Jump to content
  • 0

pomoc HTML kód


Vakos

Dotaz

7 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

Expertik: Jedná se o menu, tudiž přes seznam <ul><li>.

Vytvořenýmu seznamu zrušíš číslování, zobrazíš do řádku (display: inline, nebo inline-box, musíš zkusit) celýmu ul dáš pozadí toho rámečku. A pro každý ul přidáš bg, které se nebude opakovat (max. repeat-y) s tím, že u prvního potomka jej nezobrazíš (li:first-child{background: none;}) Asi tak bych šel na to já. A nezapomeň na margin a padding

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Expertik: Jedná se o menu, tudiž přes seznam <ul><li>.

Vytvořenýmu seznamu zrušíš číslování, zobrazíš do řádku (display: inline, nebo inline-box, musíš zkusit) celýmu ul dáš pozadí toho rámečku. A pro každý ul přidáš bg, které se nebude opakovat (max. repeat-y) s tím, že u prvního potomka jej nezobrazíš (li:first-child{background: none;}) Asi tak bych šel na to já. A nezapomeň na margin a padding

 

Každý máme jiný způsob.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Taky jsem dříve divoval, ale když si vezmeš, že menu je seznam položek, bylo by jej dobré v kódu zobrazit jako seznam. Nechci tě o ničem přesvědčovat, ale zkus se kouknout do různých free šablon. Tímto se trochu vylepšíš v kódování :)


A navíc seznam je lépe čitelný např. pro zrakově postižené. U divu nemáš takový přehled k čemu je, což ti seznam definuje

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Určitě, HTML5 nav, ul, li, a, co se vzhledu týče, tak využít shadow, transform(rotace, perspektiva), samozřejmě je lehčí udělat to přes obrázek, jen říkám, že to jde i pomocí css3.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...