Jump to content
  • 0

pomoc [HELP]Chci se naučit zprávy


aneglepd

Dotaz

Hezký den přeji,

 

jsem začátečník co se týče programování v pawnu. Pawno mě zaujalo protože mohu vyvíjet skripty pro servery, a to se mi zalíbilo. Rád bych se stal profesionálním pawnerem a vím, že to bude potřebovat hodně času a tréningu. Začal jsem pawnit vlastní mód a zajímalo by mě, jak bych si mohl udělat příkaz kterým budu moci napsat všem lidem nějakou zprávu. Prohledával jsem anglická fora ale nic přesně takovýho, co hledam já jsem nenašel.

 

Potřebuji udělat příkaz /lv

 

Ale na začátku bych potřeboval vědet, jak udělat to, aby pokud hráč napíše příkaz /lv server napsal VŠEM hráčům do chatu, že daný hráč, který napsal příkaz /lv se odwarpoval do Las Venturas.

 

Už jsem se naučil to samý dělat s příkazem "SendClientMessage" ale tento příkaz odešle danou zprávu pouze hráči, který daný příkaz odeslal. A taky by mě zajímalo, jak udělat to, aby server zjistil jaký hráč příkaz napsal.

 

Byl bych moc rád, kdyby jste mi to vysvětlili, a poprosil bych vás, aby jste mi sem nedávaly celý kódy, já bych se to rád naučil postupně.

 

Budu vám moc vděčnej za vaše rady.

Link to comment
Share on other sites

1 odpověd na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

Namiesto SendClientMessage použiješ SendClientMessageToAll - to odošle správu všetkým hráčom na servery

Pre získanie mena hráča odporúčam stock PlayerName, ktorý zistí hráčové meno...

stock je tu:

stock PlayerName(playerid){
new name[MAX_PLAYER_NAME];
GetPlayerName(playerid,name,MAX_PLAYER_NAME);
return name;
}

pri formáte potom použiješ niečo ako:

format(string,128,"Hráč %s sa odwarpoval do LV",PlayerName(playerid));
SendClientMessageToAll(FARBA_ODOSLANEHO_TEXTU,string);
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...