Jump to content

ostatní Pomoc s GM


HemeneX

Recommended Posts

Dobrý den, potřeboval bych poradit, pokud budete mít čas tak mi pomožte :)

 

 

Takže, koupil jsem SA:MP server od hostingu fakaheda.eu, v základu tam byl už mód Grand Lacerny (grandlarc), a teď nevím jestli se vše stahuje k módu OBRÁZEK. A nebo je to k samp serveru. Dále bych potřeboval jak se nějak překladá mód (např. z angličtiny do češtiny). Protože do toho hledím už půl hodiny a ještě nevím jak na to, na internetu jsem to taky nenašel tak jsem šel napsat sem. A kdyby se mi povedlo nějaký mód přeložit tak kám se vkládá..? Asi se to bude vkládat do složky gamemodes. Po rozkliknutí z minulého obrázku složky gamemodes tam bylo tohle OBRÁZEK, to se pak bude muset vše vymazat..? A poslední otázka :d Když si stáhnu nějaký mod v angličtině tak se stáhne jen jeden soubor v .pwn a k tomu módu nic už nepotřebuju..?

 

 

Buďte prosím trpělivý, teprve jsem s tím začal, děkuji..

Link to comment
Share on other sites

nerad pomáhám nováčkům který o samp ví tzv. "ho*no" spíš když nic neví o samp serveru a skriptování protože ja nejsem moc trpělivej to je něco jako když 80. leté babce by jsi vysvětloval jak si má nainstalovat nějaký program :d a pak se blbě zeptá jak ho spustí
tvoje otazky:
1)nevím jestli se vše stahuje k módu OBRÁZEK. A nebo je to k samp serveru
2)jak se nějak překladá mód (např. z angličtiny do češtiny)

3)kám se vkládá..?

4)to se pak bude muset vše vymazat..?

5)Když si stáhnu nějaký mod v angličtině tak se stáhne jen jeden soubor v .pwn a k tomu módu nic už nepotřebuju..?

odpovědi:
1)vše se stahuje k samp serveru
2)to záleží jestly od modu seženeš pwn soubor který lze upravovat  zkompilovaný soubor amx již ne(trochu ano ale nedoporučuje se to takže ne)
pokud ho máš tak přepisuješ jen stringy(text v jiném jazyce bývá v "uvozovkách" třeba "Player %s connected to server" na "hráč %s se připojil na server",
!důležité pokud v textu budeš mít %s %d %s tak musíš zachovat jejich pořadí pokud skriptovacímu jazyku nerozumíš tak neměň pořadí ti zkušenější ví jak si to upravit!
3)vkláda se zkompilovaný amx do složky Gamemodes a v server.cfg musíš přepsat Gamemode0(takhle myslim že to tam je) na název co má náš mod(název souboru bez .amx) :d
4)nemusí

5)pokud mod je tzv. "bezpluginový" tak vlastně ne jen potřebuješ program pawno který stahneš na http://sa-mp.com v downloads stahneš windows server a tam máš složku pawno kde ten program je

!nováčkům bych určitě nedoporučoval dělat server tzv. "na vlastní pěst"!

Link to comment
Share on other sites

 

!nováčkům bych určitě nedoporučoval dělat server tzv. "na vlastní pěst"!

Ja som ako jediný písal, že server si nováčik zbytočne kúpi...

Viď géniovia mu napísali, že sa to určite oplatí na fakahede....

Link to comment
Share on other sites

nerad pomáhám nováčkům který o samp ví tzv. "ho*no" spíš když nic neví o samp serveru a skriptování protože ja nejsem moc trpělivej to je něco jako když 80. leté babce by jsi vysvětloval jak si má nainstalovat nějaký program :d a pak se blbě zeptá jak ho spustí

tvoje otazky:

1)nevím jestli se vše stahuje k módu OBRÁZEK. A nebo je to k samp serveru

2)jak se nějak překladá mód (např. z angličtiny do češtiny)

3)kám se vkládá..?

4)to se pak bude muset vše vymazat..?

5)Když si stáhnu nějaký mod v angličtině tak se stáhne jen jeden soubor v .pwn a k tomu módu nic už nepotřebuju..?

 

odpovědi:

1)vše se stahuje k samp serveru

2)to záleží jestly od modu seženeš pwn soubor který lze upravovat  zkompilovaný soubor amx již ne(trochu ano ale nedoporučuje se to takže ne)

pokud ho máš tak přepisuješ jen stringy(text v jiném jazyce bývá v "uvozovkách" třeba "Player %s connected to server" na "hráč %s se připojil na server",

!důležité pokud v textu budeš mít %s %d %s tak musíš zachovat jejich pořadí pokud skriptovacímu jazyku nerozumíš tak neměň pořadí ti zkušenější ví jak si to upravit!

3)vkláda se zkompilovaný amx do složky Gamemodes a v server.cfg musíš přepsat Gamemode0(takhle myslim že to tam je) na název co má náš mod(název souboru bez .amx) :d

4)nemusí

5)pokud mod je tzv. "bezpluginový" tak vlastně ne jen potřebuješ program pawno který stahneš na http://sa-mp.com v downloads stahneš windows server a tam máš složku pawno kde ten program je

 

!nováčkům bych určitě nedoporučoval dělat server tzv. "na vlastní pěst"!

 

Děkuji, já vím že nováčci si nemají kupovat hned server za penize, ale chtel jsem si vyzkouset. Nekteri rikaji, ze tak za pul az mesic dostanu.

Pokud jsem to dobře pochopil tak v souoru . amx se to překladá..? :)

Link to comment
Share on other sites

Máš soubor pwn. a v něm si mód přeložíš,ale musíš hledat co přesně chceš přeložit...Poté dej F5 a zkontroluj si,jestli tam máš chyby nebo je to bez problému...

 

Dej CTRL+S pro uložení a opět F5.Poté se ti ve složce kde jsi měl soubor .pwn objeví soubor .amx.Soubor .amx dáš do složky gamemodes a zapíšeš jeho název v configu.

 

 

Například pp.amx a ten zapíšeš do configu jako pp.Dle toho jestli se musí zapisovat i .amx nebo jen název.To by tam mělo být zapsané.Poté restart serveru a zkoušej,jestli mód potřebuje vylepšit apod...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...