Jump to content

pomoc Problemy s Dialogem


HardLock

Recommended Posts

Zdravím... mam tu jeden problem s dialogem, vůbec nechápu co stím je. Na server si dám jedno jaký mod a Filterscripts s Dialogem a když dám ve hře třeba příkaz /carmenu , zobrazí se dialog a kliknu na jedno poličko a dialog zmizne a nic se neděje.. Nevíte nahodou co stím?.. Jsem už zoufalej, hledal sem návody i na Internetu a není to tam. Hlavně mi netvrdte, že to má co společnýho rze, že se to shoduje stejný ID dialogu. Zkoušel sem to na vícero módech a nic.. :) Tak prosim o pomoc :)

Link to comment
Share on other sites

Prohazují se ti Dialogy

 

Technické Otázky:

 

Jakej máš mod ?

Kolik máš na serveru FilterScriptu ?

A jak je máš napsané v Nastavení Serveru ?

No zapsane je ma dobre ...  a filterscriptov načo ?

šak sa mu načíta až klikne na tlačitko v tom 1. dialog sa nič nedeje

ak som ted povedl správne..

Skus sem hodiť Code,

Link to comment
Share on other sites

Prohazují se ti Dialogy

 

Technické Otázky:

 

Jakej máš mod ?

Kolik máš na serveru FilterScriptu ?

A jak je máš napsané v Nastavení Serveru ?

 

Mod tam můžu mít jaký koliv a stejně to dělá to samí, takže modem to není.

Zkoušel sem vymazat i všechny FS co tam mám a dat tam jen jeden s Dialogem a stejně nic.

Nastavení Serveru může vypadat i takto:

echo Executing Server Config...
lanmode 0
rcon_password ggg
maxplayers 100
port 7777
hostname Název serveru
gamemode0 rivershell
filterscripts CarMenu
announce 1
query 1
chatlogging 0
weburl www.sa-mp.com
onfoot_rate 40
incar_rate 40
weapon_rate 40
stream_distance 300.0
stream_rate 1000
maxnpc 0
logtimeformat [%H:%M:%S]

No zapsane je ma dobre ...  a filterscriptov načo ?

šak sa mu načíta až klikne na tlačitko v tom 1. dialog sa nič nedeje

ak som ted povedl správne..

Skus sem hodiť Code,

 

To máš uplně jedno jakej je to Code, když to nefunguje na žádným módě , může tam být i 2000 ID Dialogu a stejně to nejde, fakt nwm co tomu je.. už sem samp předtím dlouho nehrál, po roce sem se zase k tomu vrátil, ale na verzi 0.3c sem to měl ještě v pohodě ze serverama a s Dialogem celkově pokud já vím.. Nwm jestli to je špatnou verzi  serveru, nebo já fakt nevím 

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

ak máš napr jeden FS v ktorom má dialog ID 1 a druhý FS v ktorom je tiež dialog ID 1 tak sa ti budú prehadzovať... skús to pozrieť ...

Link to comment
Share on other sites

ak máš napr jeden FS v ktorom má dialog ID 1 a druhý FS v ktorom je tiež dialog ID 1 tak sa ti budú prehadzovať... skús to pozrieť ...

 

Kolikrát to mám psát, že i když tam dám ID 2000 tak to nejde, a i když tam dám mod bez dialogu, tak to nejde ten FS správně.

Prostě naběhne Dialog, kliknu na nějakej výběr a nic se neděje..

Link to comment
Share on other sites

to bude codom ! v pawne skus dať sem OnDialogResponse !

 

Jak to může být codem, když nejde jaký koliv FS s dialogem at už můj nebo, když nějakej stáhnu, žeby všichni měli špatnej kod v pawně?.. to mi nějak nejde dohromady :)

Link to comment
Share on other sites

to nevykonanie sa najčastejšie stáva pri zlom ID dialógu alebo pri viacerých FS, pričom jeden stopne callback do ostatných.. ale tým čo vravíš si vylúčil obidve možnosti.. skús si spraviť test GM a FS a skús ich na local servery, keď ti pôjdu(tým vylúčiš skript chybu) hoď ten test GM a FS na VPS/dedicated (samozrejme config maj na oboch serveroch rovnaký)
PS: a vyskúšajte to viacerí, ak by to náhodou bola chyba tvojho SA-MP klienta

Link to comment
Share on other sites

to nevykonanie sa najčastejšie stáva pri zlom ID dialógu alebo pri viacerých FS, pričom jeden stopne callback do ostatných.. ale tým čo vravíš si vylúčil obidve možnosti.. skús si spraviť test GM a FS a skús ich na local servery, keď ti pôjdu(tým vylúčiš skript chybu) hoď ten test GM a FS na VPS/dedicated (samozrejme config maj na oboch serveroch rovnaký)

PS: a vyskúšajte to viacerí, ak by to náhodou bola chyba tvojho SA-MP klienta

 

SA-MP Klienta sem stahoval ze stránky sa-mp.com, tak nevím.. a to co si mi  psal, tak jako první zkouším FS na local servery a pak to dávam na ten můj VPS.. jedině co bych mohl udělat jestli to děla jen mě, stáhnout Klienta někde jinde, ale ještě sem to s jinýma nezkoušel, tne dialog spustit. Tak nevím

Link to comment
Share on other sites

takže už sú len dve možnosti.. úplne divná chyba SA-MP klienta(preinštaluj, vyskúšaj skript s niekým iným), alebo chyba SA-MP serveru(preinštaluj, vyskúšaj s default nastaveniami)..
ale zrejme to bude zle nastavený SA-MP server/VPS

bonusová otázka: aký OS ? :d

Link to comment
Share on other sites

Bože,neraďte ak to neviete.Na konci publicu OnDialogResponse si zmeň "return 1;" na "return 0;"

 

Ok, zkusím to :)

 

takže už sú len dve možnosti.. úplne divná chyba SA-MP klienta(preinštaluj, vyskúšaj skript s niekým iným), alebo chyba SA-MP serveru(preinštaluj, vyskúšaj s default nastaveniami)..

ale zrejme to bude zle nastavený SA-MP server/VPS

bonusová otázka: aký OS ? :d

 

No na local serveru u mě mám Win 7.. a u kámoše na VPS je Linux Ubuntu asi, ted nwm kolikátka. Kdyžtak bych se ho zeptal..

 

 

PS: už to jde, fakt že jo .Se v pwn na ondialogresponse se musí nastavit Return 0; a dialog fakt jde, diky. Ale je to divný že u jiných verzi samp, tam mohlo být klidně return 1; a šlo to i tak, ale co už :).. Moc díky eXistenz  za radu

 

Jinak Téma můžete už Locknout, (vyřešeno) :)))

Link to comment
Share on other sites

Skús toto FS .. do configu ho zapíš ako prvé FS

 

#include <a_samp>

public OnPlayerCommandText(playerid, cmdtext[])
{
if (strcmp("/exot", cmdtext, true, 10) == 0)
{
ShowPlayerDialog(playerid,200,   DIALOG_STYLE_MSGBOX, "Dialog Test", "Nejaký text", "Tlačítko 1", "Tlačítko 2");
return true;
}
return false;
}

public OnDialogResponse(playerid, dialogid, response, listitem, inputtext[])
{
if(dialogid == 200)
{
   if(response)
   {
    ShowPlayerDialog(playerid,200,   DIALOG_STYLE_MSGBOX, "Dialog Test", "Klikol si na tlačítko 1", "Tlačítko 1", "Tlačítko 2");
   }
   else
   {
    ShowPlayerDialog(playerid,200,   DIALOG_STYLE_MSGBOX, "Dialog Test", "Klikol si na tlačítko 2", "Tlačítko 1", "Tlačítko 2");
   }
}
return false;
}
Link to comment
Share on other sites

 

Skús toto FS .. do configu ho zapíš ako prvé FS

 

#include <a_samp>

public OnPlayerCommandText(playerid, cmdtext[])
{
if (strcmp("/exot", cmdtext, true, 10) == 0)
{
ShowPlayerDialog(playerid,200,   DIALOG_STYLE_MSGBOX, "Dialog Test", "Nejaký text", "Tlačítko 1", "Tlačítko 2");
return true;
}
return false;
}

public OnDialogResponse(playerid, dialogid, response, listitem, inputtext[])
{
if(dialogid == 200)
{
   if(response)
   {
    ShowPlayerDialog(playerid,200,   DIALOG_STYLE_MSGBOX, "Dialog Test", "Klikol si na tlačítko 1", "Tlačítko 1", "Tlačítko 2");
   }
   else
   {
    ShowPlayerDialog(playerid,200,   DIALOG_STYLE_MSGBOX, "Dialog Test", "Klikol si na tlačítko 2", "Tlačítko 1", "Tlačítko 2");
   }
}
return false;
}

 

 

Už je to vyřešeno, jak si psal. přehodit jen return 1; na return 0; a najendou dialog funguje.. to nechápu jak tu verzi 0.3z pokazili, ale hlavně že jde dialog, ale spíše hodně věcí musím mít v pwn, abych to vždy mohl přepsat...

 

ale jinak už je to vyřešeno, díky :))

Link to comment
Share on other sites

skús si spraviť test GM a FS a skús ich na local servery, keď ti pôjdu(tým vylúčiš skript chybu) hoď ten test GM a FS na VPS/dedicated

 

jako první zkouším FS na local servery a pak to dávam na ten můj VPS

tak kde asi bola chyba :think:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...