Jump to content

ostatní Pomoc s Cyanogenmodom 9.0 pre Sony Ericsson Xperia neo V


LukikeX

Recommended Posts

Zdravím,

 

vlastním smartfón Sony Ericsson Xperia neo V, do ktorého som sa rozhodol nainštalovať Cyanogenmod. Najnovší stabilný Cyanogenmod 9 pre tento smartfón som stiahol z oficiálnej stránky a riadil som sa pokynmi na: 

http://wiki.cyanogenmod.org/w/Install_CM_for_haida

Skončil som v bode Installing Cyanogenmod on Device v bode 4. Všetko predtým išlo super, príkazový riadok mi nevypísal ani jeden error, ale akonáhle som napísal príkaz fastboot reboot,ktorý som mal napísať ako bolo spomenuté v návode, v bootloaderi sa mi ukázalo logo Free Xperia Project a dalej len čierna svietiaca obrazovka (mobil sa nedá vypnúť aj ked vyberiem batériu tak sa ako keby reštartuje).

 

Prosím, poraďte mi, naozaj už neviem, ako mám pokračovať :) Ďakujem Vám za pomoc :)  

Link to comment
Share on other sites

áno, bootloader som odomkol úspešne cez fastboot pomocou návodu na stránkach Sony, ROMku som flashol tiež cez fastboot tak, že som stiahol súbor .zip zo stránky cyanogenmodu, presne pre Neo V, stiahol som poslednú stabilnú verziu 9, potom v návode bolo napísané, že mám rozbaliť súbor a vybrať odtiaľ boot.img a ostatné a pomocou príkazu fastboot boot boot.img ho tam flashnúť čo som aj spravil. Potom som mobil reštartoval príkazom fastboot reboot, všetko išlo pekne, ale teraz sa mi mobil nedá ani vypnúť a ak vyberiem a znova zasuniem batériu tak sa ako keby reštartuje..

Link to comment
Share on other sites

Pokud máš TWRP/CWM recovery, tak vyzkoušej wipe data a cache. Jestli nepůjde ani to, tak jsi si úspěšně bricknul telefon. Taky se mi to povedlo, no opravil jsem to nějakým SW přímo od LG(Má značka telefonu), který tam zpět flashnul stock recovery a ROM - bootloader nechá odemčený. Podívej se jestli něco takového existuje i pro sony, pokud ne tak ti s tím už víc neporadím.

 

BTW: Odemčením bootloaderu jsi přišel o záruku, ale u takto starého telefonu to už je asi jedno :d

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Už som to opravil, nebolo to bricknuté, iba som sa nevedel dostať do recovery, trocha zvláštny spôsob (počkať kým bude blikať LEDka na modro-fialovo a potom stlačiť tlačidlo hlasitosti) ale inak to už mám...

 

čo sa týka toho bootloaderu, tak sa mi zdá, že Sony oficiálne podporuje takéto veci a že pri Sony smartfonoch nestraním záruku.. Ale to som si nie moc istý.

 

Ešte by som sa chcel spýtať, vlastním smartfon Samsung Galaxy S4 i9505, nemá niekto skúsenosti s MultiROM manažérom? 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...