Jump to content

Podomácky vybudovaný Počítač.


ebabecka

Recommended Posts

Zdravím.

 

Chcel by som od vás poradiť. Plánujem poskladať PC pre programovacie účely, na ktorom nebudem tráviť veľa času, ale len taký osobný pre mňa aby som ho mal vždy k dispozícií.

Mám niekde odloženú starú matičnú dosku, ale ostatok si musím dokúpiť, zrozumiteľne čo najlacnejšie.

 

Takže čo vlastne potrebujem? Poradiť akú kúpiť grafickú kartu, chladič atď., pretože sa do toho moc nevyznám. Chcel by som aby ten PC utiahol aspoň hru ako je Minecraft.

 

Dúfam že mi budete dokázať poradiť :).

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

pro programování a tento případ je lepší investice notebook ;)

vyjde tě to levněji a je s tím méně problémů

 

rozhodni se a ještě sem napiš..

Link to comment
Share on other sites

Takže chceš počítač převážně pro programování a jen pro občasné hraní minecraftu?

 

Jak už psal Hip na programování je lepší notebook, jelikož můžeš pracovat i mimo domov a na programování nepotřebuješ nějakou extra mašinu, pokud tedy neprogramuješ nějakou náročnější 3D hru. Stačil by sehnat i nějaký repasovaný, ale nevím jak na tom bude chodit ten mc :d

Link to comment
Share on other sites

S výběrem součástek ti sice neporadím, ale budeš pravděpodobně muset koupit i novou základovku. Píšeš, že je starší, takže uvažuju že má IDE konektory. Současné HDD, DVD-ROM se připojují přes SATA

Link to comment
Share on other sites

pro programování a tento případ je lepší investice notebook ;)

vyjde tě to levněji a je s tím méně problémů

 

rozhodni se a ještě sem napiš..

 

No neviem jak tebe ale mne strasne vadi programovat na laptope. Hlavne to ze tam je iba 1 mali monitor na ktorom ho*no vidim. +Z trackpadom/touchapdom sa dost na ho*no robi ked nemas po ruke mysku a po chvili to zacne strasne srat. Ja osobne preferujem vykonny komp s 3 monitorami.

Link to comment
Share on other sites

 

 

No neviem jak tebe ale mne strasne vadi programovat na laptope. Hlavne to ze tam je iba 1 mali monitor na ktorom ho*no vidim. +Z trackpadom/touchapdom sa dost na ho*no robi ked nemas po ruke mysku a po chvili to zacne strasne srat. Ja osobne preferujem vykonny komp s 3 monitorami.

Da sa na to zvyknut :d Ja od kedy mam ntb tak si pisem len v nom :d Kupil som si mysku ktoru mam stale s nim :d :d

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...