen první model nebo poslední (je to tak?). Cyklus tu prochází natolik rychle, že vždy se vytvoří a hned smaže tzn. nestihne se ani vystreamovat a proto zbyde vždy jen první nebo poslední model dle šipek.

 

 

Doporučil bych se zbavit cyklu a vytvořit si proměnnou, která bude určovat na jaké pozici v tom arrayi je. resp. 

new counter;

// KEY LEFT
if(counter+1 >= sizeof(ShopVehicles)) counter = 0;
DestroyVehicle(SelectVeh[playerid]);
SelectVeh[playerid]=CreateVehicle(ShopVehicles[counter][VehicleModel],-1945.6757,266.7284,41.3027,110.0,-1,-1,-1);
counter ++;

// KEY RIGHT
if(counter - 1 < 0) counter = sizeof(ShopVehicles) - 1; // mínus jedna je kvůli indexaci => 30 prvků == [0]..[29]
DestroyVehicle(SelectVeh[playerid]);
SelectVeh[playerid]=CreateVehicle(ShopVehicles[counter][VehicleModel],-1945.6757,266.7284,41.3027,110.0,-1,-1,-1);
counter --;

Něco takovéhlo. Akorát ještě dobře zainicializovat dobře counter, aby se nestalo, že poprvé budeš muset zmáčknout LEFT dvakrát. 

Edited by HighPrint
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...