Jump to content

návod Format


Tanga

Recommended Posts

Jasne, veď to bol len vtip s tými gifmi :) :).

A Doom, zabudol som - mám tam aj tie argumenty napísané, keby si to čítal poriadne..

 

Doom, neber to ako ukážku a ani ostatní:

Nesnažte sa prosím machrovať, ak ste si neprečítali celý návod, aj s časťou, že je pre začiatočníkov a preto nepoužíva terminológiu.

Obzvlášť, keď ani neviete čo píšete.

ale to stim stringem jsem videl na wikine !:d

Link to comment
Share on other sites

To nepatrilo tebe, ale DOOMovi. Neskôr spravím podeobný návod aj pre profesionálov o premenných, v ktorých presne vysvetlím ako string (text) funguje.

Link to comment
Share on other sites

1. „Omluva přijata - každý jazyk používa rovnakú terminológiu, ale povedzme, že to nevadí.

Napsal jsem "terminologie" (všimni si uvozovek), protože minule jsem použil výraz konstanta(z PHP, kterému jsem se v té době nejvíce věnoval) pro definici v Pawn a málem mě tu za to ukamenovali.

 

2. „Nadávka v návode je preto, že tak to nováčik má rád. Preto žiaci v škole nadávajú. Kým nebude profík, bude sa mu páčiť toto, nie komplexnosť skriptu.

Tak toto mě pobavilo..

 

3. "Práve robím návod na ZCMD, nech je začiatočník akokolvek začiatočný, toto by pochopil a ak nie, môže sa spýtať  ;)."

Návod na ZCMD.. Není tu už takový návod? Já jsem se nedíval, ale myslím si, že už tu asi bude.

 

4."Áno je to popsáno laicky - moje návody sú špecifické JEDNODUCHOSŤOU, kde sa napríklad aj skúsený ako WILSZON35 naučí čo je to string (len príklad  :d )."

Tím, že to napíšeš jak pro retardované děti je naučíš pěkný prdlajz..

5."A či je to spájanie stringov? Úplne hore to bolo napísané asi týždeň, kým som to nezmazal... BOLO TAM NEKOMENTOVAŤ AK POZNÁTE STRCAT. Keďže však som myslel, že každý to už videl, alebo mu dojde, že začiatočník nepotrebuje presnú terminológiu, lebo si ju nezapamätá, tak som to odtial zmazal."

Já jsem ti pouze zkritizoval co se mi na tvém tutoriálu nelíbí. Je mi líto, že neumíš přijmout kritiku a i začátečník by se měl učit už od začátku učit názvy jednotlivých prvků, tak jak jsou a ne stylem: „No a pak uděláme toto a to nám udělá toto a toto”.

Nebylo by lepší použít třeba:

No a pak nadeklarujeme proměnnou a typu bool, která nám bude vracet pravdu a nepravdu

Proměnná - Místo vyhrazené v paměti, z kterého se dají číst a nebo do něj zapisovat určitá data.

Boolean - Slouží k ukládání pravdivé a nepravdivé hodnoty do paměti (v současné době mě nenapadlo jak to výstižněji napsat)

 

6. "To nepatrilo tebe, ale DOOMovi. Neskôr spravím podeobný návod aj pre profesionálov o premenných, v ktorých presne vysvetlím ako string (text) funguje."

Návod pro profesionály? Chlape ty mě bavíš.

Link to comment
Share on other sites

Tak to ťa nachytali - konštanta je aj v pawn - #define - asi ťa ukameňovali tí, čo v živote nepoužili statické pole.
Návod na ZCMD - ja som sa díval a nebol tu. Aj keby, moje návody sú pre začiatočníkov - nie ako tie ostatné.
Nie, pretože každý v terminológii môže urobiť chybu, aj ten čo to vie ; 96% nevie aký je rozdiel medzi deklaráciou a definíciou ;  premenná nemusí byť zrovna miesto vyhradené v pamäti, v jazyku C je dosť blízko k pointeru a premennej a mnoho ľudí, ani programátorov na úrovni nerozozná rozdiel ; boolean neslúži... je to dátový typ, ktorý môže mať danú hodnoty, ale neukladá ich. Každý pamäť, ktorá sa používa, či už RAM, DROM, alebo iná nemôže uložiť nič natrvalo, ak to nieje uložený už z výroby - slúži len precosor, ktorá mu udelí nejakú adresu..
(neber to zle)

Vidíš, že aj taký fajnšmeker ako si ty môže urobiť chyby.
Uznávam ťa a viem, že si dobrý, ale ak tam môžeš urobiť chybu ty, tak nováčik ju tam urobí.

A to nie je tak, že neuznám kritiku, ja mám rád kritiku, ale rád ju okritizujem :). Vôbec ma to neštve, ani mi to nevadí. Mám rád ak ma niekto niečo naučí.

Link to comment
Share on other sites

Já si nemyslím, že jsem to napsal vyloženě špatně. Snažil jsem se to napsat co nejtriviálněji, aby to začátečník pochopil. Myslím si, že začátečník by si ani neškrtnul v tvém popisu booleanu. A definice, že proměnná je místo v paměti do kterého se dá zapisovat a ze kterého se dá číst je pro začátečníka dostačující.

Link to comment
Share on other sites

Ja viem, že by si ani neškrtol, preto som to ani nikde nespomenul.
Ver mi, snažím sa ako sa dá, aby to pochopil každý.
Ďakujem ináč za radu. ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...