Jump to content
  • 0

pomoc Windows nechce spustiť :/


Paulo*

Dotaz

Zdravím,zakladám túto tému/help topic lebo potrebujem od vás pomoc alebo neako poradiť ohladom môjho PC.Ide oto že mi ho moja "dementna" sestra neakym záhadním spôsobom pos*ala lol..presnejšie nejde zapnúť,už pri zapínaní mi vyskočí že je nečo s hardwarom či softwarom alebo že sa zle vypol či čo,určite to každý pozná tu tabulku ktora mi vyskočí no a tam mate teda na výber spustiť windows normalným spôsobom,so sietou,s CMD no a ja ked dam to spustiť bežným spôsobom tak nič windows načita normal no a ked to skonči tak mi na obrazovke vyskoči "Out of Range" a nič dalej .. :/ fakt som stoho v prdeli.Preinštalovať windows nechcem už len kvôli svojim veciam ktore z PC nechcem stratiť xd..

Mate teda neaky napad ako by som to spustil alebo čo?

 

Ďakujem btw použivam xp.

Link to comment
Share on other sites

4 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

1.Já bych řekl, že to bude problém s rozlišením.. Zkus to spustit přes Stav nouze a pak změň rozlišení na nějaké nižší.. třeba 1024x768, 800x600 a nebo prostě nějaké nižší než tam je vybráno a zkus znovu spustit systém

 

2.Pokud ti nepůjde stav nouze tak při startu normálně mačkej F8 a pak dej Enable VGA (nevím jak je to tam česky něco jako Zapnout VGA nebo tak..) a ono by to mělo rozlišení opravit.

 

3. Pokud stále nepůjde tak jdi zas do stavu nouze a nastav frekvenci monitoru na minimálně 60Hz

 

4. Pokud stále ne tak zas do stavu nouze a stiskni ctrl + R.. tam napiš : msconfig a vyber záložku BOOT.INI a tam zaškrtni /BASEVIDEO a ulož a restartuj stroj.

 

5. Pokud nic z toho nepomůže tak mě už napadá jen zkusit Poslední známou funkční konfiguraci

Link to comment
Share on other sites

  • 0

DooM uz sa stym serem dlho kokos hladam googlim jak deb*l :d.. skusal som to boot.ini ono to spusti windows ale nemozes zmenit rozlisenie lebo to vypise again out of debils.. skusam to vga mode ale zasa ked zmenim rozlisenie tak down kua je to na prd skusal som aj posledne zname nastaveni a prd :S frekvenciu maam na 60 aj to rozlisenie dalo samo na najnizsie sakra to je v prdeli islo vsetko v poho a zrazu tato somarina .. musim povedat ze sa mi to uz raz stalo ani neviem co a jak to to spravil omg ..

 

Uuuuf tak pisem uz z mojho pc :d.. je to super som rad.. neco som porobil postuchal tie kontakty v pc :d no a vybral vycistil trochu grafiku + ventilak a ide no :d bol to cisto hardware problem 100 %

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...