Jump to content

hledám hladam niečo kde si zarobím (cez net)


Fr0st

Recommended Posts

Napadají mě čtyři způsoby:

1. klikačky - ale to než vyděláš 10 korun trvá třeba měsíc :d

2. Programování na zakázky - doporučil bych PHP. Podlě mě na něm dnes docela vyděláš, přeci jsou v něm nakodovany téměř všechny stránky. A tato forma prezentace je v dnešním světě nejrozšířenější. Ale třeba umět taky HTML,CSS, a grafiku...

3. Pořádně se naučit C++/C# a najít si nějaký vývojařský tým a vytvářet třeba hry. Ale musel by jsi být fakt dobrej a mít hodně štěstí.

4. Natáčet videa na youtube a dosáhnout úspěchu podobného jako např. Gogo :d

Link to comment
Share on other sites

pawn, amxxmodx(nebo jak se to píše :d) a jiné jazyky určené k modifikaci nějaké hry jsou naprosto zbytečné.. Na tom vyděláš leda veliké prd.

Dnes se dá vydělat prakticky jakýmkoli samostatným jazykem. Ale největší výnos budeš mít defakto na jazycích : Java, PHP a C

Link to comment
Share on other sites

este k tym bodom

Na hellshare zarobis asi 7e za mesiac ked tam bude uploadovat filmy v radoch 100viek GB

Alebo zacni profesionalne hrat napr. lolko, zacni streamovat napr. na twich.tv a urcite sa nejaky ten sponzor najde :d

 

 

A k tym jazykom. No dnes je udajne najlepsie platena Java ale tak osobne si myslim ze ten jazyk nema buducnost. JVM Je ako keby ste spustili napr v Linuxe Windows cez nejaky emulator. Fungovat to funguje ale je to zasrane pomale. Odporucam bud C# ked ze win pouziva 85% ludi alebo C++ ale tak neni problem sa naucit oboje ked ze su tie jazyky podobne.

Ale ak chces pochopit ako to funguje tak zacni s C++, v C# sa dost tazko chape ako funguju napr. triedy, alokacia/dealokacie pamete, rozdiel medzi stackom a volnym uloziskom, atd.

 

Ja osobne som sa teraz pustil do D, je to pomerne novy jazyk ktory este neni 100% vyladeny ale na rozdiel od javy v nom vydim buducnost.

Link to comment
Share on other sites

takže mám začať s C++ a ptm až c# .. ? Btw. Prosím ťa napíšeš mi sem cez ktorý program to mám kódovať ? :)

//EDIT: Máš skype ?

Link to comment
Share on other sites

začít C++... no nevím jestli je to zrovna moudré, pokud nemáš téměř žádné zkušenosti s programováním (třeba udělat v C++ GUI aplikaci není tak snadné jako v C#). Řekl jsi že umíš pawn, tak bude asi moudřejší začít s C#, ten je pawnu poměrně podobný. Sice se říká, že vždy je lepší začít tím těžším.. ale to je jedno.

Začni tím, který ti víc přiroste k srdci. Ale C++ se budeš ohodně déle učit než C#. Na školách se většinou začíná s C# a pak se přechází na C++ pokud vím. A v Céčku se programuje zejména ve Visual Studiu. Existuje taky hromada alternativních programů (jak znám Blooda tak on určitě má nějaký alternativní :d) ale já jsem zastánce VisualStudia

Link to comment
Share on other sites

Pokud tedy začneš C# tak doporučuji učebnici : http://programovaci-...ani_csharp.html , sám jsem jí četl a je skvělá na vysvětlení základů a naučíš se dělat triviální hry.

Pak jistě budeš chtít dělat i složitější hry (hry chce dělat dneska každý ne? :d) tak bych doporučil knihu Programujeme 3D hry v jazyce C# od Toma Millera (je na netu k dostání v .pdf zdarma) a nebo Programujeme hry v jazyce C# od Petra Roudenského (ale tu by jsi si musel koupit, stojí něco pod 300 Kč. ale zase je dle mého lepší.)

Link to comment
Share on other sites

Blbost, zacat v C++ je 100x lepsie ako zacat v C#. v C# musis od zaciatku programovat objektovo a pre novacika to bude asi trochu problem pochopit. Kdez to v C++ pozes programovat strukturovane (ci jak sa to vola).

Tiez v C++ skor pochopis ako funguju pointery, praca s polamy atd. Kdez to v C# je to problem pochopit. A programator ktory sa nabyfli par blbosti a potom ich pise pod seba je programator na ho*no. Zakladom programovania je pochopit ako to funguje.

 

Inak u nas v skole sme zacinali najprv v C++ a az potom sme presli na C#, robit to opacne nema zmysel. Samozrejme vyvyjiat GUI aplikacie v C++ s win32 sa tiez moc neoplati ale zakladom je pochopit ako to vsetko funguje.

Ono je C++ takym univerzalnym jazykom ktory ked sa naucite tak je jednoduche pisat aplikacie v C pre Linux alebo v C# pre Win. A myslim si ze C++ je asi najidealnejsi jazyk na programovanie hier v OpenGL.

Link to comment
Share on other sites

Řešíte tu hovadiny. Pokud nemáš vzdělání v oboru IT, tak přes internet vyděláš velký prd. Žádná učebnice ničeho ti nepomůže. Každý by si chtěl sedět doma u počítače, ale pokud si chceš vydělat běž dělat co ses vyučil nebo k lopatě.

 

Pracovní agentura ti jistě něco ráda najde.

Link to comment
Share on other sites

Řešíte tu hovadiny. Pokud nemáš vzdělání v oboru IT, tak přes internet vyděláš velký prd. Žádná učebnice ničeho ti nepomůže. Každý by si chtěl sedět doma u počítače, ale pokud si chceš vydělat běž dělat co ses vyučil nebo k lopatě.

 

Pracovní agentura ti jistě něco ráda najde.

 

Hovadina je akurat tvoj absurdny prispevok.

 

"Žádná učebnice ničeho ti nepomůže."

To ze tebe uz nic nepomoze neznamena ze aj inym nie.

 

Nikdy neni neskoro sa naucit nove veci a na internete sa da najst vsetko, staci trochu hladat, ja som sa tiez tak naucil programovat nie v 1 jazyku. V skole ta naucia akurad tak velke ho*no a ani sa im necudujem za tie platy.

A ludi ako si ty by som najradsej strcil do plynovej komory.

Link to comment
Share on other sites

Vím že je to možná již trochu mimo mísu, ale rád bych zmínil copy writing jako možnost výdělku. Není potřeba žádné znalosti programovací jazyků. Jediný jazyk který potřebuješ je čeština, což je u některých lidí problém. :d Ale když to vezmeš za správný konec a přidáš trochu kreativity, dá se na to něco vydělat. Aktuálně je taková průměrná cena jedné normo strany (1800 znaků) mezi 200 - 800 Kč. Kdyby tě to zaujalo zkus se podívat na http://www.copyhat.cz/. Běžně se píše pro weby jako například http://zazracnaveda.cz/ nebo http://progamerweb.cz/.

 

Snad se ti bude něco z toho co jsem napsal hodit :)

Link to comment
Share on other sites

Vím že je to možná již trochu mimo mísu, ale rád bych zmínil copy writing jako možnost výdělku. Není potřeba žádné znalosti programovací jazyků. Jediný jazyk který potřebuješ je čeština, což je u některých lidí problém. :d Ale když to vezmeš za správný konec a přidáš trochu kreativity, dá se na to něco vydělat. Aktuálně je taková průměrná cena jedné normo strany (1800 znaků) mezi 200 - 800 Kč. Kdyby tě to zaujalo zkus se podívat na http://www.copyhat.cz/. Běžně se píše pro weby jako například http://zazracnaveda.cz/ nebo http://progamerweb.cz/.

 

Snad se ti bude něco z toho co jsem napsal hodit :)

 

To akože keď si ma niekto objedná tak ja budem písať na jeho stránku to čo chce ? Budem nato hľadať informácie a tak ? či jako je to myslené tam ? :) Btw. Díky za koment :)

Link to comment
Share on other sites

To akože keď si ma niekto objedná tak ja budem písať na jeho stránku to čo chce ? Budem nato hľadať informácie a tak ? či jako je to myslené tam ? :) Btw. Díky za koment :)

No víceméně si vyhledáš nějakého zákazníka, tomu napíšeš nabídku a potom pokud v tom oboru máš nějaké znalosti píšeš z hlavy. Nebo si o tom přečteš nějaké články a uděláš z nich něco jako shrnutí.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...