Jump to content

pomoc Prosíííím Pomoc


Fredderick

Recommended Posts

Rozjel jsem novy server, ale na pawno a na MTA jsem lama, v MTA cosi na mape upravim ale vytvoreny a zkonvertovany soubor nevim kam hodit, ale to neni hlavni problem. Hlavni problem je to ze jsem si na server dal duel, fici perfektne ale chtel bych tam nejake znacky na ktere u daneho objektu vztoupis a stane se akce HRAC ......... SE PRISEL PODIVAT NA DUEL. snazil jsem se to delat prez MTA ale marne, ty znacky,cilindry nebo jak se to jmenujou tam jsou, ale nelze na ne vztoupit a obevit se na druhe znacce treba dole u baraku u duelu vztoupit na znacku a obevit se tam na hore jak je vyhled na duel kde to vlastne napise ze jsem se prisel podivat na duel. Mam tam vlozene oploceni strechy atd. aby hrac ktery se prisel na duel podivat , nemohl na dva hrace co dueli hazet granaty a ani po nich strilet, delal mi to znamy ale jak udelat vchod a vychod uz nevi takze musim pouzivat mene pohodlne prikazy /duelguest, jako podivat se na duel a /dueljoin a id zbrane, prikaz duel join mi nevadi, ale vadi mi to ze muzu byt kdekoliv ve meste a pomoci prikazu me to portne na duel, chci proste at je u toho domu nejaky pord na tu strechu co vyvola automaticky prikaz /duelguest a at jsi k tomu baraku hezky kazdy hrac dojede a ne ze tam zjakeho koliv koutku gta samp vleze pomoci prikazu. Dekuji

Link to comment
Share on other sites

však u toho baráku vytvoř pickup a když do něj vejde tak ho to na ten duel portne. Návodů na pickup a warpy je tu dost.

 

CreatePickup(ID_PICKUPU,1,X,Y,Z);//vytvoříš pickup kde potřebuješ

 

if(IsPlayerInSphere(playerid,X,Y,Z,2))//souřadky X,Y,Z a poslední číslo je okruh
{
A tady dáš co se stane kdy tam vejde v tvém případě změna hráčovy pozice SetPlayerPos(playerid,X,Y,Z);
}//a když do něj vejde tak ho to portne

Link to comment
Share on other sites

Potreboval bych to rovnou udelat, jsem na to blbej. zkousel jsem se ucit pwnit a i pri stupidni reklame na server jsem pohorel. Nefungovala, navic mam problem s pawnem, vzdy jak prevadim do amx, tak vyjede nejaka chyba, ale pwn soubor je udelany dobre, vzdy to musim v pwn poslat kamosovi prez skype a on mi spet posle amx. soubor. Nevim co tam je za problem. Jinak kdyz vytvorim pickup tak jsem myslel ze kdyz dam v mta rovnou test tak to pujde odzkouset, s postavou chodim jen po znackach a nic to nedela, da se primo v mta nastavit ten port? a udelat soubor? Fakt jsem z toho uplne v prde.i nevim co furd delam spatne

Link to comment
Share on other sites

Sice jsem MTA nikdy nehrál.. ale vím že pawno se v něm nepoužívá.. pokud správně vím tak lua ? nebo tak nějak.. hledej "Miki785" <--- přibližne tenhle nick.. hodně se věnoval MTA a dělal i toturialy... (PS.: Nedávej tyhle dementní názvy topiců)

Link to comment
Share on other sites

Nahoru si uděláš proměnnou pro pickup:

 

new PICKUP;

 

 

Do OnFilterScriptInit:

 

PICKUP = CreatePickup(ID_PICKUPU,1,Souradnice_X,Souradnice_Y,Souradnice_Z); //Proměnné PICKUP dáme funkci CreatePickup vytvoření pickupu ID_PICKUPU to si musíš zvolit sám jakej chceš nevim co tam chceš mít za pickup souřadnice to je snad jasný kde bude pickup stát ve hře si stoupneš na nějaké místo dáš /save vypneš dáš si Dokumenty -> Gta San Andreas User Files -> SAMP -> Savedpositions.txt to otevřeš a máš tam uloženou svoji pozici no tak vezmeš první 3 souřadky např. 1845.478,4214.5648,1279.154 a dáš je do CreatePickup.

 

 

Do OnPlayerPickUpPickup:

 

if(pickupid == PICKUP) //Pokud se ID pickupu rovná proměnné PICKUP.
{
SetPlayerPos(playerid,Souradnice_X,Souradnice_Y,Souradnice_Z); //Tady je funkce kam se portne zase si musíš uložit souřadnice kam chceš aby se portovali.
}
return true;
}

 

Všechno popsané a TuTy najdeš tady a ID pickupů a další věci kolem toho najdeš i tady http://wiki.sa-mp.co...ki/CreatePickup.

Link to comment
Share on other sites

Diky moc za pomoc, jste skveli. Zavidim vam jak v tom umite chodit. jsem teprv v zacatcich, Kdybych vedel drive co me ceka s timto jazykem tak na ten server asi kaslu :d nevedel jsem do ceho jdu, myslel jsem ze je do jednodussi. :d Jeste mi pls reknete do jakeho souboru a kam to mam vlastne sepsat, nebo jestli to muzu dat jen do pawna zkonvertovat do amx. a dat nazev treba pickup.amx a dat to do scriptliles? Mate to u me, dikes

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...